Vand Statie Midland ALAN 42 MULTI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Statie Midland ALAN 42 MULTI

    Vand statie auto alan 42 multi .
    Detalii : Alan 42 Multi - Statie portabila
    Cea mai potrivita statie radio CB portabila. Emisie si receptie clara fara compromisuri. Antene recomandate Wilson Little Wil si Midland S9.
    Midland Alan 42 Multi, prin portabilitate si rezultate de invidiat in clasa sa, se evidentiaza in primul rand datorita timpului redus de montare, de aproximativ 10 secunde. Putere de emisie standard, sensibilitate mare, deci receptie de la distante mari, utilizata cu o antena exterioara cu performante bune.. Pentru o utilizare cu eficienta maxima recomandam utilizarea statiei cu antena exterioara, de o inaltime de cel putin 1 m, antena cu care vine in pachet fiind exclusiv pentru utilizarea in aer liber, in excursii si drumetii, deci impropriu folosirii din auto. Lungimea antenei face ca emisia cat si receptia sa se desfasoare intre valori acceptabile, astfel la alegerea unei antene trebuie tinut cont de puterea de emisie si sensibilitatea statiei, factorul estetic fiind ultimul si cel mai neinsemnat din lista. Lungimea antenei specificata mai sus rezulta din calcule astfel pentru fiecare frecventa rezulta un minim si un maxim de dimensiune a antenei. Acest lucru raspunde astfel multiplelor intrebari legate de lungimea antelor CB, deci o lungime mica rezultate pe masura. Putem spune ca in frecventa libera lungimea conteaza.

    Functii de top pe acest model, Midland Alan 42 Multi, care raspunde la cererile unui segment de turisme pentru care spatiul sau montajul clasic este o problema. Ascultarea a doua canale simultan, reducerea puterii optional in momentul in care comunicati pe distante scurte, modul de functionare cu consum de energie mic (necesar in momentul folosirii statiei Alan 42 cu acumulatori), afisarea functiilor si iluminarea afisajului o face preferata celor care vor sa foloseasca un sistem de comunicare libera intr-un timp scurt si fara prea multe complicatii cum ar montajul fix si folosirea exclusiva in autoturism.

    La folosirea statiei Alan 42 Multi cu baterii sau acumulatori, trebuie avut in vedere alegerea unor acumulatori de calitate si de putere cat mai mare, pentru o functionare indelungata si in conditii de calitate a transmisiei. Pozitia statiei la emisie si la receptie e recomandat sa fie cu antena cat mai departe posibil de corpul uman, folosirea ei fixata la centura sau pe rucsac reducand din distanta de acoperire, si calitatea in utilizare. Folosirea statiei tinuta in mana este de departe cea mai buna alegere.

    Per ansamblu modelul Alan 42 este o solutie mai mult decat acceptabila si cu compromisuri minime pentru utilizatorii de CB. Conectarea la un amplificator face ca aria de acoperire sa fie mai mare in functie de modelul ales, insa recomandam folosirea unuia fara amplificare la receptie, datorita sensibilitatii mari a statiei.

    Vocabular tehnic
    AM - Amplitude Modulation
    CB - Citizen's Band
    CH - Channel
    CW - Continuous Wave
    DX - Long Distance Liaison
    DW - Dual Watch
    FM - Frequency Modulation
    GM - Low Frequency
    LSB - Receiver
    SSB - Single Side Band
    SWR - Standing Wave Ratio
    SWL - Short Wave Listening
    SW - Short Wave
    TX - CB Transceiver
    UHF - Ultra High Frequency
    USB - Upper Side Band
    VHF - Very High Frequency


    Schema benzii de frecvente
    Litere
    afisate Tara
    I = Italia 40CH AM/FM 4 watt
    I2 = Italia 34CH AM/FM 4 watt
    D = Germania 80 CH FM 4watt/ 12 CH AM 1watt
    D2 = Germania 40 CH FM 4watt/ 12 CH AM 1watt
    EU = Europa 40 CH FM 4 watt/ 40 CH AM 1watt
    EC = CEPT 40 CH FM 4watt
    E = Spania 40 CH AM/FM 4watt
    F = Franta 40 CH FM 4watt/ 40 CH AM 1watt
    UK = Anglia 40 CH FM 4watt frecvente engleze + EC 40 CH FM 4 watt frecvente CEPT

    Efectuati setarile shimbarii benzii de frecventa odata cu trecerea dumneavoastra prin diferite tari ale UE. Banda de frecventa acceptata pe tot teritoriul Europei este EC.
    Midland Alan 42, Alan 42, statie radio cb Midland Alan 42, statie portabila, statii radio.




    Statia a fost folosita 2 ani pe un jeep off road doar la iesiri!!
    SETUL CONTINE : - STATIE ALAN MULTI 42
    - ANTENA ML160
    - AMPLIFICATOR RM ITALY KL60
    -CABLURI - GATA DE PUS PE MASINA ( O VAND DOAR CU PROBA)

    PRET ACHIZITIE :1350 LEI


    O VAND CU 700 LEI NEGOCIABIL !!! NU LE AM CU FORUMURILE - DACA CHIAR SUNTETI INTERESATI : 0784194257 SAU 0213516366!!
    SCHIMB CU DIVERSE!!
    Attached Files
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google