Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Incepand cu luna asta primim Navi cu Android ?

    Comment


    • Nu va fi navigatie cu Android, va fi navigatia actuala dar cu posibilitatea de a conecta telefonul prin Android Auto / Apple CarPlay

      Comment


      • Și oare merge înlocuit pe mașinile vechi?

        Comment


        • Sigur, va fi plug&play, va arata identic, doar in spate softul va fi bazat probabil pe Linux si nu pe WinCE. Ca si display, teme, cum arata in meniuri va fi identic, cu exceptia ca va avea un buton in partea dreapta jos unde se va afisa Android Auto sau Apple Carplay, cand apesi pe ala, iti intra in interfata care comunica cu telefonul. Nu stiu daca va fi la fel de usor de intrat si configurat (nemaifiind bazat pe WinCE, nu stiu daca se mai pot activa functii gen Eco2Drive, afisare temperatura, asta doar cei care se pricep pot sa ne spuna)

          Comment


          • Daca ar merge conectat la Android noua versiune de medianav ar fi un lucru foarte bun, si chiar as opta pentru medianav cand o sa fac saptamana asta comanda.

            Comment


            • Originally posted by Onixer View Post
              Sigur, va fi plug&play, va arata identic, doar in spate softul va fi bazat probabil pe Linux si nu pe WinCE. Ca si display, teme, cum arata in meniuri va fi identic, cu exceptia ca va avea un buton in partea dreapta jos unde se va afisa Android Auto sau Apple Carplay, cand apesi pe ala, iti intra in interfata care comunica cu telefonul. Nu stiu daca va fi la fel de usor de intrat si configurat (nemaifiind bazat pe WinCE, nu stiu daca se mai pot activa functii gen Eco2Drive, afisare temperatura, asta doar cei care se pricep pot sa ne spuna)
              Și atunci e posibil să păstrăm vechiul medianav și să îl trecem pe Linux?

              Comment


              • Nu, vei mai putea trece la gen4 așa de ușor , dar poți oricând să treci la menavrus și vei avea mirrorscreen chiar și pe device-uri vechi - ieftin și bun nu există
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Nu caut ieftin și bun, sunt dispus sa plătesc și premium atât timp cât nu pierd garanția mașinii.

                  Îmi poți explica te rog cum voi putea face mirrorscreen prin menavrus și de ce dizpotive am nevoie in plus?
                  Last edited by 77sky; 5 September 2018, 07:19.

                  Comment


                  • @torque
                    Vorbim de alta configuratie hw in cazul noilor medianav-uri?

                    Comment


                    • @sebibv, vezi aici
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • @silviu
                        Dar nu trebuia sa apara pana acum ? Dacia trebuie sa aiba un stoc nou cu nav4, imi este greu de crezut sa nu isi faca aripi nici un aparat pe piata neagra.

                        Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • @dl_dr25, inca nu a aparut oficial. Nici Google nu si-a actualizat pagina. Pe forumuri toti intreaba dar nimeni nu are informatii, inca. Ele exista, mai mult ca sigur. Cel ce a postat primele imagini cu unul desfacut dadea de inteles, indirect, ca lucreaza intr-o reprezentanta Dacia (Franta parca).
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Salutare!

                            N-am mai dat de ceva vreme pe forum și văd că s-au povestit multe interesante și utile. Mulțumesc pentru (unele) info. Acum întreb și eu, deși sper să nu fiu acuzat de off topic...

                            O cameră marșarier găsesc pe undeva și dacă se poate la un preț decent?

                            Mulțumesc!
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Ai incercat la @planetara? Nu stiu ce inseamna pret decent :-)

                              Daca vrei de origine cred ca mai decent decat pe forum nu cred sa gasesti.
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Încercăm, încercăm... peste tot unde e bine!

                                Merci!
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google