Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Despre acest maner este vorba
    Attached Files

    Comment


    • Da, dar vezi că se montează pe interior în partea stângă.

      Dacă ridici capota și vezi două găuri "suspecte", atunci este ușor de pus.
      Dacă nu, atunci trebuie să dai tu găurile.

      Succes!
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • O sa ma uit chiar maine

        Comment


        • Mi s-a aprins un beculet sa pun si eu folie pe geamuri (macar spate) pentur ca...bebe mic.
          Am cateva intrebari:
          - la ce ar trebui sa fiu atent/ce ar trebui sa intreb, in afara de acel certificat rar?
          - ati montat folii fara demontarea fetelor de usi? Chiar nu vreau sa le dau motiv de anulare garantie (am un fix...nu demontez fetele de usi).
          - cam cat ati platit voi pentru asa ceva?

          Mersi.

          Comment


          • 450 lei toate geamurile cu demontare de fete de portiera.

            Comment


            • De la 200 lei în sus fără demontare.
              Maxim.450 lei cu demontare fețe uși.

              La prima variantă scapi în 35-40 minute, maxim 90 minute funcție de cât de meseriași sunt băieții.
              La a doua variantă lași mașina acolo, îți faci cruce și pleci la treburile tale.
              Revii după vreo 3-4 ore să "arunci" banii...

              Bine, prețurile mai diferă și funcție de marca foliei, Lumar de pildă fiind din căte știu eu, cea mai scumpă. Eu am pus SunTek (5%) și sunt ok cu ea. Nu sunt nici primul nici ultimul, deci nu am fost cobai.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Eu si Catalin.S ( dupa ceva timp ) putem sa iti spunem ca daca nu sunt "meseriasi" iti demonteaza fata de usa pt a nu se dezlipi folia, altfel se pune fara a demonta.
                O folie buna este Llumar ( dar platesti minim 500), dar treaba buna faci si cu o folie de la 200 in sus.
                Pe noua folie Llumar are inscriptionat firma direct pe folie, asta precum informatie sa nu te pacaleasca.

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comment


                • Va multumesc,

                  Deci asta am vrut sa aud: se poate fara demontare. Llumar aplica cei la care vreau sa merg. Asa zic pe site, ca se aplica o eticheta sub folie.
                  Folii auto Brasov, marca Llumar la preturi avantajoase, montare profesionala eficienta si rapida. Echipa Glass Tuning va sta la dispozitie.

                  Astia sunt baietii care mi-au fost recomandati.
                  Sunt mult prea sarac ca sa accept lucruri proaste.

                  Totusi, voi ce ziceti? Sunt de folos? Nu ma intereseaza aspectul estetic. Chiar mi se pare ca arata mai rau masina cu folie (cluloarea mea cel putin). Ma intereseaza confortul lui bebe.

                  Comment


                  • O eticheta/abtibild se pune sub toate marcile de folie ( reprezinta autorizatia firmei de la rar), eu spuneam ca llumar este imprimat pe folie direct.
                    Si eu merg pe principiul tau ( prea sarac pt lucruri ieftine) dar nu te pacalesti nici cu ceva la 200-300lei, dupa ceva timp ( 5-6ani) si Llumar se decoloreaza.
                    Daca ai bani mergi pe Llumar si chiar stai linistit si impacat.

                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by sebibv View Post
                      Totusi, voi ce ziceti? Sunt de folos? Nu ma intereseaza aspectul estetic. Chiar mi se pare ca arata mai rau masina cu folie (cluloarea mea cel putin). Ma intereseaza confortul lui bebe.
                      Păi avem așa..

                      Umbră, răcoare, se reduc riscurile de a ți se sparge mașina în caz că uiți obiecte de valoare pe bancheta din spate, plus că nevâzând dacă se află sau nu cineva acolo, hoții stau departe ori se gândesc de două ori mai bine dacă să acționeze sau nu.

                      Și mai ține și de design, aspect sportiv sau elegant, funcție de ce mai adaugi la exterior

                      Singura bilă neagră, exceptând gaura-n buget, este că va trebui să te obișnuiești cu folia când conduci, noaptea fiind un pic mai dificil la început. Oricum, farurile celorlalte mașini se văd, mai estompate ce-i drept, ceea ce este bine pentru că nu te orbesc la drum lung, dar se văd.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Mulțumesc.
                        Cătălin.. Unde se vad farurile estompate? Ca vreau in principiu sa pun pe laterale spate doar...

                        Dl_dr25 sa mor eu daca ma gândeam ca se decoloreaza...

                        Comment


                        • Sebi, cat face distractia ?
                          Multumesc.

                          Comment


                          • Originally posted by sebibv View Post
                            Mulțumesc.
                            Cătălin.. Unde se vad farurile estompate? Ca vreau in principiu sa pun pe laterale spate doar...
                            În lunetă și în unghiul mort, pe lateral dreapta / stânga, asta dacă ai obiceiul (ca mine) să mai întorci capul să te asiguri de două ori.

                            În oglinzile laterale vezi normal, logic
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Daca conduci precum un om normal nu te deranjeaza, dar daca ai peste 40 precum Catalin [emoji39] te asiguri mai mult decât este cazu [emoji23] ( si eu am 40 dar ma simt tanar inca [emoji6])
                              Gaseste un amic cu folie sau la cine pune folia si stai putin pe scaunul soferului pt ati crea o parere.
                              Eu spun ca familia o sa fie cea mai fericita de investiie.
                              Pana sa nascut fata acum 9 ani am avut toate combinatile de nuante ( doar cea mai inchisa nu ) pe masina, dupa aceea doar cea mai inchisa pt a o proteja.

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Bun, astept sa îmi răspundă baietii la mail și dacă e ok la sfarsitul lunii am concediu... Ma duc și o rezolv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google