Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by moog View Post
    Daca ai salvat, cand o incarci ramane ca inainte...
    Multumesc inca o data!

    Comment


    • Mai am si eu o intrebare.Ce adaptor de gpl se foloseste in Romania?Eu am acest adaptor ce se foloseste pe germania si vreau sa cumpar si pt. romania.Multumesc
      Attached Files

      Comment


      • In poza atasata vezi toata europa. Culorile cu care sunt reprezentate tarile, denota tipul adaptorului la incarcare.
        Attached Files
        Interfete instalatii GPL

        Comment


        • Am gasit pe ebay modelul.Banuiec ca acesta este.Multumesc mult pt raspuns.Promp ca de obicei
          Attached Files

          Comment


          • Este DISH sau tip italian etc.
            Interfete instalatii GPL

            Comment


            • Am reusit sa reglez si temperatura apei pe senzorul masinii.Aveam probleme cu voltajul at cand am vb la tel.Problema este ca omegas programul cand se baga parametrii de voltaj in functie de temperatura, nu mere decat pana la 5 volti.Iar eu la 20 de grade am 6,5 volti pe sonda.Si de aceea cand ajungea apa la 60 de grade la mine vedea ca si cum am 40 ca acolo ajungea la 5 volti.Cu un led pus pe post de dioda pe firul dintre sonda si firul care se duce la ecu scade voltajul exact unde trebuie.Pt cine mai intampina problema aceasta pe alte tupuri de sonda este o rezolvare buna

              Comment


              • Salut
                Am si eu o intrebare la tine... pe ce pin al sondei de temperatura ai legat ledul?
                sau mai bine zis pe ce pin al sondei, intra +5V ?

                Comment


                • sonda mea are un singur fir pe centru.Masa o i de pe blocul motor unde este filetul.Dar nu este nici o problema.Daca au cu 2 fire sonda,unul este minus si unul este firul de semnal pe care citeste ohm si voltajul.Poti masura continuitatea cu un aparat de masura daca scoti mufa de pe sonda (cu contactul luat) si aflii care este minusul.Apoi stii ca celalalt este firul cu voltajul.Sau poti masura firele de pe mufa (dar cu mufa conectata pe sonda ) cu contactul pus si fata de masa.Asa vezi voltajul.Ledul se leaga lafel ca o diada normala pe circuit.Dioda scade 0,4 volti pe cand ledul scade vreo 2 volti.Succes.

                  Comment


                  • Am si eu o dilema.In momentul in care intra in cutt mode pe gaz imi scade relantiul la 400 de ture apoi urca la 750.Asta se intampla timp de 2 secunde.Are vreo setare pe undeva sau este tot din calibrare?Multumesc.

                    Comment


                    • Vezi setarile de iesire din cutoff. de ex. pune turatie mai mare....
                      Interfete instalatii GPL

                      Comment


                      • Nu am inteles prea bine ce sa fac in setarile acestea.Am optiunile urmatoare la cut off.
                        Attached Files

                        Comment



                        • instrucțiuni de software landi 2012
                          Attached Files

                          Comment


                          • 404 Error File Not Found

                            The page you are looking for might have been removed,
                            had its name changed, or is temporarily unavailable.

                            Deci nu mere pagina aceasta.Si eu folosesc versiunea de soft landi omegas Ver 2.16.3.433s .Cu versiuni mai noi nu pot citii prea multe din modelul meu de ecu.
                            Dar nu gasesc unde zice usherul jagoman sa pun turatie mai mare , ca nu am decat acolo cutoff si este in procente.

                            Comment


                            • Originally posted by eastcowboy View Post

                              instrucțiuni de software landi 2012
                              fost 1.4 MPI / GPL
                              actual 1.0 SCE

                              Comment


                              • Multumesc dar este varianta pt. omegas 2.16.8S care difera cu mult fata de versiunea mea.Documentatie pt 2.16.3 nu se gaseste.Am tot cautat si eu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google