Problema Portiera

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Portiera

    Am o problema cu portiera dreapta fatza ... cand o deschid um pic mai tare pusca ceva pe acolo ... si ma deranjeaza foarte tare ... zici ca se rupe toata .... ma poate ajuta cineva ???
    multumesc
    sigpicBaiat cu LOGAN...Am gasit fata cu OMV....
    http://www.youtube.com/watch?v=C8zgnvod7pU

  • #2
    probabil trebuie stranse balamalele si gresata tija aia care blocheaza portiera in pozitia intermediara. de la balamele si de la tija respectiva vin pocnetele si scartaielile.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      vezi ca sau slabit piulitele de la tija aceea care tine portiera...nu balamalele.
      asa am patit eu..ziceam ca se rupe in bucati toata.
      am strans piulitele si si`a revenit

      Comment


      • #4
        De fapt este desfacut surubul care tine balamaua centrala.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          strange suruburile alea si pune ceva vaselina likida de aia am pus eu la mine din cauza vantului s-a fortat un pic usa dreapta fata si facea la fel:scartaia, pocnea.

          Comment


          • #6
            Eu am schimbat suruburile cu enele care au striatii si nu se mai slabesc, am un an de zile in care nu am mai avut probleme. Merita sa incerci .

            Comment


            • #7
              Si eu am avut aceeasi problema ca userul din primul post.Ideea e ca asta-iarna am dat cu spray cu vaselina lichida sa protejeze si sa mai lubrifieze un pic pisesle mobile si am dat si pe stalp cred.Din cauza asta se tot slabea surubul de pe stalpul din fata dreapta,asa ca l-am scos l-am sters bine si l-am strins bine si s-a dus problema.Daca deschidea cineva usa se speria de zgomot mai ca iti venea sa tii bine de usa sa nu cada.-))

              Comment


              • #8
                Si eu am avut aceiasi problema .. dar m-am dus imediat cu ea la service si mi-au strans aia suruburile alea ..

                Comment


                • #9
                  problema rezolvata .. se poate inchide ,.. multzumesc
                  sigpicBaiat cu LOGAN...Am gasit fata cu OMV....
                  http://www.youtube.com/watch?v=C8zgnvod7pU

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google