Posesori Instalatii GPL - Landi Renzo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ioo_florin_el View Post
    Salut,
    Vreau sa-mi pun GPL Landi Renzo. Va rog sa-mi dati ceva sfaturi de care sa tin cont.
    Multumesc!
    Monteaza tomasetto.....

    Comment


    • Am aceeasi propunere !

      Comment


      • Sal parerea mea e Landi Renzo si sa o montezi la Varesti jud Buzau sunt nuste oameni de nota 10 la mine la masina nu se cunoaste nimic unde a umblat si masina merge ff bine pt detalii mai multe lasa nr pe privat

        Comment


        • Consumul este la fel dau difera?

          Comment


          • Originally posted by ioo_florin_el View Post
            Consumul este la fel dau difera?
            Cunsumul o sa creasca fata de cel de pe benzina cu cel putin 10%.

            Comment


            • dupa montaj mai trebuie cumva reglati culbutorii....mi-a zis cineva ca vor trebui reglati dupa 2000km facuti

              Comment


              • Trebuie reglați înainte de a te duce la montator....
                Dacă știi că e timpul...
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • Dupa mai multe intrebari de forum am descoperit ca la masina se blocheaza din cauza mizeriei electrovalva care este pe corpul schimbatorului din lichid in gaz.
                  Aceasta problema nu am avut-o la nici-o masina mai veche.
                  Practic, trebuie ca la 2-3mii km sa o desfac si sa o curat. In interior este ceva lipicios si negru ca o funingine. Ce-mi recomandati sa fac?

                  Este un motor 1.2 16v + GPL din fabrica pe modelul nou de MCV.

                  Comment


                  • Sună și vorbim.
                    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                    Comment


                    • detin un logan din 2014 , cu instalatie GPL (Landi Renzo) din fabrica cine imi poate spune ce model de instalatie este...Evo ,omegas ( pe calculatorul GPL nu scrie degat Landi renzo ) ... si care sunt intervalele oficiale de schimbare a filtrelor de gaz...multumesc
                      sigpic

                      Comment


                      • La 15k ala de lichid, și 30k cel de gazos.
                        Atenție ce filtre pui. Ai injectoare MED care costă mult și sunt sensibile...
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • Cine stie la ce temperatura se face trecerea de pe benzina pe gpl la motorizarea 0,9 tce (instalatie GPL de fabrica), mi se pare ca merg destul de mult pe benzina pana se face trecerea pe gpl in conditiile in care nu este foarte frig afara. Inainte am avut un cielo pe GPL si trecerea se facea destul de repede (era setata la 50 grade), cu loganul merg cam dublu distanta care o faceam cu cielo pana la trecerea pe gaz. Multumesc!

                          Comment


                          • Principiul e același la toate tigaile...
                            La Cielo dacă aveai varianta carburație nu aveai treaba cu temperatura... Trecea la turație...
                            Dacă ar fi la 50 ai merge 10-15 min cel puțin...
                            Uzual dacă e montaj ok se pune la 30-35...
                            Recomandat de producător e 40. E varianta safety...
                            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                            Comment


                            • Am avut un cielo executive 1.5 16v, aveam instalatie tomasseto stag 200plus si era setata la 50 de grade, a fost si la 35 de grade dar iarna aveam probleme cand facea trecerea se oprea motorul (prin intersectii la plecare...), dar si la 50 de grade cum era setata trecea destul de repede pe gpl fata de logan

                              Comment


                              • Originally posted by keim View Post
                                Cine stie la ce temperatura se face trecerea de pe benzina pe gpl la motorizarea 0,9 tce (instalatie GPL de fabrica), mi se pare ca merg destul de mult pe benzina pana se face trecerea pe gpl in conditiile in care nu este foarte frig afara. Inainte am avut un cielo pe GPL si trecerea se facea destul de repede (era setata la 50 grade), cu loganul merg cam dublu distanta care o faceam cu cielo pana la trecerea pe gaz. Multumesc!
                                see yourself with http://www.serviceapplications.net/p.../download.aspx

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google