As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by meticulosul View Post
    Vineri plec eu,Thassos Skala Potamia...eu unul nu ma satur de insula asta.
    Unde ai găsit în Skala Potamia și cu cât? Asta dacă poți spune...
    Și nu în ultimul rând când ai făcut rezervarea?

    Noi, pentru că ne-am hotărât abia acum câteva zile pentru că... neamuri ce n-au mai fost niciodată în Thassos, astfel că am zis să fim și noi prin zonă să le ajutăm cumva ca ghizi (dar și gen "colegi pe pahar")... ) am ieșit culmea, binișor la bani pentru perioada asta... (deși puteam apela la prietenii greci, dar nu am mai vrut).

    Întreb deoarece știu că mai peste tot în Thassos rezervările pentru vară este bine să le faci încă de la începutul anului. Cunosc persoane care au făcut și în octombrie-noiembrie anul anterior plecării ca să fie siguri că găsesc camere pentru tot grupul în aceeași locație...
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Eu merg doar la Nina Studio 48 euro pe noapte,vorbesc cu grecoaica din decembrie mai mult pentru perioada care vreau in mod special si ii pun pe western 100 euro,merg de 3 ani la aceeasi bani.Pentru mai multe informatii pe care eu le consider utile intra pe Facebook...FORUM THASSOS

      Comment


      • E în regulă! Știu de Nina... Merci!

        Și apoi nu prea mai stau pe forumuri sau grupuri gen de... Grecia de mulți ani, pentru că... nervi cu oamenii tâmpiți, cârcotași, dar și altele...

        Revenind la Thassos, noi am găsit la mare viteză pe Booking.com cu doar 50 euro / noapte / 3 persoane la Hotel Elvetia, la doi pași de Skala în Panagia, cu coborâre tot la plaja Golden Beach, dar pe la Crisis Amoudia. Sigur știi panta aia, care dacă o ții prin munte, ajungi la Marble Beach (atât aia nouă cât și aia veche)...

        Aș fi putut să sun ceva prieteni greci din zonă, dar aș fi fost poate "țigan" să-i oblig să-mi găsească o cameră / studio / apartament pentru 3 persoane fix atunci când a vrut mușchii mei, adică la începutul lui august când se știe că gradul de ocupare este aproape de 100%.

        Repet, nu era în plan. Am aflat săptămâna trecută că pleacă niște neamuri pentru prima dată și cum suntem nași de botez iar legătura era oricum una strânsă între noi și părinții copiilor, am zis.. de ce nu?

        *planul era să plecăm iar din loc în loc prin toată Europa, dar cică vom da o tură prin Cehia și Polonia prin septembrie
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Da,frumos in Cehia si Polonia.Noi abia ne-am intors din Viena la inceputul lui iunie.Nu am vizitat tarile nordice pentru o parere,dar Viena va ramane,cred,mult timp pe primul loc in inima noastra

          Comment


          • Frumoasă Viena, dar scumpă parcarea!

            Cât despre țările nordice, da, avem și noi în plan!
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • Noi sm stat la un hotel,am lasat masina in parcare si am calatorit doar cu mijloacele de transport in comun Viena Card 72 ore pentru 2 persoane 58 euro

              Comment


              • Of, Thassos ... Anul acesta nu ajung acolo. Pentru cei mai norocosi, sa aveti drumuri bune si concediu placut !!!
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • Fratello, crede-mă, la un moment dat ți se ia și mai vrei și în alte colțuri ale Greciei.

                  Dacă totuși vrei ceva să semene cât de cât cu Thassos, poți să mergi pe Brațul (Peninsula) Sithonia. Recomand Sarti... iar de acolo, fără să bați trasee lungi, ai o grămadă plaje mișto.
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • Merci de pont ! La anu' , poate ... Anul acesta suntem cu evaluarea, inscrierea la liceu, etc.
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • Serios?

                      Multă baftă atunci! Și noi suntem la fel, iar stresul este uriaș.

                      Făcusem și un topic despre evaluare, dar nu s-a îngrămădit nimeni, crezând că sunt singurul pe forum cu copil de clasa a VIII-a.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Salut,
                        Plecat pe 23, pe la 2 noaptea, spre Sarti, si intors ieri pe la 18.30 . La dus am facut cam 11 ore cu o pauza mare de 1 ora dupa centura Sofiei pentru odihna( ma cam tragea la somn pe la 5 si ceva , si decat sa fac o nefacuta am preferat sa dorm putin), si am ajuns pe la 13.30 la destinatie. Am mers intins, si am scos un consum de 6.7l/100 km benzina . La intoarcere, plecat pe la 7.30 si ajuns acasa la 18.30, cu pauza de masa in Sandanski , plus ceva cumparaturi in Kulata. Consumul identic ca la dus.
                        Politie a fost dar nu de speriat, sper ca am redus la toate camerele lor(nu cele de rovinieta), e posibil sa il fi luat pe cel din Ruse. La intoarcere am prins ceva ploaie torentila prin Bulgaria, dar a fost ok. Pe bucata nasoala din Grecia (cei 10 km), am luat o piatra in parbriz la intoarcere, si am o floricica de 5mm diametru. Sper sa nu se extinda, dar cum mi-o fi norocul.
                        Drumuri bune sa aveti !

                        Comment


                        • Salut. Cum e prin Sithonia(plaje, drumuri, taverne, etc), s-au refacut dupa viituri? Am inteles ca e cam nasoala apa si plajele.

                          Comment


                          • Am prins ploaie doar 1 zi si jumatate(marti-miercuri). Nu am vazut viituri sau ceva distrus. E drept ca avand copil mic am stat mai mult in Sarti si nu am luat chiar toate plajele si statiunile la rand. In Sarti a fost super ok.

                            Comment


                            • Bine ai revenit sănătos!

                              Mai ții minte cum se numea restaurantul unde ai mâncat în Sandanski sau pe ce sens de mers era situat?

                              Mulțumesc!
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • Salut,
                                Anul trecut am mancat si la dus si la intors in Sandaski. La dus in centru si la intors la Happy Grill.
                                Anul asta am mancat doar la intors la Happy Grill. Preturi super ok, mancarea foartea buna si variata(au niste coaste de porc si de vita la gratar, de te lingi pe degete), si servirea super ok cu donisoare frumoase si amabile.
                                In august in drum spre Corfu , o sa bag mare iar.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google