As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ceva preturi actuale la benzina si GPL in Lefkada, are idee cineva?

    Comment


    • Am rezolvat-o cu preturile, mai merge cineva in Lefkada la inceputul lui iulie?

      Comment


      • Vezi pe softpedia, acolo e topic cu plecari in Gr.

        Comment


        • Stiu, activez si p-acolo, eram curios daca mai pleaca vreun loganist prin Lefkada.

          Comment


          • Salutare colegi am fost in Thassos cu loganul meu MCV 16 16V GPL
            pretul la gpl pe insula era in jur la 0,8 euro
            -am vazut in Bulgaria pe trasul Ruse-Makaza foarte multe camere cred ca peste 20
            -a venit cuiva amenzi de viteza ?

            Comment


            • Stai relax, nu emit amenzi, sunt de monitorizare / vigneta.

              Comment


              • IMG_0850.jpg. Dupa 3 ore de asteptare la Makaza

                Comment


                • IMG_0843.jpg. Plecat din Onesti,parcurs 860 km 55 litri motorina consumati.ONESTI- BUZAU BUCURESTI GIURGIU VELIKO TARNOVO NOVA ZAGORA MAKAZA THASOS

                  Comment


                  • intors din grecia, halkidiki, 1700km timisoara-sani-timisoara. se lucreaza in macedonia la autostrada, se circula deviat, pe sectorul demir kapija - gevgelia (macedonia, la granita cu grecia).
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Pentru cei care ati trecut prin Bulgaria vara asta: cat mai costa GPL-ul? Ma intereseaza OMV si Shell.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Am bagat eu de la Omv si Shell - 0,8 - 0,9 leva, pe traseul Ruse - Kulata. In Lefkada, am pus gpl cu 0,7 euro, masina a mers mai cu vlaga decat cu gazul de Bulgaria si Romania.

                        Comment


                        • Originally posted by meticulosul View Post
                          [ATTACH]521153[/ATTACH]. Dupa 3 ore de asteptare la Makaza
                          Mult rau!

                          Anul asta m-am intepat si eu cu timpul de asteptare in vami.
                          La dus: 1h la PTF Giurgiu ( 10min. taxa pod si restul la control passports), ajuns intr-o zi de we in toiul noptii.
                          1h 15min PTF Kulata, la primele ore ale diminetii...intr-o zi de we

                          La intors: 5 min la PTF Kulata, vineri pe la ora 12.
                          1h 30 min la PTF Ruse (40min taxa pod si restul la control passports - pe care doar i le-am aratat din masina si mi-a urat drum bun, nu s-a uitat pe ele), vineri seara pe la 18.
                          Dura pana la 5min de masina la cei din spatiul extracomunitar, cu nr. de UA, MD, BL, etc. Romanii erau expediati repede, se vizualizau actele doar la cei care erau singuri in masina.

                          Comment


                          • Nu stiu cum v-ati descurcat cu masinile pe caldurile astea prin Bulgaria/Grecia, dar pe traseul Ruse - Kulata - Lefkada pe autostrazile alea smechere cu rampele curului, la 40 de grade la pranz, simteam ca-si da masina duhul cu 5 persoane / AC / mai ales cand o prindeam sub 3000 rpm in urcare chiar nu foarte grea. Niciodata nu am simtit masina mai lenesa, nu prea puteam sa urc rampele pe autostrazi cu treapta 5 la sub 110-120 kmh, nu tremura, nu dadea in in nas dar trebuia sa retrogradez ca atunci cand aveam 1.4 mpi, efectiv nu facea nimic cu pedala la fund. Si pe GPL si pe benzina same shit. Chiar si noaptea fara AC pe la greci tot lenesa mi s-a parut. Dar m-am mai incalzit un pic cand am condus un Golf 6 1.6 TDI 105 cp si nici el nu putea sustine 110 kmh cu treapta 5, trebuia sa retrogradez, dar se tinea mai bine, o calcai se ducea nitel, a mea ciuciu. Nu mai zic prin Lefkada pe serpentine, chinuita rau viteza 1-2 sau 1-1. Dar deh, 5 persoane, mai un AC , mai un full de bagaje, insa parca era mai potent motorul asta in trecut. Si nu pot sa zic ca nu e intretinut(ulei, filtre, bujii noi schimbate la timp).

                            Comment


                            • Originally posted by andreyi View Post
                              [...]In Lefkada, am pus gpl cu 0,7 euro, masina a mers mai cu vlaga decat cu gazul de Bulgaria si Romania.
                              la 0.7E/l, mai bine mergi pe benzina alimentata din Romania. Tot banii aia ii scoti din buzunar.
                              Am alimentat si eu de la greci, la ultima plimbare, apoi mi-a parut rau pentru ca masina mergea foarte prost cu gazul de la ei.

                              Legat de comportamentul masinii in rampa, pe autostrada: orice benzinar aspirat (daca nu e vreun 4.0 V8) are problema asta.
                              Last edited by vitriol; 21 July 2017, 10:31.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Pai oricum am avut si plinul de benzina facut in RO, dar am ners de-am spart si am consumat si benzina si tot. Cine stie si cu gazul de GR cum e, cert e ca am alimentat la o statie recomandata de gazda si parea ca merge ok, pe langa asta am obtinut pentru prima oara sub 8% consum extraurban fara AC.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google