Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A folosit cineva Medi@skin pe medianav.Pe youtoube exista o tona de videouri cu instalare Medi@skin problema e ca sunt in limbi pe care eu nu le inteleg.Acest Medi@skin se gaseste gratuit pentru toate versiunile medianav si ai acces la harti prin totalcommander.

    Comment


    • Originally posted by Onixer View Post
      Am inteles, multumesc de lamurire. Per total sunt multumit de Medianav, sunetul in boxe e bun, mi-ar fi placut AHA pentru Deezer (eu il folosesc mai tot timpul la birou). Am pe telefon Deezer si am playlist-uri offline si mi-ar fi placut sa fi aparut ca si lista in Medianav de unde sa pot selecta o melodie specifica, dar ma multumesc si cu Next / Previous. Oricum logodnica e in dreapta si poate selecta ea melodiile in majoritatea timpului.
      Tin sa te contrazic cu privire la calitatea sunetului, am imprumutat un logan nou o saptamana si Medianav-ul se dovedeste a fi un aparat bun de facut galagie cu touchscreen. N-am gasit sa vad cum se aude cu sistemul "premium" de la Focal, dar tare mi-e frica ca nu e ceva spectaculos in bine.

      Recunosc ca poate sunt un pic subiectiv pentru ca am pe celelalte masini sisteme de la Burmester, impecabile din punct de vedere al calitatii sunetului.

      De asemena calitatea convorbirii prin bluetooth lasa de dorit, se aude la capatul celalalt ca din canal.

      Comment


      • @proteinman:
        Tin sa te contrazic, eu mi-am pus Focal-uri, respectand specificatiile lui torquemada, si e o diferenta mare fata de boxele stock, care imi par acum niste cartoane, mai ales la capitolul bass.

        Sent from my SM-G950F using Tapatalk

        Comment


        • Fiecare aude diferit, în plus calitatea audio depinde de sursă (*.mp3) și modul de implemetare bluetooth în telefon.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • O problema pentru comunicarea peste BT o reprezinta microfonul. Este doar unul si astfel nu poate corecta zgomotul dar si asa mie mi se pare ca se aude foarte bine, cu mult peste multe sisteme BT handsfree cu pretentii.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Nu ascult muzica pe bluetooth, direct pe USB cum leg telefonul, incepe si canta muzica il vede ca ipod. Fisierele nu sunt mp3 ci ALAC (Apple Lossless Audio Codec 44.1 kHz, 16 bit stereo). Lipsesc frecvente din spectru, nu stiu daca e doar de la boxe sau e din convertorul digital/analog al medianav-ului.
              Oricum ma zgarie la ureche.

              Comment


              • Cum spuneam depinde de ureche, pe de altă parte o sursă proastă împachetată lossless tot proastă e
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Originally posted by proteinman View Post
                  Fisierele nu sunt mp3 ci ALAC (Apple Lossless Audio Codec 44.1 kHz, 16 bit stereo).
                  mp3 e doar un container. ALAC e un codec (intr-un container mp4) si din ce vad le-ai transpus folosind parametrii minimali (16bit/44.1kHz)

                  Daca ai mai incercat aceleasi fisiere si pe alt sistem si se auzea mai bine atunci e posibil sa fie de la calitatea difuzoarelor (vad ca sunt colegi ce au pus difuzoare mai calitative si au sesizat diferentele).


                  Eu unul ma declar multumit de calitatea lor, n-as avea nevoie de mai mult, dar cum gusturile nu se discuta ... :-)
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • mp3, 256kbps, CBR în medie cam 10MB/fișier, cu prelucrare în soundforge pentru bass - cu volum la 12 zici că e montat subwoofer
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by Silviu View Post
                      mp3 e doar un container.
                      Ineptia asta de unde ai scos-o?
                      Mp3 este codec nu container. La fel cum mpeg, avc etc sunt codecuri pt video, jpeg pt foto, flac si el pt audio doar ca mult mai lossless etc. Cand dai save sau export intr-un cool edit, audition sau soundforge sau orice alt editor audio o sa vezi cam cate codecuri audio sunt.
                      Intr-un fisier mp3 nu ai absolut niciun container. Este strict informatia "audio".
                      Ba mai mult poti sa faci un mkv, spre exemplu, doar cu acel mp3 si nicio pista video. Abia ala e container.


                      Trimis de pe al meu ASUS_Z017D folosind Tapatalk
                      Last edited by dadrian42; 2 July 2017, 11:12.

                      Comment


                      • MP3 este un container audio ptr codecul MPEG-1 si/sau MPEG-2 , contine streamuri audio si metadate.

                        Dat fiind ca el contine doar streamuri audio (MPEG-*) se foloseste direct denumirea MP3.

                        Nu este un container in sensul mkv, mp4 deoarece ai doar audio nu si video. Dar ca si mod de organizare a datelor este si container.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Nu mai spune prostii. Notiunea de container este cu totul alta, nu o redefinesti tu acum. Asa si jpegul are informatia privind imaginea plus exif etc. Un fisier doc e container ca are si text si imagini? Asta inseamna ca e container? Mp3 este notatia prescurtata a codecului pentru a putea fi observata si utilizata in special in extensia fisierelor.
                          " MPEG-1 or MPEG-2 Audio Layer III,[4] more commonly referred to as MP3 (or mp3), [b]is an audio coding format for digital audio.[\b]"
                          Daca la asa ceva tu spui container la un ts, mkv, m2ts etc cum le mai spui? Vagoane cu containere?

                          Trimis de pe al meu SM-T520 folosind Tapatalk
                          Last edited by dadrian42; 2 July 2017, 16:13.

                          Comment


                          • Pentru cine nu pricepe cu ce se manaca sunt prostii...

                            Hai sa trecem mai departe...


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Tu ai facut o diferentiere intre mp3 si alac cum ca unul ar fi container si celalalt codec. Total gresit. Si mp3 si alac sau ale cum i se mai spune si flac si ogg si aac etc sunt codecuri si punct.
                              Tocmai pt cine nu se pricepe ca sa nu primeasca informatii eronate.
                              Trimis de pe al meu ASUS_Z017D folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Am inteles. Ai dreptate: ogg e codec nu container.....

                                ~~~~

                                A incercat cineva camera de recul pe menaco/menavrus? Camera originala pe fir, nu wireless.



                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google