Da-te Ca Te Calc!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • skd_ozenel
    replied
    Originally posted by margelatu View Post
    arata-mi unul sanatos in ziua de azi.sa nu-mi zica mie cineva ca nu s-a enervat vreodata si nu a vrut sa-l calce pe ala sau sa faca rau cuiva ,macar asa un pic in trafic.
    ai LIKE de ala mare
    minim unul doi pe zi imi aud repertoriul

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Treburile astea se intampla doar daca se intalnesc doi oameni cu probleme la mansarda, recte cei doi din primul videoclip. Oamenii normali, cu capul pe umeri, fac in asa fel incat sa nu ajunga in astfel de situatii, iar daca ajung stiu sa "managerieze" situatia astfel incat sa nu degenereze.
    Ex. Daca esti cu masina si dai peste unu' care nu se da la o parte, il ocolesti si iti vezi de treaba ta.
    Daca se intampla sa te gandesti ca ai lasat apa sa curga in cada, aragazul aprins, sau lumina aprinsa pe hol si vine dementul cu Honda pana in tine, te dai la o pare frumos, ridici si mana ca iti ceri scuze si toata lumea se duce unde are treaba.

    P.S. M-am uitat cu atentie la videoclip si am vazut ca ala cu Honda a dat sa plece incet, in ideea ca ala l-a vazut si se da la o parte. Abia cand ala de afara a dat cu pumnul in capota, asta a luat de volan spre el si a accelerat.
    La cum sunt legile in SUA si sistemul de judecata cu jurati din popor, un avocat bun l-ar putea scoate pe ala cu Honda si ar spune ca s-a speriat cand a vazut ca ala in rosu este violent si, sub impulsul emotiilor, a facut in asa fel incat sa inlature pericolul iminent.
    Last edited by vitriol; 25 March 2014, 16:42.

    Leave a comment:


  • dan.gutu
    replied
    Daca pe ala cu Honda il simpatizez putin ,pe asta il consider un criminal.

    Leave a comment:


  • 77sky
    replied
    Oribil!
    Dupa ce il calca, de nu se mai poate ridica, ii mai si tranteste un picior in gura, de se loveste cu capul de asfalt.
    Ma si intreb daca a mai trait!

    Iar cei din jur, ca la o samanta...

    Indiferent de vinovatia pietonului, sa reactionezi asa, ca animalele...

    Oribil!

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Procurorul participa la cercetari si el stabileste daca se da NUP sau IUP (inceperea urmaririi penale), adica daca dosarul pleaca mai departe.

    Ca sa revenim la subiect, am mai gasit un dement.

    What planet do we live on? This jaywalker had a terribly unlucky day. A taxi driver got upset at someone jaywalking across the street. Nearby CCTV footage s...

    Leave a comment:


  • Cristi_Xp
    replied
    pai dosarul penal se deschide ,deci ei se exprima oarecum corect... doar ca omul de rand nu stie ce inseamna asta.
    Cum a zis si vitriol mai sus , dosar de cercetare penala , iar apoi se stabileste daca se da NUP sau se trimite dosarul mai departe la parchet etc...
    Sau nu stiu eu exact , probabil si in caz de NUP se trimite mai departe si procurorul stabileste ce si cum...

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Da si aia cu "bolidul". Am vazut stiri in care aratau ca un BMW E36, care pierdea suruburi si piulite cand mergea pe strada, a facut nu stiu ce accident, iar jurnalistii lu' peste prajit titrau: "bolidul scapat de sub control a facut si a dres".

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    ...ai uitat: "un bolid de lux..."

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    In toate stirile jurnalistilor, fie ca e vorba de accidente rutiere, fie ca e vorba la scandaluri, asta este cliseul folosit "s-a ales cu dosar penal". Printre cliseele folosite o sa mai auzi si "oamenii legii", "fiarele contorsionate", "politistii au demarat o ancheta", clisee care nu spun nimic, dar care sunt asimilate foarte bine de populatie ca fiind "ceva important".

