Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Postasera colegii acum ceva vreme cum că ar fi o aplicație in Magazin Play care ar genera coduri de deblocare pe baza seriei de la MediaNav. N-am încercat pentru că n-am avut nevoie dar poți încerca. Altfel într-o reprezentanta pe baza codului VIN cu siguranță te pot ajuta probabil contra-cost sau nu dacă mașina figurează la ei în sistem ca are garanție valida.

    Încearcă cu asta: Renault Radio Code Calculator din Google Play majoritatea de acolo zic ca ar merge
    Last edited by augustus8186; 13 October 2018, 21:02. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • @tonyx in factura sau manualul navigației ai căutat codul? Caută în magazin play Renault radio code generator.

      Comment


      • Scoti unitatea afara si imi spui codul de acolo.
        Sunt 15 caractere si se termina cu o litera urmata de 3 cifre!
        Am deja o aplicatie instalata!
        Attached Files
        Last edited by 77sky; 14 October 2018, 21:48.

        Comment


        • 1. NU trebuie scoasă unitatea, sunt soluții profesionale.
          2. Cei tentați să dea coduri să se gândească de unde provin unitățile pentru care se cere cod mai ales din partea unor useri cu sub 10 postări
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Daca tu stii mai multe despre ce se poate face cu acel cod, aia nu inseamna ca toti sunt ca tine si vor face ce gandesti tu. Ajuta-l tu cu solutii profesionale. Mai usor cu insultele!

            Sent from my SM-G930F using Tapatalk

            Comment


            • Soluții profesionale = reprezențanță sau clip

              Nu văd insultele. Dacă scriam că orice nepriceput(ca să fiu elegant) poate demonta unitatea rupând cel puțin un picior de la masca aia, întelegeam dar așa nu.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • "mai ales din partea unor useri cu sub 10 postari"

                Incercam sa ajut doar. O aplicatie care iti cere doar ultimele 4 caractere din cod https://play.google.com/store/apps/d...naultradiocode
                Sau poate si astia cu aplicatiile iti fac ceva?

                Sent from my SM-G930F using Tapatalk

                Comment


                • @MishuOT, se referea la cei ce cer coduri ca au sub 10 postari. Pot fi bineintentionati sau nu pentru ca nu ai de unde cum sa verifici provenienta acelui MediaNav, pentru care se cere cod.

                  Daca totul este in regula cu el cel mai simplu este sa se mearga cu factura in reprezentanta sau sa verifice pe factura pentru ca sigur are codul inscris. Incercand sa ajuti poate ca faci altceva desi tu esti bineintentionat.

                  In mod normal astfel de practici ar trebui sa fie interzise pe forum.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Dacă mașina a avut o unitate(radio sau medianav) apoi aia s-a înlocuit, codul dat după VIN e pentru prima unitate și oricum în 90% din cazuri pun clip-ul pe mașină nu demontează nimic.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Atunci exprimarea a fost gresita. Sa inteleg ca mai nou se fura aceste unitati si apoi cer coduri pentru a le face active?

                      Sent from my SM-G930F using Tapatalk

                      Comment


                      • Cauți pe. YouTube cum se desface GPS ul și apoi afli codul după seria scrisa pe eticheta.exista aplicația pe. Magazin play. Cum au zis colegii. Ca unii vor sa facă bani aici pe forum, e alta chestiune.ca de mers la reprezentanta ii duce capul pe toți.

                        Comment


                        • Originally posted by ciresel View Post
                          Ca unii vor sa facă bani aici pe forum, e alta chestiune.
                          La fel ca si chestiunea cu lucrurile ilegale dar cine sta sa mai si gandeasca.
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Originally posted by Silviu View Post
                            La fel ca si chestiunea cu lucrurile ilegale dar cine sta sa mai si gandeasca.
                            cine spune ca acea aplicatie de pe google play este ilegala?

                            Comment


                            • stati linistiti am rezolvat de duminica cu renault code calculator '' fara sa rup vrun piciorus la masca'' nu de alta dar am avut tot logan care l-am demontat la interior cel putin 80% am facut destule imbunatatiri. am mai testat cu okazia asta si un program oferit de un coleg dupa forum cu stik care iti arata codul pe navigatie dar merge doar cand este deblocata.

                              Comment


                              • Originally posted by MishuOT View Post
                                Atunci exprimarea a fost gresita. Sa inteleg ca mai nou se fura aceste unitati si apoi cer coduri pentru a le face active?

                                Sent from my SM-G930F using Tapatalk
                                DA
                                O prietena a patit asa ceva. Daune geam fata stg spart si bord distrus, noroc ca avea CASCO !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google