Remapare Logan 1.5dCi 65CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doc
    replied
    Cu CristiXP de pe forum.

    Leave a comment:


  • al3xand3r17
    replied
    E ok. Eu sunt din Timisora, cu cine pot lua legatura ?

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    500 RON te costa STAGE 2.

    Leave a comment:


  • al3xand3r17
    replied
    Vreau si eu sa fac modificare pe stage 2, la ce pret ajunge ?

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Va costa 350 ron o modificare Stage 1. Nu conteaza numarul de km din bord daca masina a fost intretinuta corespunzator. Remaparea poate fi facuta si in functie de uzura motorului, cu valori moderate pe anumite mape.

    Leave a comment:


  • cristio11
    replied
    Originally posted by geoadi View Post
    am un dci 65cp din 2006 si are 130 mii km,vreau sa stiu daca se merita sa ii fac o remapare stage 1,adica daca la km astia mai rezista!precizez ca am luato la 80mii si la 90mii am schimbat toate duzele de la injectoare (si numai vreau treaba asta) ma mai intereseaza un pret pt stage 1! va multumesc
    La fel am si eu dar are 150.000 is vreau sa-i fac stage 1, merita daca ai grija de ea, eu nu am avut nici un fel de problema, toata traba e sa bagi motorina buna si curata nu cum fac cate unii iarna, la un ful baga un litru de ulei, mi se pare o mare prostie sau vara ulei ars cu motorina, si consumabilele schimbate la timp. Daca dupa soft mergi cu ea mai mult sportiv e normal sa-ti crape furtune pe la turbina sau altele....

    Leave a comment:


  • geoadi
    replied
    salut

    am un dci 65cp din 2006 si are 130 mii km,vreau sa stiu daca se merita sa ii fac o remapare stage 1,adica daca la km astia mai rezista!precizez ca am luato la 80mii si la 90mii am schimbat toate duzele de la injectoare (si numai vreau treaba asta) ma mai intereseaza un pret pt stage 1! va multumesc

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Va astept cu impresii dupa tuning si direct pe site, la adresa" http://www.chiptuninglogan.ro/opinia-clientilor/

    Spune-ti parerea aici si ajuta-i pe ceilalti sa aleaga mai informati.

    Va multumesc.

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    In principiu, trebuie sa ajungi la Bucuresti. Daca am eu drum pe acolo, te anunt. Momentan astept un raspuns de la cineva pentru masina mea si daca se concretizeaza e posibil sa ajung in Pitesti. Nu te baza pe asta ca nu este nimic sigur.

    Leave a comment:


  • Alin0007
    replied
    Cand se poate face? Poti ajunge in Pitesti?

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Nu. Consumul scade foarte putin sau ramane in aceleasi valori dinainte de remapare.

    Te costa 650 ron la Megane 1.5dci 82cp o remapare.
    Last edited by Doc; 5 November 2012, 21:37.

    Leave a comment:


  • Alin0007
    replied
    Cat ma costa resoftarea la un megane 2 1,5 dci 82 de cai?

    Leave a comment:


  • cristio11
    replied
    1.5 dci resoftat stage 2, la mers normal creste consumul de motorina? Am inteles ca la stage 1 mers normal scade consumul.

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Stage 2 poate fi facut pe oricare varianta de 1.5dCi, inclusiv 65CP. Diferente intre Stage 1 si Stage 2 sunt de putere si cuplu, a doua varianta are valori un pic mai mari.

    Leave a comment:


  • Tony
    replied
    eu am facut o remapare in urma cu 4-5 ani de la 65 la 84cp (cel putin asa spunea cel ce a facut-o) de care sunt foarte multumit. Ce inseamna stage 1 si stage 2? poate fi adaptat si la 65 cp?
    Cu stima

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google