Intrebari Logan 2

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Da, legal este să decupeze folia în jurul stopului central.
    Am avut folie cu transparență 5% PESTE stopul central timp de 15 ani de zile, am fost controlat de RAR de mai multe ori dar nu s-a legat de el.
    Și la mașina actuală e tot 5% peste stop.
    Folia se montează peste stop din lenea montatorului.

Asta nu înseamnă că e OK.

Poți compensa cu un bec LED compatibil - care de regulă strălucește MULT mai tare decât unul clasic

Exemplu la Logan 3 - bec original W16W 16W 310lumeni - cu folie transparență 5% mai strălucește doar cu ~15lumeni... înlocuit cu LED W16W de 1.200lumeni...- după folie mai rămâi cu ~60lm (echivalentul la 2 becuri W5W clasice de 30lm fiecare...).

Comment

• Nu prea e ok..la toate masinile pe care le-am vazut cu folie,la al 3-lea stop era decupat, indiferent de marca.

Comment

• poate incluzi aici si masinile unde efectiv nu se poate monta folia in dreptul stopului.

pt ca altfel procentul este de 70,80,90% masini cu stopul acoperit. sincer se vede urat cu el decupat
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

Comment

• LA ITP-ul facut in septembrie la mine s a legat ca de ce nu am decupat ..dar cred ca am nimerit pe unul care dorea sa aplice cu exigenta toata procedura .A tras de roti , bucsaraie spate/fata de n am vazut pana acum undeva.Dar am scapat doar cu recomandarea de a taia folia in acea zona si sa schimb discurile la urmatoarea tura de placute.

Comment

• Salutare,
            ​​​​​​
            Este o problema daca acest senzor arată așa?
            Cred că este situat pe galeria de admisie.
            0.9 TCe, an 2019 45 k km.

Attached Files

Comment

• Pai ce are ?

Comment

• Este cu ulei pe el, de aceea am întrebat.
                p.s vezi fotografia atașată.
                Last edited by 77sky; 4 days ago.

Comment

• Curata f bine si vezi pe viitor daca se mai murdareste ...poate ti a cazut vreo picatura de ulei cand s a schimbat uleiul (la umplere).Daca era sa iasa ceva din locasul unde intra acel senzor MAp ar fi trebuit sa murdareasca galeria...adica curgea in jos

Comment

Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google