Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu stiu pe altcineva de aceea spun de el, fara suparare.

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

    Comment


    • Medianav

      Salut....ma gandesc sa renunt la MediaNav si sa-mi pun asta....https://www.aliexpress.com/item/Andr...2a412e0e14xdDC
      aveti idee daca pot folosi gps si microfonul care sunt deja montate pe masina?camera de mers inapoi o am pe ceea originala dacia,va merge?

      Comment


      • Medianav

        Originally posted by Silica View Post
        Firul + (plus) de comanda schimbare imagine din mufa, provine din plusul de comanda marsarier care alimenteaza camera. (exista camere care se alimenteaza la 6 sau 12v, atunci difera pinul din mufa).
        Semnalul vine spre medianav, nu pleaca din el.
        Intreb pentru ca am legat semnalul video pe 10 si 22si l-am dus in rca-ul navigatiei,am legat pinul 3 catre firul special de comanda al navigatiei,se comuta imaginea pe medianav dar este neagra ca si cum nu ar fi semnal.
        Am probat cu o camera de supraveghere si merge perfect.
        De asemenea am mai vazut ca pe pinul 9 scrie pwr_cam-rear camera power supply si am crezut ca mai trebuie si asta legat cumva la + .

        Cine stie nu ajuta......pacat.

        Am descoperit singur,pentru cine mai face modificarea pentru o alta navigatie,camera se alimenteaza tot din mufa medianavului prin pinul 9,iar pinul 10 este doar pentru a comanda medianavului sa comute pe camera,se leaga pini 9 si 10 impreuna pe firul de comanda al navigatiei aftermarket sau no name
        Last edited by 77sky; 4 August 2018, 22:30. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Sa inteleg ca ai montat o navi aftermarket si folosesti camera originala ?

          Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by FoxLeo View Post
            Salut....ma gandesc sa renunt la MediaNav si sa-mi pun asta....https://www.aliexpress.com/item/Andr...2a412e0e14xdDC
            aveti idee daca pot folosi gps si microfonul care sunt deja montate pe masina?camera de mers inapoi o am pe ceea originala dacia,va merge?
            Salut,
            Si eu am o navigatie Android 8.0 dedicata Logan, doar ca are si butoane fizice.
            Desi pierzi 1" la dimensiunea ecranului, eu personal recomand totusi cu butoane fizice, fiindca iconitele din meniu (Home/Back) sunt destul de mici comparativ cu ale MediaNav-ului si mai greu de nimerit, mai ales in timp ce conduci.

            Navigatiile vin cu microfon si antena GPS separate.
            Eu am preferat sa renunt la microfonul stock, fiindca e situat sus, la plafoniera si lumea ma auzea destul de prost la telefon, in special datorita climei care batea spre el.
            Microfonul nou poti sa-l pui unde vrei, pe stalpul soferului, de exemplu. Eu l-am pus in spatele volanului, langa ceasurile de bord si n-am mai primit plangeri, calitatea convorbirii e mult mai buna.
            Cat despre camera si antena GPS, sigur merg cele originale, doar au aceeasi mufa, e totul Plug & Play.
            Daca pot ajuta si cu alte informatii, oricand. [emoji4]

            Sent from my SM-G950F using Tapatalk

            Comment


            • Pai este foarte important de specificat de cineva care are navi cu android si camera din fabrica ca cele doua sunt prietene si stau la cafea [emoji16].
              Iar mi-a revenit gandul cu navi android [emoji16].

              Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by dl_dr25 View Post
                Sa inteleg ca ai montat o navi aftermarket si folosesti camera originala ?

                Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk
                Da am zis de la inceput ca este originala camera....

                Comment


                • Dupa ce am insonorizat plafonul nu am mai primit reclamatii la calitatea convorbirilor.

                  Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by ViperX View Post
                    Salut,
                    Si eu am o navigatie Android 8.0 dedicata Logan, doar ca are si butoane fizice.
                    Desi pierzi 1" la dimensiunea ecranului, eu personal recomand totusi cu butoane fizice, fiindca iconitele din meniu (Home/Back) sunt destul de mici comparativ cu ale MediaNav-ului si mai greu de nimerit, mai ales in timp ce conduci.

                    Navigatiile vin cu microfon si antena GPS separate.
                    Eu am preferat sa renunt la microfonul stock, fiindca e situat sus, la plafoniera si lumea ma auzea destul de prost la telefon, in special datorita climei care batea spre el.
                    Microfonul nou poti sa-l pui unde vrei, pe stalpul soferului, de exemplu. Eu l-am pus in spatele volanului, langa ceasurile de bord si n-am mai primit plangeri, calitatea convorbirii e mult mai buna.
                    Cat despre camera si antena GPS, sigur merg cele originale, doar au aceeasi mufa, e totul Plug & Play.
                    Daca pot ajuta si cu alte informatii, oricand. [emoji4]

                    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
                    Si eu am asa ceva comandata de pe allieexpress si merge super,ai testat cumva functia de dvr auto cu camera frontala?
                    A mea are si aceasta functie...

