Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mie imi place gazul de la Lukoil... mi se pare ca merge cel mai bine masina cu gaz de la ei, dar nu de la toate statiile, am bagat de la mai multe si pana la urma am ramas cu concluzia ca doar 3 statii lukoil, din cate am testat eu, au gazul bun: Lukoil Peroni , Reșița si Alexandriei.

    Mai bag si de la MOL sau OMV, dar mi se pare mai scump si mai prost.
    Lukoil: 2,32 lei cu reducere
    MOL/OMV: 2,43 lei

    Comment


    • De la LukOil din strada Peroni alimentez și eu pot ca este aproape de mine și mi separe bun gazul și mai alimentez de la RBC din Ploiești pt ca fac naveta zilnic acolo. Pot spun ca am rămas plăcut surprins când am schimbat filtrele și erau foarte curate mai ales cel de la faza lichida, cred ca niciodată nu au fost filtrele atât de curate de 130.000 de când merg pe gaz.

      Comment


      • Salut, la Buzau pretul gpl a scazut usor, de la 2.42 ron, cat a fost toata iarna, la 2.36 ron.

        Comment


        • La Sibiu, 2,50 lei/litru, la Mol iesirea spre Medias.

          Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

          Comment


          • Salut, la Buzau s-a deschis de curand o benzinarie Rompetrol + gpl (marca Italia), in parcare la Kaufland Nord, iesirea spre Focsani. Pretul la gpl este 2.41 ron.

            Comment


            • Mol Orastie 2.29lei/litru

              Comment


              • Peco smart hateg 2.75 ron/litru
                E un peco recent deschis si tre sa amortizeze investitia

                Comment


                • Salut, la MOL Fundeni, pretul la gpl este 2,35 ron. La Buzau, Rompetrol, iesirea spre Bucuresti, gpl costa 2,44 ron, iar la LukOil, 2,43.

                  Comment


                  • Salut, daca mergeti spre Ploiesti, puteti sa faceti plinul la Mizil, pretul la gpl fiind de 2.30 ron. La Buzau se mentine la nivelul de 2.45 ron/litru.

                    Salut, tot eu. Vin cu update de preturi din Buzau, iesirea spre Ploiesti. Intre pod bariera Ploiesti si Hanul lui Tinta, avem Lukoil si partener MOL cu 2.45 ron/litru si partener Rompetrol (nou deschis) cu 2.42 ron/litru. Drumuri bune!
                    Last edited by spulbercris; 4 September 2018, 22:43. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by spulbercris View Post
                      Salut, la MOL Fundeni, pretul la gpl este 2,35 ron.
                      Acum 2,38. Creste incet dar sigur.

                      Comment


                      • Salut, la iesirea din Buzau spre Bucuresti s-a deschis de doua - trei zile o benzinarie MOL. Pretul la gpl este 2.50 ron/litru. Cam scump, asa, din prima...? La Rompetrol si LukOil, pretul se mentine la 2.45.

                        Comment


                        • Eu alimentez in Mioveni in general de la Rompetrol 24,8 RON

                          -nu am vazut vreo diferenta in comportamentul masini daca alimentez de la alta statie

                          -singurul motiv pt. care alimentez de la rompetrol e ca atunci cand schimb filtrul de stare lichida nu gasesc multa rugina in el.

                          Comment


                          • Originally posted by iatagan View Post
                            Acum 2,38. Creste incet dar sigur.
                            S-a facut de 2 zile 2,47 la mol fundeni.

                            Comment


                            • Azi 17.10.2018, 2.50 lei Bucuresti MOL Postavarul

                              Comment


                              • Carbogaz str. Litovoi Voievod București - 2,45
                                partener Rompetrol pe stânga după OMV la intrarea în Târgoviște dinspre București - 2,42
                                Helene SRL Târgoviște la ieșirea către Voinești după centură pe stânga - 2,44

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google