Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Heger
    replied
    Multumesc
    Am instalat. Inca nu l-am testat (conectat).
    Dar arata ciudat (diferit de programul pentru STAG 4 Plus).
    Voi incerca conectarea cit pot de repede.

    Voi incerca sa pun hartile, sa puteti sa va dati cu parerea daca arata bine sau nu. Sunt interesat de parerile voastre. Masinile merg bine.
    Multumesc

    Buna seara
    Revin cu noutati: Am reusit sa ma conectex si la Stag 200 Plus cu programul pentru stag 200 easy.
    incerc sa pun si hartile:
    SuperNova motor 1.4 cu Stag 4 plus:file:///D:/Liviu/AUTO/CaptureSupernova.PNG
    Logan II motor 1.2 16V cu stag 200 plus:file:///D:/Liviu/AUTO/CaptureLogan.PNG
    Astept cu interes parerile voastre.
    Multumesc

    Se pare ca nu am reusit cu hartile. Mai incerc.
    [IMG]///D:/Liviu/AUTO/CaptureSupernova.PNG[/IMG]
    [IMG]///D:/Liviu/AUTO/CaptureLogan.PNG[/IMG]

    file://probook/U/Liviu/AUTO/CaptureSupernova.PNG
    file://probook/U/Liviu/AUTO/CaptureLogan.PNG
    Daca nici acum nu merge........ poate imi spineti voi cum


    Gmail is email that’s intuitive, efficient, and useful. 15 GB of storage, less spam, and mobile access.


    Last edited by Heger; 23 June 2017, 08:31. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • rambo2000
    replied
    Intra aici

    si descarca stag 200 easy
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Heger
    replied
    Scuze
    Am vazut numai acum ca m-am logat cu un user vechi.

    Leave a comment:


  • liviu.heger
    replied
    Revin
    Am reusit sa ma conectez la STAG 4 Plus, dar nu si la STAG 200 Plus.
    Programul folosit pt 200 Plus este AcGasSynchro 1.14.1.0.
    Nu stiu daca este OK.
    Un sfat pentru conectare!
    Multumesc

    Leave a comment:


  • Heger
    replied
    Va salut.
    Astazi trebuie sa vina interfata recomandata de Rambo2000.
    Sa stii ca nu ma pling de cei de la AGR Sibiu.
    De cite ori am fost la ei, pentru diverse mici probleme, m-au servit rapid si gratis ( doar la revizia de 15000 Km m-a costat 50 lei pt filtre).
    Si cum spuneam si mai sus masinile merg foarte bine si consum mic ~7.5% mixt tinut pe 30000 km (Supernova) si 7000 km (Logan). Cind am fost la verificare si s-au uitat pe harti s-au mirat ce bune sunt.
    Sa revenim. La regional settings trebuie sa pun limba pe engleza sai locatia Anglia?
    Sau mai bine le pun pe amindoua si gata .
    Multumesc
    Am sa revin in momentul in care reusesc sa ma conectez......... sau NU
    Last edited by Heger; 22 June 2017, 06:11.

    Leave a comment:


  • tiptil
    replied
    Originally posted by Heger View Post
    Buna ziua
    interfata este aceasta http://rmg-shop.com/image/cache/data...TO-640x480.jpg

    O zi buna.
    dupa cum ti s-a spus mai devreme umbla la regional settings si da in engleza, apoi o sa mearga; softul nu este codat, este o minciuna ordinara a celor de la service pt. a determina clientii sa nu mearga in alta parte. Din pacate unii inca nu au realizat ca doar prin servicii de calitate isi pot pastra clientii, nu prin minciuni...

    Leave a comment:


  • rambo2000
    replied
    Eu am luat asa ceva

    Nu am avut probleme de conectare cu stag 200 si stag qbox.Ar trebui sa mearga fara probleme pe toate instalatiile Stag,are cip FTDI.

    Leave a comment:


  • Heger
    replied
    Buna ziua
    interfata este aceasta http://rmg-shop.com/image/cache/data...TO-640x480.jpg
    Driverul este instalat, il vede in windows device manager.
    Stiu ca sunt 2 programe diferite (versiuni) pentru cele 2 STAG-uri si le-am instalat.
    Mesajul este ca nu se conecteaza la......
    Acum nu pot sa dau mai multe amanunte pentru ca nu am calculatorul la indemana si interfata am dat-o la cineva.
    Sunt dispus sa cumpar una noua (poate chiar pe USB - am pus un link cu ce mi-ar place), una pe care o recomandati ca este buna.
    Initial am avut (si mai am) o interfata facuta de mine cu un convertor serial to usb dar nu cu cip FTDI si am avut aceeasi problema.
    Deci daca, pentru inceput, imi puteti recomanda o interfata buna, incep cu a achizitiona interfata, dupa care .........
    La mine nu se pune problema de garantie, cel putin la SuperNova. De asemenea nu vreau sa modific setarile sau calibrarea (merg foarte bine si chiar recomand pe baietii de la AGR Sibiu). Ma deranjeaza indicatorul de nivel GAZ care merge 70% aiurea si vreau sa setez valorile in program.
    Asadar va multumesc si astept o sugestie pentru achizitie interfata.
    O zi buna.

    Leave a comment:


  • rambo2000
    replied
    Heger ce soft folosesti pentru conectare?Stag 4 plus si Stag 200 se conecteaza cu softuri diferite.Ce interfata ai?Baga mai multe informatii,un print-screen cu eroarea de conectare.Daca te conectezi la instalatia GPL e posibil sa pierzi garantia.

    Leave a comment:


  • Heger
    replied
    Buna dimineata.
    Am verificat Regional settings...... surpriza-Romania.
    Sa nu fie interfata buna?! poti sa imi recomanzi una?
    M-am gindit la asa ceva:
    http://projekt-tech.ro/?18,interfata...to-lpgtech-kme.


    Multumesc din nou si o zi buna.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google