[Vand] Volt-termometre, Interfete satelit volan pt. Alpine/Sony/Pioneer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si pretul si modul de alimentare se gasesc in primul post !!!
    [Alimentare montajelor (toate variantele de termometru/volt-termometru) este explicata aici : http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=443]
    Montajul = 20 lei (dar cand se va mai incalzi ).
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • #17
      daca asiguri montaj m-as baga si eu dar evident cand se incalzeste
      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

      Comment


      • #18
        asiguri montaj in buc????

        Comment


        • #19
          Originally posted by rusugxg View Post
          Se poate face ca la temperaturi scazute (de ex. sub 3-4 oC) sa dea un fel de "Ice Alert" (gen clipire, sau beep sau led aprins)?
          Scuze ca insist, dar chiar sunt interesat.

          Comment


          • #20
            @rusu
            si la ce te ajuta?
            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

            Comment


            • #21
              si eu as fi interesat cu montaj
              Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
              Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
              Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

              Comment


              • #22
                poti face afisajul pe alb si cifrele negre?

                Comment


                • #23
                  Am si eu un volt-termometru achizitionat aprox acu doua luni si sunt multumit. Recomand nota 10.

                  Comment


                  • #24
                    Raspunsuri :
                    - se poate face si avertizare de inghet, dar dupa ce "algoritm" ?! Suna DE FIECARE DATA cand temperatura scade sub 4 'C (?) sau DOAR O DATA ? Pot incerca sa "implementez" avertizarea, daca mi se spune CONCRET modul de activare ;
                    - montajul ?! Este extrem de simplu : se decupeaza deasupra lampii plafoniere, cu un cutter, dimensiunea exacta a ramei negre a displayului ; se alimenteaza montajul (rosu sau portocaliu la plus ; negru la minus) din firele care vin la lampa plafoniera (nu mai stiu exact semnificatia culorilor, folositi un voltmetru !); se lipeste masca frontala (are banda dublu-adeziva) ; se trage firul senzorului de exterior pe sub capitonaj, pe deasupra usilor, pe sub plasticul ultimului montant, se scoate in portbagaj si, printr-unul din capacelele de plastic existente acolo (gaurit pur si simplu cu o surubelnita), se scoate cam 3-4 cm afara ; cel de interior, tot pe sub capitonajul plafonier, se scoate (cam. 5mm) in capatul superior al plasticului de pe stalpul pasager. Bineinteles, puteti alege orice alta varianta de montaj, dar aceasta este pentru cei care "se sperie" de montaj... ;
                    - in poza sunt dimensiunile modulului (termometru; volt-termometru) - nu stiu daca incape in prelungirea de bord ;
                    - variantele "disponibile" de afisaj LCD : verzui/cifre negre sau albastru/cifre albe. Am vazut odata la TME un afisor cu fundal negru/cifre albe, dar avea un pret FABULOS ! ;
                    - multumesc frumos pentru feed-back-ul pozitiv !
                    Tuturor, numai drumuri bune !
                    Attached Files
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • #25
                      Iata si niste poze montat pe masina mea.
                      Usor de montat si chiar de folos.
                      Si se vede bine si din spate.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #26
                        NOU !!! Module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette modele : ALPINE, PIONEER, SONY !!!
                        Modulele sunt realizate cu microcontroler (isi pastreza comenzile in timp, nefiind influentate de starea tastelor/temperatura); satelitul pastreaza 6 functii : Volum Up, Volum Down, Mute, Track Up (Search Up), Track Down (Search Down), Source !!! Rotita de scroll NU este functionala, dar nu influenteaza in niciun fel functionarea. NU am de vanzare si sateliti de comanda.
                        Pret :
                        -modul pentru Pioneer/Sony = 50 lei
                        -modul pentru ALPINE = 100 lei
                        In curand voi posta video cu functionarea unui modul interfatat cu ALPINE.
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • #27
                          ooo
                          la LG nu merge?

                          Comment


                          • #28
                            Sunt primul posesor al unei interfete pentru satelitului de comanda radio de pe volan(radio marca Alpine).
                            Recomand, functioneaza perfect. Fratello foarte serios si priceput . Azi am montat interfata si functioneaza perfect.

                            Atasez poze din timpul montarii si un filmulet cu functionarea acestuia.


                            Si filmuletul.


                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                            Attached Files
                            Last edited by adicata2003; 5 February 2012, 18:30.

                            Comment


                            • #29
                              Salut.
                              Pentru un player JVC..se poate face ceva de genul asta?
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • #30
                                salut

                                pt casetofonul http://www.lg.com/ro/tv-audio-video/...-LAC5900RN.jsp asta poti sa faci?...de cand caut asa ceva

                                @dedicata pune un filmulet cum merge
                                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google