Zgomote Partea Dreapta(fata)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pot fi 100 de motive , de la scut la cutie sau un surul desfacut in bord sau ceva in torpedo.
    daca tu crezi ca-ti gasesti rezolvarea pe un forum iti doresc multa bafta !

    chiar is curios ce-i pana la urma...
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • #17
      Culmea, si la mine se aude la fel!!!doar ca n-am intrebat pe aici din cauza ca descrierea problemei e cam vaga..si dupa cum spunea si @crsitistreulea-unii au imaginatie bogata .la fel,cand e subturata masina, ceva intra in vibratie,parca ar fi un plastic ceva,..zornaie......nici eu nu reusesc sa-mi dau seama ce o fi !

      Comment


      • #18
        Ati gasit de la ce face zgomotul respectiv?

        Comment


        • #19
          Din pacate nu.
          Vremea de afara e un impediment.
          Cand se face cald, la primavara sper sa ii dau de cap.

          Ceea ce vreau sa precizez e ca, acum ceva timp cand a fost perioada calda din sezonul rece, m-am bagat sub masina la scut si acolo bara e prinsa in mai multe suruburi de plastic. Toata bara fiind de plastic, se atinge cu scutul sau cu celelalte plastice(carenaje) si cred ca si de acolo se produce un zgomot, dar TIND sa cred ca nu e in totalitate de aici, ci de pe undeva in zona aripa dreapta-usa. Baietii mai ziceau pe la motor, tot felul de borcane, dar nu e de la ele.

          Comment


          • #20
            Si eu m-am uitat si inca nu am depistat de le ce.Eu am dat si bara fata jos si tot la fel face, m-am uitat si la canistra carbon si nu trepideaza....

            Comment


            • #21
              Am pus poza asta,deoarece am observat ca acel plastic din spatele fagurelui e desprins din bara, si am vazut ca la trepidatii provoaca zgomot, sau cand dau cu palma in bara... ala se prinde desfacand suruburile de la bara ce vin in scut, sau necesita neaparat scutul jos? Asta poate fi un zgomot cautat, si sunt in continuare in cautare si rezolvarea problemei cu numele din theard.
              Attached Files

              Comment


              • #22
                Cineva, un raspuns?

                Comment


                • #23
                  Incearca pe la motor..la preferance il poti prinde inapoi si asa..mainiii lungi sa ai ;))

                  Comment


                  • #24
                    Verifica si fixarea motorului in tamponul de sus din dreapta,zgomotul poate proveni si de la el.

                    Comment


                    • #25
                      Si eu am acel zgomot si se aude numai cand plec cu masina subturata, inca nu am aflat din ce cauza se aude, cert e ca nu e zgomot de plastic, parca este un zgomot metalic asa infundat, cred ca m-am exprimat bine.

                      Comment


                      • #26
                        ai dreptate jelly acela e zgomotul,dar poate e de la tampon asa cum zice colegu calescu

                        Comment


                        • #27
                          Nu stiu ce sa zic, parca se aude undeva de sub pedalier, mai degraba intra ceva in rezonanta, ma gandesc sa nu fie timoneria de la schimbatorul de viteze si asta datorita imbatrinirii cauciucului de la bascula antirasturnare, nu stiu, zic si eu. Luna viitoare cand am sa trec la rotile de vara, am s-o verific pe la articulatii.

                          Comment


                          • #28
                            Si eu am de gand. Daca rezolvati sa postati in theard sa ne ajutati si pe noi. Stima

                            Comment


                            • #29
                              Nicio problema cina afla da de veste.

                              Comment


                              • #30
                                Problema pe care incercati sa o rezolcati vine de la acest suport motor de sub capota din partea dreapta,el are un cauciuc care atenueaza vibratiile provenite de la motor dar acel cauciuc se deterioreaza in timp si de acolo apar vibratiile eu am schimbat acest suport si sa facut liniste!!!!!!!!!
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google