Zone Cu Radar !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zone Cu Radar !

    Propun ca aici sa fie trecute principalele zone/strazi unde intalnim frecvent radarul. Cred ca ar fi util .. sa stim sa evitam acele zone :P

    Pt inceput le zic eu pe care le stiu
    1. Vor fii instalate radare fixe cu camere aparţinand utilizatorului S.C. CODEC SPAT S.R.L., amplasate în judeţul Mureş pe drumuri nationale si europene, (conf. avizelor eliberate de furnizorii de utilitati ) :
    1. Hădăreni (E60-DN 15 com. Cheţani)
    2. Cristeşti (DN 15A com. Cristeşti)
    3. Fântânele (DN13A com.Fântânele)
    4. Sângeorgiu de Pădure (DN13A oras Sâng.de Pădure, str. Gh.Doja)
    5. Ţigmandru (E60, com Nadeş)
    6. Vânători (E60 com Vânători)
    7. Chendu (E60 com. Bălăuşeri)"

    din fericire acum nu mai merg deocamdata

    stiu ca mai sta radar mobil in cristesti , la petrom la intrare in tg mures , pe gh doja si cam atat stiu zona aia
    mai este in drum spre iernut ( ungheni , recea , ogra) dar si in cerghizel , cerghid , mica (spre tarnaveni)
    Its just a car ...

  • #2
    Da... ai uitat sa zici de Loganu' galben!
    De fiecare data cand am venit la TG Mures l-am gasit de la Balauseri spre Acatari.
    Last edited by Fane; 11 July 2009, 20:45.
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

    Comment


    • #3
      de precizat ca radarele fixe functioneaza.cand trec pe langa ele imi suna detectorule de radar.radare mobile:3 dacii logan MS 08 XWF,XWE si inca cel galben MS 06 BOG(parca).mai este un vento si passatu v6.radar sta la iesire din judetu mures catre bistrita unde este si restrictie de viteza la 50,in balauseri la iesire catre sovata(intotdeauna),cipau dupa pod catre ludus,stau intr-o gura de ulita,imediat dupa PRESCON.SFATUL MEU:SA VA CUMPARATI UN DETECTOR.eu am un cobra din real la promotie cu 150 lei,dar si-a scos banii cu varf si indesat.imi suna si inainte de curba ,de este radar dupa ea.

      Comment


      • #4
        Tot Cobra am si eu si a vazut radarul in Acatari de cum am inceput coborarea, acolo unde e baraca aia cu artizanat. Poate vi se pare ciudat ca postez aici, dar in fiecare marti si joi am incarcare la Panet. Poate vin si la o intalnire a voastra, da' cu camionu'.
        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

        Comment


        • #5
          vino ) ai si goarne pe el ?:x daca nu aveti un detector si o statie buna isi face datoria
          legat de camere , am vazut ca nu mai is acoperite ? dar de mai iau ? iti fac poza si iti trimit acasa ?
          Its just a car ...

          Comment


          • #6
            sa zic asa ele sunt in priza.cine stie,poate e doar o manevra chestia ca nu au voie si bla bla bla.toata lumea stie de ele,si reduceau viteza cand treceau pe acolo.si din lipsa de fonduri si activitate,poate au bagat o pastila ca nu sunt autorizate si....bla bla.
            fane,ce incarci de la panet?cascaval?

            radu!am eu niste goarne si vreau sa le pun pe logan,dar nu prea am loc sub capota.ai vreo idee?

            Comment


            • #7
              Lapte crud, nu cascaval. Lucrez pe o cisterna.
              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

              Comment


              • #8
                eu as avea loc pt goarne dar functioneaza ?)
                Its just a car ...

                Comment


                • #9
                  nu stiu unde ai tu loc pt 5 goarne si un minicompresor?
                  ai crezut ca am dinalea de bicicleta?

                  Comment


                  • #10
                    nu sefule da eu nu am AC si tzevi in fata , nici servo pe ea ) o sa vezi ca am loc in fata destul de mare fac o poza daca vrei
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • #11
                      Radarele alea fixe nu mai functioneaza deocamdata si nici nu suna detectorul inainte suna asta din Cristesti la alea spre Cluj sa speram sa le mai tina inchise cat mai mult dar daca le da drumu si se mai aproba si noul cod rutier nu mai merge vrajeala cu trimisul inapoi a datelor la altul astia vor sa amendeze proprietarul masinii si multe alte tampenii ce le-au venit prin cap

                      Comment


                      • #12
                        e o mare porcarie noul cod rutier , cea mai pare prostie , multe nu ar trebui votate
                        Its just a car ...

                        Comment


                        • #13
                          ma baieti.nu va mai bateti capul cu radarul)este un spray pt numerele de inmatriculare.numarul trebuie sa fie curat si dai cu acel spray sau cu fixativ.se vede un mare ALB

                          ...pe radarele gaborilor..))
                          Last edited by dj_dragos; 13 July 2009, 19:01. Reason: Automerged Doublepost
                          Muzica este acel lucru care defineste personalitatea fiecarei persoane in parte.Music is one of the most important things we live for!!!

                          Comment


                          • #14
                            asa si crezi ca ai voie cu asa ceva?
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • #15
                              @dj_dragos:
                              solutia data de tine face parte din categoria miturilor urbane neconfirmate.

                              decat sa faca un cod rutier cretin mai bine ar trezi constiinta instructorilor sa nu se gandeasca numai la bani, si a examinatorilor sa nu mai dea permise pe spaga.
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google