Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Luati preturi de Rompetrol de la Braila si Galati, 2,65 lei, respectiv 2,64 lei. Se poate si mai ieftin, dar in alta parte.

    Comment


    • 2,59 rompetrol

      Comment


      • Salut, vin cu ultimele preturi la gpl in Buzau, iesirea spre Bucuresti.
        Rompetrol: 2.63 ron/l.
        Lukoil: 2.59 ron/l.
        Mol: 2.60 ron/l.

        Comment


        • Salut, fac update la preturi de ieri pana astazi.
          Rompetrol: 2.65 ron/l.
          Lukoil: 2.61 ron/l.
          Mol: 2.65 ron/l.

          Comment


          • 2,4 lei, partener Rompetrol, la iesire din Mizil catre Ploiesti.
            2,56 Petrom la intrare in Ploiesti si la km. 6

            Comment


            • Originally posted by andreyi View Post
              Luati preturi de Rompetrol de la Braila si Galati, 2,65 lei, respectiv 2,64 lei. Se poate si mai ieftin, dar in alta parte.
              2,39 la MOL. Nici că merită să bagi din altă parte.
              Cum am mai spus, gazul lor mi se pare și cel mai bun.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Intr-adevar, si eu am observat, parca masina ar avea ceva mai multa vana. Bine, nici gazul de la Rompetrol nu-i de lepadat. De unde aduc cei de la MOL gazul?

                Comment


                • În Galați prețurile sunt în urcare liberă. Azi 2,75lei la Bullrom Petrolium și la particularul din zona bisericii Sf. Mina.

                  Mai ieftin în județ am văzut la IATSA (la ieșirea spre Tecuci) și în Tecuci, la intrarea dinspre Galați, Bullorum Petrolium (undeva lângă un Lukoil).

                  Comment


                  • Din cate stiu eu, vreo 2.3-2.4 lei pe litru. Drum bun!

                    Comment


                    • Salut, de ieri, si la Buzau, pretul la gpl a depasit pragul de 2,7 ron/litru.

                      Comment


                      • Pretul la gaze creste/scade cu 6 luni dupa ce cotatiile cresc/scad la petrol. Habar n-am care este mecanismul, dar se pare ca se confirma. Probabil gazul va ajunge la 3 lei/l, sa fie cam 50% din pretul la benzina, diferenta fiind ca nu este acciza (cca 55% din pret) ca la benzina si motorina.

                        Comment


                        • Originally posted by iatagan View Post
                          S-a facut de 2 zile 2,47 la mol fundeni.
                          05 noi 18: 2,65
                          02 noi 18: 2,61
                          27 oct 18: 2,51
                          24 oct 18 : 2,50
                          23 oct 18 : 2,49



                          p.s.: Am vazut ca exista si carbogaz. Cum e?
                          p.s.: Asa se scumpeste iarna gpl-ul? Am doar de 6 luni masina si nu stiu cum oscileaza preturile... Pana la 6 lei mai e mult...

                          Comment


                          • În ultimii ani am mers preponderent pe gaz de la IBBCO - partener Rompetrol Fundeni și Carbogaz Colentina - str. Litovoi Voievod.
                            Ambele sunt stații nonstop, au și benzină și se poate plăti și folosind cardul.
                            De obicei au prețuri bune comparativ cu oferta din sectoarele 2 și 3 pe unde mă-nvârt.Eu Nu am avut probleme cu gazul de la ei nici ca autonomie nici depuneri, filtrele mele sunt relativ curate deși le schimb destul de rar. Comparativ, un prieten pe care l-am ajutat să schimbe filtrele avea o mare grămadă de pilitură de fier în filtrul pentru stare lichidă. El alimenta numai de la Lukoil, de obicei Lukoil Fundeni.

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Pretul la gaze creste/scade cu 6 luni dupa ce cotatiile cresc/scad la petrol. Habar n-am care este mecanismul, dar se pare ca se confirma. Probabil gazul va ajunge la 3 lei/l, sa fie cam 50% din pretul la benzina, diferenta fiind ca nu este acciza (cca 55% din pret) ca la benzina si motorina.
                              Nu stau sa caut acum daca gpl e accizat sau nu, dar eu spun ca este. Diferenta o face procedeul prin care este produs acest gaz, mult mai usor decat motorina si benzina. De fapt nu produs ci extras din zacaminte apoi filtrat si eventual aditivat.

                              Comment


                              • De la 1 ianuarie 2019, minunatul guvern Dragnev III a pregătit, printre altele majorarea accizelor la combustibili, astfel:
                                - benzină - de la 2567 lei/tonă (prezent) la 2648 lei/t;
                                - motorină - 2176 lei/t -> 2244 lei/t;
                                - GPL auto - 608 lei/t -> 627 lei/t.
                                Că doar pomenile alea or trebui decontate cumva, nu?
                                Sursa: http://www.mfinante.ro/accizetaxe.html?pagina=domenii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google