Montat Papuci In Cutia De Sigurante

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montat Papuci In Cutia De Sigurante

    Salutare. Nou pe forum, vechi pe Logan

    Am reusit sa fac multe imbunatatiri/modificari singur la batranul Logan pana acum, insa acum as avea nevoie de un sfat si nu gasesc nicaieri un raspuns sau situatie similara: ce tipuri de papuci se gasesc in tabloul de sigurante ? Ca sa clarific ce vreau: nu toate pozitiile din tablou sunt cablate - cele nefolosite nu au doar siguranta lipsa, ci cablajul cu totul, inclusiv papucul in care intra siguranta. Ce papuci sunt acestia ? Se pot achiziona de undeva ca sa pun la firul care urmeaza sa-l trag ? Par a fi putin mai speciali: au ca un "fluturas" la partea cu firul...vreo idee ce as putea baga acolo sau de unde sa procur asa ceva ? Sunt constient ca se poate pune siguranta pe fir direct cu doi papuci normali, dar m-am gandit sa fac treaba mai "pro" si sa cablez in tablou acolo unde trebuia sa vina siguranta in mod normal. Urmeaza sa montez oglinzi electrice, de aceea mi-ar trebui.

    M-am uitat la tutorial si undeva pe la 32:10 se vede papucul care vine pe cablu. E mai ciudatel putin. De unde s-ar face rost de asa ceva sau macar ar avea cineva la dezmembrari o caseta de sigurante cu totul de unde sa fur 1-2 papuci ? De fapt cred ca i-as lua pe toti ca sa fiu sigur ca am si pe viitor Salutari si mersi.
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google