Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @torque
    Nu sunt hater... A fost o întrebare.

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      "Haters gonna hate"
      Clienți: Vrem Mirrorlink/Mirrorscreen deși hardware nu suportă asta
      Dacia: Va apare cândva Medianav gen4
      Clientul nu stie ce suporta sau ce nu hardware-ul. Ideea este ca este inadmisibil sa nu oferi Mirrorlink/Mirrorscreen in 2018 fie si optional pt niste bani in plus la momentul achizitionarii masinii.

      Daca nu poti sau nu vrei sa oferi asta atunci ofara-ne un mod de a neconecta la internet si posibiliattea de a descarca noi pe sd-ul navigatiei ce avem nevoie.(aici ma refer ca navigatia sa fie capabila sa se conecteze la internet via stick, bluetooth si sa se poata descara aplicatii fara alte programe Third-Party gen Menavrus sau alte chestii)

      Asta asteapta cineva cand achizitioneaza un automobil in 2018, nu o amarata de harta updatata o data pe an si atunci contra cost + un un display care nu e capabil sa afiseze mai mult de 3 melodii pe ecran.

      Comment


      • Nu era mai bine cu hartile pe cd?

        Comment


        • Eu cred ca cine vrea tot felul de chestii de astea si are pretentii la pretul Dacia nu sunt corecti, apelati fratilor la alte marci in care sa va simtiti ca in avion si bagati bine mainile in buzunare la achizitia masinilor...


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comment


          • Navigatia Dacia e o amarata de tableta cred ca e cel mult 25 de dolari, de aia nici nu poate prea multe.

            Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by danut.benghiu View Post
              Eu cred ca cine vrea tot felul de chestii de astea si are pretentii la pretul Dacia nu sunt corecti, apelati fratilor la alte marci in care sa va simtiti ca in avion si bagati bine mainile in buzunare la achizitia masinilor...


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Problema e costul acestor optionale la Dacia, sa dai 300 de Euro pe un sistem amarat de medianav care nu stie mare lucru e mult, dar desigur aici intervine inflatia si in general preturile umflate de la Dacia la fel ca la oricare alta marca de masini

              Comment


              • Originally posted by danut.benghiu View Post
                Eu cred ca cine vrea tot felul de chestii de astea si are pretentii la pretul Dacia nu sunt corecti, apelati fratilor la alte marci in care sa va simtiti ca in avion si bagati bine mainile in buzunare la achizitia masinilor...


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Nu a zis nimeni că vrea gratis ceva, ci doar că preferam că la achiziționarea mașinii Dacia, dealerul,etc să poată să-mi ofere ce vreau eu indiferent de pret fara sa fiu nevoit sa fac cine știe ce artificii cu diferite aplicații. La momentul achiziționării eram dispus să mai dau 300 de euro în plus pt a avea ce am scris in postul anterior.
                Last edited by alinn28; 24 September 2018, 08:06.

                Comment


                • Originally posted by danut.benghiu View Post
                  Eu cred ca cine vrea tot felul de chestii de astea si are pretentii la pretul Dacia nu sunt corecti, apelati fratilor la alte marci in care sa va simtiti ca in avion si bagati bine mainile in buzunare la achizitia masinilor...


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Ca intr-un low cost? Ca daca vrei sa stai in zona aripilor platesti extra. Am un opel astra h, sincer nu stau deloc comod in ea. Daca este sa stau in spate, am genunchii in gat.
                  Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                  Comment


                  • @alinn28, tu privesti doar din perspectiva cumparatorului. Vezi ce am scris eu mai sus referitor la motorizari, la fel se aplica si pentru MediaNav.

                    Fiind o masina ieftina si costurile de productie trebuie sa fie mici. Degeaba suntem 10 care vrem sa dam mai multi bani pe un medianav mai bun DACA prin studiul de piata rezulta ca suntem singurii; din punctul de vedere al constructorului nu se merita. El ca sa-ti ofere un medianav mai bun trebuie sa investesteasca in research/dezvoltare si apoi in productia de masa. Daca nu si vinde ulterior e o investitie moarta.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Un sistem de navigatie Amundsen la Skoda este in jur de 700 euro. Daca vrei si Smart Link mai se adauga 130 euro la care trebuie obligatoriu si un volan multifunctional din piele, adica inca 110 euro in plus. Pentru toate astea e drept ca primesti gratuit timp de un an Infotainment online. O camera de mers inapoi sare si ea de 200 euro.
                      Nu ne obliga nimeni sa alegem MediaNav-ul de la Dacia. Bine, in cazul meu nu era optional, am vrut Stepway am luat de voie de nevoie si navigatie.
                      Pentru cei care pretentii mai mari dar cu resurse limitate exista si alte produse, similare cu pretul Medianav pe diverse site-uri. Cine vrea sa-si puna ulterior este liber sa o faca.

                      Comment


                      • Normal ca privesc din perspectiva cumparatrului e si normal. Cred ca puteau pune acolo o amarata de tableta asa cum e ea pe piata si ieseau muult mai ieftin decat Medianavul asta care orcum nu face nimic si nici nu este nimic configurabil la el.

                        Comment


                        • In alta ordine de idei, la sfarsitul saptamanii vreau sa refac un traseu care mi-a placut mult si anume lacul Paltinu si apoi Transbucegi. Am luat diferite coordonate de pe traseu prin distanta. ro si vreau sa le introduc in MediaNav . Pana acum nu am folosit deloc optiunea "Distante intermediare" sau cum i-o spune.

                          Am o intrebare: Cati dintre voi ati fi fost dispusi sa dati la cumparare 700 de euro pentru o navigatie?
                          Primul raspuns este al meu: as fi renuntat la Stepway daca navigatia ar fi costat atat.

                          Comment


                          • Nu doar tu. Multi nu sunt dispusi sa dea 700 de euro pe un laptop.
                            @allin28
                            De regula, pt orice "obtiune" oferita clientilor, constructorii fac contracte cu terti carora trebuie sa le asigure, prin contract, un anumit flux/buc vandute pentru ca investitia acestora sa fie profitabila. La gama low cost, pentru cumparator, primeaza pretul. Tableta de care spui nu poate fi amarata, trebuie sa respecte niste specificatii impuse de constructor. Una de 100 euro ar nemultumi peste 90% din cumparatori.
                            Last edited by gogeala; 24 September 2018, 10:12.
                            "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                            Comment


                            • Originally posted by gabrieln1960 View Post
                              Nu ne obliga nimeni sa alegem MediaNav-ul de la Dacia.
                              Pentru cei cu pretentii mai mari dar cu resurse limitate exista si alte produse, similare cu pretul Medianav pe diverse site-uri. Cine vrea sa-si puna ulterior este liber sa o faca.
                              Foarte corect punctat.
                              Sau un telefon, display cat mai mare. Waze, Igo, Maps...

                              Comment


                              • Ca tot românul ne dorim ieftin, bun si de calitate dar trebuie să fim conștienți si realiști ca este o mașină low cost si asta nu se poate. Sunt convins ca marea majoritate a cumpărătorilor sunt mulțumiți de dotările care le au indiferent de echipare raportat la prețul plătit iar cei nemulțumiți probabil ar fi trebuit să aleagă alta marca care oferă mai multe pentru un preț pe măsură.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google