Da-te Ca Te Calc!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Amice, atunci cand iti simti viata amenintata, faci ceva sa inlaturi pericolul ala. El a vrut sa-i dea peste nas celui cu Honda, sa-l apostrofeze - cum ai zis si tu, dar a dat peste unu' care a tinut sa-i demonstreze ca se inseala.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #32
      Originally posted by Archangel80 View Post
      In primul rand acolo este o benzinarie, in niciun caz strada. Toti cei care alimentau se duceau pe acolo sa plateasca. Omul ala merge linistit, in 2-3 secunde disparea din fata retardatului cu Honda. Ala cu Honda a exagerat apropiindu-se de el agresiv. Omul a reactionat lovindu-i masina. La fel as fi facut si eu cand tu vrei sa ma calci. Sper ca cel cu Honda sa fie acuzat de tentativa de omor, iar la cum stiu eu ca merg lucrurile in SUA, va fi, si va merge si la parnaie.
      ..................
      E singuru idiot care merge pe mijlocu drumului fara absolut nici o treaba, linistit, ca la plimbare prin padure.
      Adica nu inteleg, e drum pietonal?

      Ala cu Honda trebuia sa dea un claxon ceva, nu sa-l ia asa prin surprindere, sa-l rupa asa din vise, sigurat idiotu ar fi multumit de atentie si ar fi facut doi pasi lateral (vezi sa nu).
      Eu ii dadeam si vreo doua manivele peste ochi sa ii beleasca mai bine data viitoare.

      Comment


      • #33
        La fel ca aici
        https://www.youtube.com/watch?v=s2SHohj9Vm8 --- cred ca a fost cu intentie
        Fara Semnatura.

        Comment


        • #34
          A fost clar cu intentie si e caz penal pt ca l-a luat pe trotuar, macar daca il lua asa frumos pe drum.

          Astea sunt reactii care pot aparea asa in minte si nu trebuie puse in aplicare, de cate ori n-ati intalnit pietoni care traverseaza prin locuri neamenajate si cand vad masina parca mai al dracu incetinesc pasul in loc sa se grabeasca nitel...?
          Cateodata iti vine sa ii iei asa usurel pe capota.

          Am avut caz la trecerea de pietoni, eu incadrare la dreapta (verde la mine si verde la masinile care veneau din stanga din sens) la pietoni rosu, a fost suficient sa treaca doi si imediat o parte din turma s-a luat dupa ei, ca deh...suntem multi. Cand au vazut ca n-am nici o reactie de a incetini (eram oricum pregatit sa franez daca vreo vita nu se tragea) sa-i vezi cum au sarit ca potarnichile (cativa isterizati).

          Eu daca o comit pe rosu si sunt vazut am ramas fara permis plus amenda, la pieton de cele mai multe ori nu se intampla nimic.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google