Zgomot roata dreapta fata in curbe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot roata dreapta fata in curbe

    salut.
    Am logan laureat si cand am fost la brasov, in curbele dintre predeal si brasov, am auzit un zgomot la roata dreapta fata, ca si cum ar freca ceva. puteti sa-mi dati o idee cam ce ar fi? multumesc. (curbele le-am luat cu viteza mica 20-30 km/h).
    PS-pana atunci nu am avut nicio problema.

  • #2
    pai si cand iei acum viraj nu se aude ?? numai pe portiunea aceea de drum??
    sigpic

    Comment


    • #3
      precizez ca si la intoarcere am auzit acelasi zgomot si in aceleasi curbe, apoi liniste pana la galati.

      Comment


      • #4
        tare imi vine sa cred ca o fi din cauza drumului .....daca acum nu mai face ....ce poate fi??? :-?....in service ai fost la un " control" ?
        sigpic

        Comment


        • #5
          nu am fost pt ca a iesit din garantie, sper sa ma duc la jumatatea lunii martie, nu stau prea bine cu banii.

          Comment


          • #6
            ai dat recent in vreo groapa ceva ?
            Mereu superiori unui sat cu caini si oi

            Comment


            • #7
              Zgomotele se auzeau cand virai spre stanga sau spre dreapta?Sau ambele?
              Sigur nu ai mers prea aproape de liniile care despart benzile sau cea de pe margine pentru ca daca le incaleci se aude acel frecat.

              Comment


              • #8
                se poate sa fie si planetara , ce zgomote erau ?
                Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                Comment


                • #9
                  daca e planetara nu se aude frecat se aude un crrrrrrrrrrr daca sun vibratoarele din dungile longitudinale ( ce termeni de militian de circulatie) tot un fel de dum dum dum foarte rapid se aude si in plus vibreaza volanul......
                  nu are rost sa speriati omu cel mai simplu dute la un service pentru control .....nu neaparat la dacia .....intrebi si tu un mecanic ceva sa faca o tura sa se dea cu parerea.....
                  ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                  YO2MKL
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Pai nu incercam sa-l speriem,ne dadeam cu parerea si legat de chestia cu "vibratoarele"....am auzit de multi care s-au oprit pe marginea drumului pentru ca au auzit aceste zgomote!!!

                    Comment


                    • #11
                      poate ai mizerie pe la roti.... dar tre sa se auda si cand virezi volanul pe loc...
                      da, sau poate erai cu rotile pe dungile ce despart axul drumului... dar daca e vorba de roata din dreapta, nu vad cum ai fi pe ele, doar daca erai pe contra-sens!
                      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                      Comment


                      • #12
                        Mai intai spala pasajele de roti cu presiune si umfla cauciucurile la presiunea normala.
                        Dar si eu cred ca era de la drum.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Dodo View Post
                          Pai nu incercam sa-l speriem,ne dadeam cu parerea si legat de chestia cu "vibratoarele"....am auzit de multi care s-au oprit pe marginea drumului pentru ca au auzit aceste zgomote!!!
                          sincer si eu am cam albit cand am trecut prima data peste ele.....la noi prin timis nu prea sunt....
                          ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                          YO2MKL
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by huzzy1981 View Post
                            poate ai mizerie pe la roti.... dar tre sa se auda si cand virezi volanul pe loc...
                            da, sau poate erai cu rotile pe dungile ce despart axul drumului... dar daca e vorba de roata din dreapta, nu vad cum ai fi pe ele, doar daca erai pe contra-sens!
                            Acele "dungi" sunt si pe marginea carosabilului.Deci la un viraj mai larg ar fii putut sa le incalece.

                            Comment


                            • #15
                              nu peste tot.... cred ca sunt mai multe drumuri in care nu sunt, iar acolo unde sunt, ma indoiesc ca e vopsea speciala si nu "var" de ala ieftin...
                              1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google