    Leave a comment:


  • Toorop
    replied
    Mersi de raspuns Vitriol, ideea e ca am vazut o stire la tv cand un tip a omorat un copil care trecea prin loc nepermis si julnalistii au spus ca acel om s-a ales cu dosar penal, dar la cat de bine stiu jurnalistii sa transmita informatiile nu ma mir de eroare, in fine. Oricum in cazul tipului cu honda aman2 au avut un pic de vina pentru ca si umflatul ala se plimba prea linistit pe acolo dar si cel cu masina putea sa vireze un pic dreapta si sa-l ocoleasca oricum noi cu loganul nu ne permitem sa facem asa ceva pentru ca ne-am fi ales cu o indoitura pe tabla inutila ... la cat de repede se indoaie loganul Dar cum spunea domnul Kojak ,,traficu` naste monstrii`` in mare parte si din pacate are dreptate dansul.

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Originally posted by Toorop View Post
    din pacate daca ii omori te alegi cu un dosar penal chiar daca nu ai nici o vina, legi de *****.
    Daca omori pe cineva care trece strada prin loc nepermis/pe trecerea de pietoni, dar pe culoarea rosie a semaforului, ti se deschide un dosar de cercetare penala, adica se fac cercetari in vederea stabiliri faptelor si imprejurarilor care au dus la savarsirea accidentului, iar daca se constata ca tu nu ai nicio vina (pentru ca nu ai nico vina ca e aia/ala e dement/a si trece strada pe unde apuca) atunci "bine pa" dosarul se finalizeaza si se inchide (se da NUP - neinceperea urmaririi penale).

    Nu e si cazul tipului cu Honda, de mai sus, care a savarsit fapta cu intentie, deci nu a fost un accident.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Aici nu e vb. de aia care trec ca teleghidati pe trecerile de pietoni etc, etc, etc.
    Aci n-au simt de conservare, e alta treaba.
    Aici e vb. despre idioti care o cauta cu lumanarea, aia de pe trecerile de pietoni n-o cauta neparat...cel putin nu voluntar, asa judeca ei ca e asta e dreptu' lor si unii mor cu el in mana

    Originally posted by margelatu View Post
    arata-mi unul sanatos in ziua de azi.sa nu-mi zica mie cineva ca nu s-a enervat vreodata si nu a vrut sa-l calce pe ala sau sa faca rau cuiva ,macar asa un pic in trafic.
    Adevaru-i ca traficu' naste monstrii.
    Last edited by Kojak; 25 March 2014, 13:51. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • margelatu
    replied
    arata-mi unul sanatos in ziua de azi.sa nu-mi zica mie cineva ca nu s-a enervat vreodata si nu a vrut sa-l calce pe ala sau sa faca rau cuiva ,macar asa un pic in trafic.

    Leave a comment:


  • Toorop
    replied
    Eu zic ca soferul cu honda a exagerat un pic ... pentru ca avea o gramada de loc sa il ocoleasca :| Mai rau este cu aceia care ,,sar`` pe trecerile de pietoni si nici macar nu se obosesc sa intoarca capul in stanga sau dreapta ... merg ca boii inainte si mai au si casti in urechi si ca sa fie treaba completa mai e si o masina parcata la 10 cm de trecere ca sa nu vezi nimic... sau altii care trec strada relaxati si nici macar nu sunt pe trecere dar se uita in ochii tai...te vad ca vii si probabil aproximeaza ei viteza ta de deplasare cu a lor si nu maresc deloc pasul desi tu esti nevoit sa franezi...si daca accelerezi incep sa te injure. Am dat peste o dobitoaca care trece strada fara ca sa fie trecere ... si era ralaxata nici macar nu se uita sa vada daca vine vre-o masina doar butona telefonul si cand am claxonat nu mai stia pe unde sa o apuce din pacate daca ii omori te alegi cu un dosar penal chiar daca nu ai nici o vina, legi de *****.
    Sa mai amintim si de cei care se plimba pur si simplu pe trecerea de pietoni cu pasul melcului pictisit ? si se uita la tine si iti pun rabdarea la incercare ... ca ce .. doar e dreptul lor sa treaca pe acolo si tu trebuie sa opresti.

    Leave a comment:


  • bogdan_1984
    replied
    amandoi sunt bolnavi la cap.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google