Obturator Lupa Faruri Aftermarket

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Obturator Lupa Faruri Aftermarket

    Salutare! Nu sunt nou pe aici , dar nu m-au preocupat postarile pe forum . Am si eu o problema , (merg pe principiul 'omul doar cand are nevoie de tine apeleaza' )) ) Acum ceva timp , mi-am gasit farul lovit in parcare (geamul spart), in loc sa-mi cumpar alt far stock, am facut prostia sa cumpar o pereche de faruri aftermarket cu lupa (h1/h1) . Nu prea am fost multimit de ele , dar m-am impacat cu ideea. Singura problema a acelor faruri aftermarket era obturatorul de lumina pt faza scurta . Cand asezam masina la zid , nu imi forma acel __/ , ci un fel de \_/ . Mi-am luat inima in dinti si am desfacut farul (lucru ce se realizeaza foarte usor la farurile aftermarket, acel mastic se dezlipeste usor). Acel obturator , dintre bec si lupa era in genul /\ , datorita lupei , proiectia luminii era una rasturanata si vedeam \/ . Dupa ce am desfacut farul , am desfacut lupa si am taiat din acel obturator partea te sus , ramanand tablita dreapta --- . Dupa ce am asezat totul la loc , obturatorul de lumina nu-si mai facea treaba loc , lupele mele bateau ca o lanterna , la zid sa forma un cerc .
    Vreau sa stiu si eu ce model ar trebui sa fac acelui obturator ca sa-mi bata normal . Dati-mi un exemplu de obturator .

    Multumesc anticipat!
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google