Razbunare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Razbunare

    Ai trudit din greu la dat zapada de pe locul de parcare ca sa iesi cu masina de dimineata?Altul gaseste locul curat facut de tine si parcheaza fara urme de regret iar tu trebuie sa-ti faci alt loc de parcare dand la zapada.Nu-i asa ca innebunesti? Bucurestiul e plin de vanatori de parcari deszapezite. Iata o posibila rezolvare.

  • #2
    rezolva pe masa.ala vine si da zapada in spatele BMW-ului si gata.si cat se chinuie baietii aia...doar masina iese in fata nu prin lateral.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #3
      Foarte bine a facut. Eu ii puneam p toata masina zapada daca stiam ca nu se zgarie.

      Comment


      • #4
        Trebuia sa i-o indese in stutu de la toba.
        Era mai de efect decat ce s-au chinuit ei acolo,

        Comment


        • #5
          3 galeti de apa pe masina, si o imbracau in gheata. Sa-l vad pe ala cum deschidea portierele.

          Comment


          • #6
            Depinde de cat de cancer era afara...daca erau sub -10, da, merge...altfel cam greu s-o faci "de clestar".

            Comment


            • #7
              Daca e cald, un cofras de 30 de oo pe rabla, din care 10 pe parbriz. Sa vezi ce muci se fac pe ea.

              Comment


              • #8
                Io l-am sunat pe ala de parcase pe locul loptata de mine si a venit sa o mute. Bine, asta fost baiat finut si a lasat cartea de vizita.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • #9
                  Poate i-a fost frica.
                  Last edited by 77sky; 5 February 2014, 21:02.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by mr.K View Post
                    Daca e cald, un cofras de 30 de oo pe rabla, din care 10 pe parbriz. Sa vezi ce muci se fac pe ea.
                    Ce dracu te complici cu oo...faci echilibristica cu treijda oo.
                    Plus ca alea se spala repede, scapa prea usor. Daca le spargi si le intizi pe ger, deja e mult mai bine

                    *Fii antena acilea: ulei / valvolina turnat din belsig pe parbriz si luneta (daca are stergator e si mai bine) si scurs din abundenta si pe stergatoare.

                    Efect garantat si de durata, spala ala geamurili si stergatoarili pana-i vin spunili ca sa le scoata la lumina.


                    *Vorbim doar de nesimtitii care NU lasa nici un nr. de tel, nimic.
                    Last edited by Kojak; 5 February 2014, 18:17.

                    Comment


                    • #11
                      Nu e bine sa faci asta, ca daca se intoarce ala peste 3 zile si gaseste masina ta acolo iti plateste cu aceiasi moneda, ti poate nu-l mai prinzi.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • #12
                        Iei numarul de inmatriculare tu si apoi il cauti si ii dai dauna totala !
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Asta-i partea a 2-a deja...eu am fost in rolul aluia "care se intoarce peste 3 zile".

                          Pe scurt: am parcat in centru p-o straduta (juma pa carosabil si juma pa trotuar, lasand minim 1m spatiu de libera trecere ptr. petoni, oglizi pliate, etc), locuri la liber, stiti cu totii cum e p-acolo. In fine, asa se parcheaza p-acolo, asa am parcat si eu. Nu era intrare in vreun imobil / poarta sau altceva, aveam doar gardu'.
                          Cand am plecat m-am trezit cu toate 4 rotinele pa janta, la una nu mai aveam nici ventil.
                          Restu' au fost doar desumflate, nu intepate, din fericire. (elegant, nu?)
                          Mi-a luat minim o ora sa le umflu (am minicompresor d-ala cu alimentare la bricheta...da' are un debit de aer de toata jena...pana iti baga 2atm. in roata...) si sa pun rezerva pa cealalta...timp pierdut in care ar fi tebuit sa fiu urjent in alta parte. Mai si ploua...
                          In fine...intamplarea face ca am banuit cine m-a ars, ulterior mi s-a confirmat.
                          Cand am fost sigur de treaba asta si dupa ce a trecut destul timp (cca. 1 luna de zile), l-am ars pa jegos.
                          Cu un pet de 2.5 litiri de frutti fresh (doar ca era ulei ars inauntru), turnat pe toate geamurile cu insistare la stergatoare in special. Am golit tot petu' pa geamurile si tabla lui ...ar mai fi intrat da' nu mai aveam de unde

                          Intre timp, eu n-am mai parcat acolo niciodata si nici ala dupa treaba asta
                          Last edited by Kojak; 5 February 2014, 18:41.

                          Comment


                          • #14
                            acum sunteti chit.acum cu zapezile astea am trimis nevasta la scoala cu aia mici si i-am dat si lopata in inzestrare ,sa-si faca loc de parcare pe unde apuca.toti care au vazut ca are cocoana mea lopata au venit sa ceara cu imprumut.ea saraca a dat ca-i fata buna..si uite asa stai dupa unul sau altul sa-si dezapezeasca bolidul.al dracu numai ligheanul poate sa aibe lopata,alte marci nu pot sa aibe.i-am zis sa nu mai dea lopata la nimeni.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • #15
                              Asta daca nu o si rupe vreunu', cum am patit eu cu una d-asta pliabila / telescopica.
                              Noroc ca fost salon omu' si s-a dus urgent pana la primu' magazin si mi-a luat una nou-nouta.

                              Referitor la razbunare, am zis ca daca el n-a aplicat o metoda distructiva soldata cu pagube, la fel sa aplic si eu...imi place sa cred ca sunt corect de fel

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google