Zgomot In Zona Injectoarelor !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot In Zona Injectoarelor !!!

    Buna, sunt nou pe acest forum. Va rog sa ma scuzati daca nu postez in locul potrivit. Am sa incep asa.... La 50.000 km am reparat pompa de injectie si injectoarele. Dupa aceasta reparatie am observat in momentul cand iau demarajul de la 2500-2800 rot/min se aude un "clanţanit metalic". Daca urc cu rotatiile pe minut mai departe dispare. Imi puteti da o parere despre aceste simptome ? Ati intalnit asa ceva ?

  • #2
    in ce sens ai reparat pompa? asta cand se duce de tot, se inlocuieste.
    injectoarele le poti repara sa zicem, cu alte duze, etc, dar daca ai zgomot metalic, inseamna ca tot ai probleme cu injectoarele.
    du masina la meseriasii care ti-au facut treaba si spune-le. banuiesc ca ti-au oferit si ceva garantie pe reparatie.
    internal combustionizer

    Comment


    • #3
      aceeasi problema o am si eu de ceva timp,doar ca eu n-am avut inteventii la pompa sau injectoare.
      de curind a trebuit sa merg pe drum de tara(pietuit),cu viteza mica,mai mult relantiu si se auzea de parca aveam vreo 3 capace de oala sub masina.
      simt simptome de injectoare?
      Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

      Comment


      • #4
        @boly76: ţi-or fi prins copiii din faţa blocului nişte cutii de conservă de ţeava de eşapament. ) Scuze dar nu m-am putut abţine.
        @yoon18: e posibil să fi umblat mecanicii la fulia axei cu came? Acolo la şuruburi se poate umbla puţin şi n-o să-ţi mai clănţăne.

        Comment


        • #5
          problema cu "clantanitul metalic" am avut-o si eu si de vina au fost injectoarele

          Comment


          • #6
            @fyrestarter stai linistit..........daca erau cutii prinse in fata blocului le auzeam pina in Botosani
            chiar m-am bagat sub masina.........am zis ca mi s-a desfacut suruburile la scut
            Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google