Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sneak peek noul Medianav Evo
    Attached Files

    Comment


    • Pai asta a fost prezentat la salonul de la Paris alaturi de motorul cel nou.

      Sincer daca-l schimb pe actualul as trece pe android si pe ceva cu o rezolutie mult mai mare.

      Comment


      • Pai de acolo e poza facuta

        Comment


        • Nu te ajuta deloc rezolutia. Eu am pe Laguna 2 Android Auto prin RaspberryPi si displayul lor. Am schimbat de curios rezolutia pe 720 si se vede totul mic mic. Am schimbat la loc pe 480 si e super.

          Sent from my SM-G930F using Tapatalk

          Comment


          • Vizual este identic cu MediaNav-ul actual rămâne de văzut dacă este similar si ca hardware ca si cei cu varianta actuala de MediaNav Evo să poată beneficia de aceste funcții doar printr-un update de soft. Acest lucru încă nu este clar din ce am citit până acum.

            Comment


            • MishuOT cred că o rezoluție mai mare și mai multe culori ajuta. Părerea mea. Dar nu te contrazic că nu am aprofundat subiectul și nu intenționez să schimb MediaNav-ul încă.
              Augustus, cred că a confirmat Silviu cu subiect și predicat că e altceva și nu se va putea face update

              Comment


              • Prezentarea noului MediaNav

                Comment


                • Sa apara si la baieti si dupa sa vezi cum creste cererea pe forum Eu unul abia astept sa pun mana pe el

                  Comment


                  • Eu sunt curios daca am "norocul" sa am medianav versiunea veche cand o sa-mi iau masina in primire la sfarsitul acestei luni, daca o sa ma puna sa mai platesc 300 Euro pentru versiunea noua cand o sa apara.

                    Comment


                    • E tot un Windows CE doar că acum comunica cu telefonul altfel, prin aplicația Android auto. Probabil că va veni o actualizare oficială (după ce vor vinde câteva mii de unități). Totul e sa aveți puțină răbdare.

                      Comment


                      • E o porcarie aproape la fel de mare ca si prezenta unitate de navigatie. Au pus suportul ala pentru Android, dar ecranul pare mic si la fel de prost ca si cel fabricat in prezent.
                        Noua unitate e doar cu 10 ani in urma unitatilor cu android dedicate.
                        Si mai scumpa.
                        Si cu butoane mari de plastic la 5 cm de satelitul de pe volan care are si el butoane de volum. Si cu mult plastic in jur, nu inteleg de ce nu fac ecranul cat unitatea. Sau macar de 8 sau 9 inch.
                        Last edited by valioglu; 4 October 2018, 20:55.

                        Comment


                        • Bai frailor...multe mai vreti de la un logan NOU (masina noua!!!!!!)..unii sunteti de compatimit

                          Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • În momentul în care apare R-link înloc de Medianav vei avea:

                            - facilități R-link cu toate problemele (vezi tomtom live)
                            - conectare permanentă la serverele Renault, implicit monitorizare de la distanță
                            - Ecall obligatoriu
                            - conectarea prin aplicație MyRenault/MyDacia de la distanță la mașină - RES, setări, alerte, androidauto

                            Generația 4 Medianav e aceeași cu gen 3 cu excepția procesor dual core, 1GB RAM, 8GB RO, linux și acces securizat, joaca se termină pentru "băiețași"
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Am o întrebare dacă mă puteți lămuri. Exista vreo alternativa cu android care sa fie compatibilă cu toate funcțiile mașinii (butoane volan, camera spate), și daca da, montarea ar implica și anularea garanției?

                              Comment


                              • Bineinteles. Cam toate unitatile dedicate sunt complet compatibile cu ce vrei tu.
                                Nu pierzi garantia, nu tai nici un fir, au aceleasi mufe.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google