Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by bagheera
    da mah si demarajul si viteza
    de exemplu la 2500r/pm ai 110 km/h dupa obd la 2500r/pm ai 125/h
    la demaraj in loc sa ajungi la 100 km/h in 12 sec. ajungi in 9.5 sec
    sa zicem ca ai 70 cp dupa aceea o sa ai 90 cp cu pana la 30 %
    deci sa inteleg ca prin mufa obd se modifica rapoartele de transmisie din cutia de viteze? ca sa vezi, dom'le...mai las'o moarta. tot ata o sa ai, numa ca ajungi mai repede la viteza aia. da la 2500rpm tot 110km/h o sa ai.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #62
      doc vreau sa-mi pun si eu intra pe glusio19 sa vb sau lasa-mi aici un msg ms

      Comment


      • #63
        Ai mesaj pe YM.

        Pentru cine mai este interesat de cresteri ale puterii la modelele Dacia Logan benzina si diesel este rugat sa ne contacteze la unul din numerele de telefon 0751.194.100 / 0788.194.100 si specificati ca sunteti utilizatori ai forumului loganclub.ro sau ne puteti vizita direct la sediul nostru din Sos. Dudesti-Pantelimon, nr.44, Sect 3 - Bucuresti (langa Cora Pantelimon) unde va putem oferii si alte elemente de tuning in afara de remapare.

        www.obdtuning.ro / www.dimsport.ro
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • #64
          scriene si niste preturi de ex ptr 1.5 dCI 70 cp ??? cat face ??? sorry am vazut muul domn'le dincolo era mai ieftin ;) 100
          Last edited by bagheera; 10 October 2007, 22:41.
          :popa:

          Comment


          • #65
            ce nu stii 250 euro asta e pretul pentru varianta euro 3 si euro 4 indiferent ca ai 65CP, 70 sau mai nou 85CP.
            Ma mir ca de cand sa lansat dci-ul nu am vazut o reducere macar sa faca si ei.

            Comment


            • #66
              Intrebari....

              Salutare la toata lumea, vreau sa va intreb mai ales pe cei care si-au facut resoftare la logan 1.5 dci si mai ales cei care au si facut cativa km buni cu masina dupa resoftare, daca cumva aveti probleme, nu stiu, orice... sau inca nu ati depistat nimic... Inca o intrebare, eu mi-am facut o gramada de modificari pe masina, printre care mi-am pus intercooler si am modificat turbina, punand un mitsubishi de 115cp, am scos catalizatorul, evacuarea marita, toba sport, vreau sa stiu la cati cai as putea urca din soft fara sa imi sara pistoanele din motor, stiu ca fiabilitatea nu mai e cea originala, dar totusi sa ma mai tina o vreme motorul... sa zic un 30 cp as putea urca din soft sau e prea mult... va rog sa ma lamuriti.. multumesc !!!

              Comment


              • #67
                pistoanele ca pistoanele...nu stiu insa cat te tine cutia,la un DCI modificat s-a bulit una...cica nu ar suporta un cuplu de peste 200 Nm asa zicea posesorul
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #68
                  eu am 1.5 dci 65 cai resoftat. am cistigat aproximativ 20 cai si 50nm. diferenta e enorm de mare! merita din plin. am facut resoftarea de doar 2 luni si nu stiu ce consecinte are pe termen lung. eu zic ca prima data v-a ceda cutia de viteze.
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #69
                    pt 1.4 la c pret a mai ajuns?

                    Comment


                    • #70
                      Multumesc celor care mi-au raspuns... si mai astept pareri...

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by ady0scorpion
                        pt 1.4 la c pret a mai ajuns?
                        dai si tu dublu click pe link-ul asta http://www.obdtuning.ro si ai sa vezi acolo preturile pentru toate motorizarile.
                        Logan 1.4 , 1.6 , 1.6 16v --- 150 euro
                        Logan 1.5 dci 65, 70 , 85CP --- 250 Euro

                        Comment


                        • #72
                          Oferta cu 350RON este valabila pentru membrii cu activitate pe forum, gen posturi si vechime. Deci se cer un minim de 50 posturi si 3 luni vechime pe forum ca sa nu existe alte discutii. Nu vrea sa se umple forumul de useri cu un singur post doar pe aria de publicitate.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • #73
                            mi-am facut si eu azi o resoftare dar sa ma duc la un test dino parca se cheama nu ? sa vaza ochiu meu cati cai are ;)
                            cine poate sa-mi spuna si mie unde pot face si cam cat costa ?
                            mersi !
                            :popa:

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by bagheera
                              mi-am facut si eu azi o resoftare dar sa ma duc la un test dino parca se cheama nu ? sa vaza ochiu meu cati cai are ;)
                              cine poate sa-mi spuna si mie unde pot face si cam cat costa ?
                              mersi !
                              pai un dino este vreo 300 ron ,deci eu zic ca nu are rost ,o sa o simti dupa cativa zeci de km ,las-o sa se obinuiasca putin calculatorul cu softul nou
                              "cromul este placerea mea"
                              "cui nu-i place , valea"

                              Comment


                              • #75
                                @bacheera: cam toti fac aceeasi greseala, sa testeze masinile dupa tuning nu si inainte de acesta. Din experienta iti pot spune ca testul dyno nu este valabil decat facut in ambele cazuri: original si tunat, ambele testari facandu-se in aceeasi zi, conditii atmosferice, pe acelasi dyno test si cu acelasi carburant.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google