Atentie La Tepe Cu ECU modificat by inginer Pitesti sau Mioveni!

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Nu-I fac reclama ca nu am de ce... am modificat la Doc 4 Logane... merg perfect. Duba mea dupa 100k mere brici... consum multumitor. totusi, desi mai caraia, primul 1.4-le a fost cea mai tare resoftare...

Comment

Salut Doc,
      Am si eu doua intrebari la tine daca ma poti ajuta..

1. Mi-am facut o resoftare la un 1.5 dci la tine acum vreo 2-3 ani (SUNT EXTREM DE INCANTAT ) Problema e ca urmeaza sa schimb regulatorul de presiune de la pompa de injectie (se tureaza masina la relanti uneori, pentru o fractiune de secunda). In urma aceste operatiuni m-au informat cei de la Meridian ca trebuie sa reseteze ECU. Exista riscul sa pierd resoftarea in urma resetarii?

2. Cei de la Meridian mi-au zis ca daca problema persista dupa inlocuirea regulatorului trebuie sa schimb si ECU. E posibil sa trebuiasca schimbat ECU la 70.000 KM sau exagereaza ei?

Astept raspuns si de la alti membrii care au mai intalnit problema... Multumesc frumos!

Comment

Daca fac o resetare de valori, nu este nicio problema. Insa daca se apuca sa faca un update, atunci vor sterge tot ce este in calculator si il rescriu cu alta versiune.

Sunt nebuni daca vor sa schimbe un ECU. Ori te iau de fraier, ori chiar sunt cu foamea in gat si schimba piese cat mai scumpe.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

Comment

Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google