Zgomote In Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    La mine nu suna nimic in zona aia si am si eu reglaj pe inaltime, singurul greier la mine se aude din partea dreapta a bordului zona airbagului dupa cum am scris si mai sus si tare as vrea sa scap de el.

    Comment


    • #17
      Chestia de la bord o am si eu, cand apas intre bord si parbriz cam la mijloc dispare complet, nici nush ce sa bag acolo....cred ca ii sarit bordu din cleme, si faza e ca avand arcuri sport e amplificat zgomotu pe drum naspa.
      MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

      Comment


      • #18
        Slabiti toate suruburile (grupuri de suruburi) pe rand, dati cativa pumni usori, sa se aseze bordul si strangeti bine la loc. Faceti asta in fiecare toamna tarzie si primavara. Balamalele de la usi nu uitati sa le gresati, iar daca fetele de usi au fost candva demontate trebuie bagati buretei adezivi dupa cum zicea catalin.
        Si schimbati-va casetofonul stock si puneti niste boxe mai adevarate ca sa acoperiti zdranganiturile. Pardon, asta era o gluma
        Toate cele bune...
        Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

        Comment


        • #19
          Ma nu mai stai atenti pe fiecare greieras ca faceti peri albi, a mea e din martie 2008 si are 2 greieri mai nou azi am mai dat de unul, cand ii aud ma uit dupa femei ca sa uit de ei, e benefica treaba nu ma mai agit cu ei si vad ceva frumos pe geam
          sigpic

          Comment


          • #20
            Spuneam ca o sa merg la reprezentanta sa remediez problema cu zgomotul facut de capacul de sub volan. Ei bine sambata am fost la ei, am solicitat pe cineva sa vina sa rezolve problema si ce credeti ca mi s-a zis (desi era treaba de un minut, nu mai mult)? Ca e tarziu, desi mai era o ora pana la terminarea programului. Ca ar fi mai bine sa vin peste o saptamana. Asta e personalul super calificat de la reprezentanta Dacia de langa Carrefour Constanta. Clar nu mai calc pe la ei. Orice problema o sa mai am, merg la Tulcea pentru ca acolo sunt oameni adevarati.

            Comment


            • #21
              da fratilor am rezolvat problema dupa ce mi-am zgariat mainile pe sub bord si tot ascultam pe acolo am chemat un prieten sa asculte eu o tineam din ambreaj cat sa nu plece si sa vibreze a ascultat si cand sa dus la motor si a pus mana pe o conducta acolo nu a mai zdranganit nimic ea vibra si inainte dar de cand miam pus xenoane am observat eu ca zgomotul sa accentuat si acum am inteles de ce prinsesem droseru de ea si vibra am sa pun si 2 poze sa vedeti repet ele vibrau si inainte sa pun xenoane deci poate si la voi e la fel ca pe sub bord pe acolo prin dreapta nu am gasit nimic ce ar putea sa atinga sa vibreze ....mai zicea cineva ca daca apasa pe airbag nu mai face e posibil sa fie bordu are 2 suruburi care poate trebuiesc stranse ca airbagu nu prea are de ce sa atinga e prins bine acolo bafta si sper sa va rezolvati problema si voi...mai este un topic la fel despre zgomote la sectiunea ''intrebari frecvente'' si cineva de acolo tot asa a rezolvat avea aceeasi problema sunt niste bucse de cauciuc care sau slabit si conductele si-au facut joc
              Attached Files

              Comment


              • #22
                @zake:
                capacul de sub volan e prins in doua torx-uri. poti sa-l dai jos singurel si sa pui acolo niste cheder si apoi sa-l strangi in mod corespunzator.
                bafta!
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • #23
                  la mine a inceput sa vibreze pe la gura de aerisire de pe bord spre parbriz(cea centrala).daca apas pe ea nu mai face.daca bag degetul intre patratelele care ies din bord si apas pe plasticul ala negru care vine de jos,nu mai am nici un greieras.
                  sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                  Comment


                  • #24
                    Am avut si eu probleme cu un zgomot rezonant cand treceam peste denivelari (mai ales linii mai proeminente de tramvai),zgomotul se auzea undeva din bord,dar defapt erau slabite bridele de prindere ale tevilor de clima care se afla in partea stanga a motorului.De la vibratii sunetul se propaga in interior.Si inca o chestie ciudata si destul de enervanta a fost parasolarul din dreapta care vibra in dreptul prinderii(prietena mea se tot uita in oglinda si tot frecandu-l sus jos,jos sus i-a facut un joc destul de mare).Am rezolvat cu o banda adeziva si acum nu mai sunt probleme
                    sigpic
                    TM 01 DEO

                    Comment


                    • #25
                      Am avut si eu problema cu zgomotul la gura de aerisire de pe bord, cea pentru dezaburire si s-a rezolvat pe garantie.Din ce mi-au explicat baietii de la service rezolvarea e simpla (pentru ei).Trebuie scos bordul si se lipesc bucati de burete cu adeziv pe o parte din loc in loc, pe unde are contact caroseria cu bordul.Simplu

                      Comment


                      • #26
                        Este simplu sa scoti bordul? si apoi sa il mai si pui la loc? cred ca aia din service se tin de glume.Vezi cristi streulea demontare bord
                        sigpic
                        TM 01 DEO

                        Comment


                        • #27
                          si eu patesc la fel! dar acest lucru apare doar cand este rece afara (si cum acum e iarna ),pana se incalzeste aerul ,zdrangane ca naiba.la fel am pus degetul in gura de aerisire si nu mai face,ar trebuie o solutie sa nu mai faca in halul ala ,dar mai simpla decat sa dam jos bordul nu se poate!?asteptam idei de aplicat ca sigur sunt o gramada de loganele care "face asa"!sanatate.
                          kykerul!

                          Comment


                          • #28
                            Salut, cea mai buna solutie este sa dai jos bordu si sa pui pasla de 5-8 mm sa izolezi tot cei sub bord si cablurile si nu se mai aude nimic. Mie de exemplu acum de la frig se aude un zgomot tare la cea mai mica denivelare, de vina este cablu de la antena care de la frig e tare ca naiba si zdrangane dar la primavara imi iau inima in dinti si bag pe un player portabil filmuletele lui streulea si fac o antifonare calumea ca nu se stie ce iarna vom avea ma refer la urmatoarea, ca asta pare sa fie pe duca dar urmatoarea....
                            Last edited by Ramycel; 27 January 2010, 23:37.

                            Comment


                            • #29
                              @Ramycel e pe duca.... astia anunta coduri galbene de m-au tampit. La mine zdragane ceva in stanga de imi vine sa ii dau foc si mai zdragane si in spatele volanului. Cine a mai patit asa ceva rog sa imi dea o idee ca o sa ajung la nebuni in curand.
                              ps. nu e capacul de la sigurante, am verificat asta
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                pentru zgomot in spatele volanului verifica cochilia acestuia sau daca e strans bine in suruburi panoul cu "ceasuri".
                                la frig, toate mai zdrangane, ca sunt multe plastice.
                                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google