Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din ce am mai citit pe aici ar mai putea fi de la senzorul de presiune gaz sau de la MAP.Cel mai bine cumpara o interfata si asa o sa vezi exact de ce este,pe ghicite nu ai cum sa iti dai seama.La AGC parca era o chestie cu un senzor integrat in cutia calculatorului de gaz.

    Comment


    • am pus o interfata (de la buzau luata) nu imi arata nici o eroare....
      Last edited by 77sky; 13 April 2019, 20:09.

      Comment


      • problemele au inceput in toamna...dupa ce stateam la un stop mai lung...cand placam trecea pe benzina...apasam de doua ori pe butonul interfetei..trecea pe gaz si erea ok...apoi a inceput sa treca mai greu pe gaz...iar acum dupa ce merg cam 10km pe gaz...trece dupa cateva incercari pe gaz...apoi nu mai vrea deloc pe gaz...
        Last edited by 77sky; 13 April 2019, 20:09.

        Comment


        • Eu am Stag si daca ceva nu merge bine da eroare credeam ca este la fel si la AGC.Incearca sa mergi cu laptopul cuplat la gpl si fa o inregistrare ca sa vezi ce cauzeaza trecerea pe benzina.

          Comment


          • am pus laptopul...in mers este greu de urmarit....trece pe benzina si cand stau pe loc, nu apare nimic deosebit...dupa ce trece pe benzina parametrii de gaz (presiuni...) dispar...
            Last edited by 77sky; 13 April 2019, 20:09.

            Comment


            • Poate ai vreun contact imperfect la alimentarea calculatorului,plusul de la baterie.Sau electrovalva care merge cu intreruperi,am avut o problema cu una, fusesera montate invers firele plus si minus pe electovalva de pe vaporizator.

              Comment


              • cu alimentarea calculatorului nu cred....led-urile comutatorului sunt aprinse....mai curand de la electrovalva...
                electrovalva este alimentata tot timpul?
                Last edited by 77sky; 16 April 2019, 23:28.

                Comment


                • Cind masina functioneaza pe gaz electrovalva este alimentata permanent.

                  Comment


                  • daca trece pe benzina..din cine stie ce motive....nu mai este alimentata...dar ar trebui sa treaca pe gaz la comanda...si de ce nu o face?
                    Last edited by 77sky; 16 April 2019, 23:28.

                    Comment


                    • Am cumparat o interfata cu tot cu soft si ce trebuie si am reusit sa o conctez cu ajutorul unui pc vechi ( xp). aveam senzorul presiune pus in scurt si acum lam schimbat cu unul vechi. masina nu trage la deal si depasiri puternice plus consum mare. a fost montatat o rampa valtek t30 in locul la matrix. asa a instalato un tip din Craiova.
                      pun niste poze facute.
                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 5 photos.

                      Comment


                      • You do not have permission to view this gallery.
                        This gallery has 13 photos.

                        Comment


                        • prima data cand mam conectata am avut 5 erori pe care la
                          e-am sters apoi am schimbat senzorul presiune si a reaparut o eroare.Am incercat sai dau autocalibrare dar mi se oprea in timpul calibrari motorul si se intrerypea calibrarea, am incercat de mai multe ori si tot asa. va multumesc si scuze pentru calitatea pozelor.

                          Comment


                          • Vezi poate ai releu pe pompa...
                            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                            Comment


                            • Da am releu pe pompa benzina. Deaia nu merge calibrarea? Trebuie sa scot mufele din releu?
                              dar timpi de injectie nu sunt buni?

                              Comment


                              • Sună mâine
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google