                    Comment


                    • Originally posted by dl_dr25 View Post
                      Dupa ce am insonorizat plafonul nu am mai primit reclamatii la calitatea convorbirilor.

                      Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk
                      E posibil sa fie si asta, cel mai probabil... doar ca e solutia mai scumpa. [emoji16]

                      Eu am insonorizat doar usile si m-a costat destul (am platit si manopera, n-am facut eu), asa ca mai astept un pic pana la plafon, podea si portbagaj. [emoji4]

                      Sent from my SM-G950F using Tapatalk

                      Originally posted by danstoica View Post
                      Si eu am asa ceva comandata de pe allieexpress si merge super,ai testat cumva functia de dvr auto cu camera frontala?
                      A mea are si aceasta functie...
                      Are si a mea functia asta, dar n-am folosit-o.
                      Am un dashcam Mio in parbriz, cu ecranel mic al ei, de aceea nu m-am mai obosit... dar poate pe viitor, cine stie. [emoji6]

                      Sent from my SM-G950F using Tapatalk
                      Last edited by ViperX; 4 August 2018, 23:18. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by ViperX View Post
                        Salut,
                        Si eu am o navigatie Android 8.0 dedicata Logan, doar ca are si butoane fizice.
                        Desi pierzi 1" la dimensiunea ecranului, eu personal recomand totusi cu butoane fizice, fiindca iconitele din meniu (Home/Back) sunt destul de mici comparativ cu ale MediaNav-ului si mai greu de nimerit, mai ales in timp ce conduci.

                        Navigatiile vin cu microfon si antena GPS separate.
                        Eu am preferat sa renunt la microfonul stock, fiindca e situat sus, la plafoniera si lumea ma auzea destul de prost la telefon, in special datorita climei care batea spre el.
                        Microfonul nou poti sa-l pui unde vrei, pe stalpul soferului, de exemplu. Eu l-am pus in spatele volanului, langa ceasurile de bord si n-am mai primit plangeri, calitatea convorbirii e mult mai buna.
                        Cat despre camera si antena GPS, sigur merg cele originale, doar au aceeasi mufa, e totul Plug & Play.
                        Daca pot ajuta si cu alte informatii, oricand. [emoji4]

                        Sent from my SM-G950F using Tapatalk

                        Multumesc pt raspuns....

                        Comment


                        • Originally posted by danstoica View Post
                          Intreb pentru ca am legat semnalul video pe 10 si 22si l-am dus in rca-ul navigatiei,am legat pinul 3 catre firul special de comanda al navigatiei,se comuta imaginea pe medianav dar este neagra ca si cum nu ar fi semnal.
                          Am probat cu o camera de supraveghere si merge perfect.
                          De asemenea am mai vazut ca pe pinul 9 scrie pwr_cam-rear camera power supply si am crezut ca mai trebuie si asta legat cumva la + .

                          Cine stie nu ajuta......pacat.

                          Am descoperit singur,pentru cine mai face modificarea pentru o alta navigatie,camera se alimenteaza tot din mufa medianavului prin pinul 9,iar pinul 10 este doar pentru a comanda medianavului sa comute pe camera,se leaga pini 9 si 10 impreuna pe firul de comanda al navigatiei aftermarket sau no name
                          E topic de Medianav nu de chinezării în nspe versiuni de conectare.

                          Modificarea nu se poate face fără piese suplimentare, faptul că momentan "merge" e pură întâmplare oricum se va arde destul de repede, tocmai datorită soluției alese.

                          Succesuri.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Torque zicea ceva (nu mai stiu sigur contextul) ca sunt camere care merg pe 6 și pe 12 v. Nu stiu ca originala la cat e insa dacă e pe 6...mare atentie.

                            Comment


                            • Cum poate fi afisata si data (sub ora) pe ecranul MediaNav-ului?

                              Comment


                              • Iti iei navigatie cu android si gasesti programe de afisare a ceasului cu sutele. Cu grafica diferita, cu caractere de orice fel, pe orice fond. Pentru orice meridian.
                                Asta ca sa il enervez pe t0rquemada, care are insa dreptate, daca e cazul facem topic separat cu navigatii pe android, asa doar poluam un topic separat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google