Zone Cu Radar Jud Constanta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zone Cu Radar Jud Constanta

    Deschid acest topic pentru a informa colegii care pleaca sau vin in jud constanta


    Mereu cand am plecat la drum lung pe E60 in localitatile Stupida ( la ultima curba este o parcare iar acolo sta mereu radaru ) si in Mihail Kogalniceanu ( sta la Peco sau la Popasu acela )

  • #2
    Da bine ca ma lasi sa scriu la discutii generale si dupa aia faci topic
    De 3 zile sunt baietii in mamaia(eu i-am vazut aproape de bariere la aqua magic,dar e posibil sa fie si in alta parte),la Dacia pe tomis(de obicei seara) si aproape de Scoica land(bagati in boschetii de la camping s intre han si popas mamaia.Azi i-am prins pe la 9.00,ieri erau pe la 15.00)
    Masini:un logan alb cu nr de bucuresti,unul rosu si unul albastru nemetalizat cu nr MAI si unu galben dar nu i-am vazut numarul.Masina rosie am vazut-o si pe centura,dar era in mers,probabil mergea in alta parte.
    MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

    Comment


    • #3
      masina rosie are cumva geamuri fumuri ? Pai am scris aici pentru ca mai e putin si vine sezonu estival...si de ce sa nu informam si colegii forumisti ? sau cei care pleaca prin judet

      Comment


      • #4
        mai e putin vine sezonu estival mai e putin mai putin de juma de an

        sigpic

        Comment


        • #5
          Aia rosie si aia galbena au geamuri fumurii.Nu bag mana in foc,dar mi se pare ca si alba are.Una din ele are numarul sters(este vopseaua stearsa cum era acum cativa ani la multe masini.Oricum esti prea aproape ca sa mai eviti ceva daca ii vezi numarul )
          Last edited by gxg; 14 January 2010, 20:41.
          MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

          Comment


          • #6
            salutare. ar trebui sa le invatam toate caracteristicile acestor masini pentru ca nu le vezi in acelasi loc. au un sector de patrulare(program de lucru 8 - 12 ore) in care isi schimba pozitia de 3-4 ori, va garantez. asa ar stii toata lumea unde sunt politistii intr=o anume zi si ar incetini,ar aprinde luminile,AR trage GEAMURILE JOS PE FATA PT. CA SUNT FOLIATE ( ca mine) . cu bine si fara evenimente. ciaow

            Comment


            • #7
              Noutati.Cea albastru nemetalizat este radar mobil si se plimba intre Constanta si Mangalia. Acum vreo 2 zile pe la 7.00 era la Tuzla.
              MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

              Comment


              • #8
                mai au baietii obiceiul sa stea la bila (in statia gpl) cu fata spre far si iau acolo si pt trecerea de pietoni si pe cei care pleaca de semafor tare, tot in aceeasi zona dar vis a vis de sala de fitnes cu fata spre doraly si te ia din varful podului, sau la doraly si te ia cand vii dinspre bila.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Loganu' albastru seara e in Mangalia aproape mereu (are nistre stroboscoape in faruri de abea te abtii sa nu ii dai o faza lunga in dinti). In rest, la herghelia de la Mangalia, la intersectia de la Neptun, la bifurcatie la Costinesti si pe drumu' dintre Costinesti si Tuzla, la Eforie Sud (cred, cand te duci spre Constanta inainte de tabara unde e valea aia) si cam atat intre Constanta si Mangalia. Cel putin pe mine pe aici ma bazaie detectoru.

                  @GXG te-am vazut prin Mangalia, in colonisti sau te-am confundat? Daca erai tu, arata super eleronu ala .

                  Comment


                  • #10
                    In Constanta am vazut masina cu radar pe bd. Bratianu, cam vis-a-vis de statia Agip (pana de curand era MOL).
                    http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                    Comment


                    • #11
                      Salut tuturor si La Multi Ani! Stiu ca nu am mai intrat de foarte mult timp pe forum dar acest post(printre altele existente) mi-a atras atentia! Si vroiam sa va anunt ca Logan-ul galben are terminatia numarului STG (nu mai stiu sigur ce numar are) dar stiu sigur ca are STG pentru ca impreuna cu Logan-ul alb cu numarul MAI isi fac veacul(mai ales vara) pe portiunea Valul lui Traian(MAI sta la iesire din Valu in vale langa trecerea de pietoni spre Penitenciarul Valea Seaca) si podul de la Poarta Alba,uneori chiar mai jos de pod pe langa ferma(spre bariera cand vii de la Constanta) iar cei care vin de la Medgidia spre Constanta sa fie atenti dupa ce trec de intersectia cu Nazarcea si bariera la vreo 300 de metri este aceasta ferma si langa ea o statie de autobuz si un refugiu.In acel refugiu sta mai des Logan-ul galben cu radarul spre cei care vin de pe pod iar cel alb(MAI) la piciorul podului in dreapta dupa boscheti (cand vii de la Constanta).
                      Eu ii intalnesc des vara pentru merg la munca(Penitenciarul Poarta Alba).Sper ca am fost de folos cu aceasta informatie!

                      Comment


                      • #12
                        @ cornelio te asteptam duminica


                        Azi la ora 8 de dimineata la iesire din ovidiu cate cta un logan alb inscriptionat cu nr de MAI

                        Comment


                        • #13
                          Mai stau si in Tuzla fie in fata primariei ca sa ii prinda pe cei care ies tare din pasaj la intrare in Tuzla,dinspre Constanta,la scoala ca sa arda pe aia care vin tare dinspre Mangalia ca e vale,la Aviasan ca sa agate pe cei care vin dinspre Mangalia.
                          Concluzia ar fi ca umbla astia intr-una sa ne arda,asa ca beliti ochii si puneti o pioneza sub pedala de acceleratie.Mai e putin si vine si rovinieta cu cip si ne gasesc astia din birourile lor pline de fum de tigara(ce lege antifumat au astia la politie?)cu ce viteza zburam.E romantic sa vezi cum Politia a ajuns sa supravegheze plata birurilor catre guvern,in loc sa-si faca treaba.Nu vreau sa le dau ideea de a da politistul amenda daca nu ti-ai platit rata la masina.Sau daca nu ai platit impozitul.Fumarit platim la esapament,daca nu,n-ai voie sa mergi pe drum.
                          Last edited by bbogdan; 23 January 2010, 18:23.

                          Comment


                          • #14
                            e un echipaj care m a ars de doua ori care pleaca din mangalia ( un MAI albastru cu radaru si loganu alb aferent care te opreste) si din mangalia de la sens, trec la sectia de politie din mangalia, apoi in prima curba la lumotex, apoi in 23 august in centru, la costinesti la bifurcatie, la tuzla la intrare, la tuzla la sens, eforie sud in centru, eforie nord dupa curba aia periculoasa sau chiar inainte, la sens la eforie....intr-o zi fac toata treaba asta...deci daca primiti flashuri ca ar fi politie, ar fi indicat s-o lasati moale ca astia singur sunt unde nu te astepti...am scapat de multe ori ca am masina alba si dau sa ma opreasca, da se razgandesc cateodata
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              gata de ieri politia navodari are in dotare asa ceva
                              Baietii au iesit ieri pe la ora 16:30 la peco midia la probe ...iar pe la 17:15 erau la iesire din navodari catre lumina ..
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google