Lumea Fara Petrol - Documentar Nat Geo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mr.K
    replied
    asta cu seringile e cea mai tare... alea de sticla ce au?
    Branule, acele au plastic la un capat, furtune... stiu...e usor sa faci mistocareala, mai ales cand te nasti in Romania, e chiar sport national.

    Bordul masinii tale or sa ti-l faca din lemn de tek si cu insertii de nichel, iar motorul va fi pe gazeificare.
    Rotile vor fi din lemn, cu spite si cale de rulare din tabla, ca la carutele vechi.

    Leave a comment:


  • sorin1983
    replied
    asta cu seringile e cea mai tare... alea de sticla ce au? si multe alte produse inlocuite cu plastic...
    oricum 30 de ani probabil vor fi 50 si la multi nu va mai conta.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Asa cum apare precizat in toate documentarele, din pacate lipsa petrolului nu duce doar la disparitia unor mijloace de deplasare propulsate de motoare cu ardere interna.
    Vor disparea si produsele gen seringi, manusi chirurgicale si alte produse medicale, casnice, industriale etc.
    Va fi extrem de greu de inlocuit petrolul pe domeniile extratransporturi.

    Leave a comment:


  • emilian_LLX
    replied
    off : acu 100 de ani nu prea eram 4 miliarde de suflete

    Leave a comment:


  • alessandro
    replied
    de vreo 100 ani tot 30 ani mai tin resursele...mai sa fie

    Spor la pompa va urez bagati acum cat mai e

    Leave a comment:


  • D-FENS
    replied
    Cica alternative ar fi,dar nu se vrea...Deocamdata.

    Leave a comment:


  • emilian_LLX
    replied
    vom ajunge si la momentul asta se preconizeaza ca rezervele mondiale de petrol mai rezista 30 de ani ramane de vazut ce alternative vor exista

    Leave a comment:


  • cristi7c
    started a topic Lumea Fara Petrol - Documentar Nat Geo

    Lumea Fara Petrol - Documentar Nat Geo

    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


    Pentru cine nu l-a vazut pana acum , cred ca toti ar trebui sa inteleaga cate ceva din asta pana nu e prea tarziu. L-am postat in sectiunea Auto pentru ca are mare legatura cu masinile , daca nu este bine il puteti muta.

    O seara buna !
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google