Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar voi la biciclistii din lateral spate va uitati intorcand capul sau folosind oglinda retrovizoare, tinand cont ca sunteti in pasaj si in mers?

    Nu prea vad la ce va foloseste luneta pentru asigurare, stg si dr, cand sunteti in mers. Singurul neajuns ar fi mersul inapoi ca nu vezi prea bine noaptea prin luneta.

    In rest, dupa 10 ani pe L1 cu folie transparenta 5% pot spune ca nu am simtit vreun alt neajuns.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Originally posted by danut.benghiu View Post
      Si eu zic sa mergi pe 5%, la fel am si eu si e super chiar si noaptea, nu ma deranjeaza faza lunga de la cel din spate.
      Pentru luminile care te orbesc pe timp de noapte sau care crează disconfort de moment, fracțiune de secundă în care din cauza oboselii se pot produce accidente sau evenimente neplăcute, credeți-mă, folia face toți banii!
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • Inainte de a pune folia modificam pozitia oglinzii sau modificam pozitia mea la volan ca sa scap de indiferentii care merg cu faza lunga, acum no stress [emoji16]


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by Silviu View Post
          Dar voi la biciclistii din lateral spate va uitati intorcand capul sau folosind oglinda retrovizoare, tinand cont ca sunteti in pasaj si in mers?

          Nu prea vad la ce va foloseste luneta pentru asigurare, stg si dr, cand sunteti in mers. Singurul neajuns ar fi mersul inapoi ca nu vezi prea bine noaptea prin luneta.
          Pe biciclişti/motocicliştii e bine să-i vezi din timp pt ca mulţi schimbă brusc direcţia de mers, deci ăia dacă-s în spatele tău n-ai cum să-i vezi în oglinzile retrovizoare

          Comment


          • Originally posted by Catalin S. View Post
            Pentru luminile care te orbesc pe timp de noapte sau care crează disconfort de moment, fracțiune de secundă în care din cauza oboselii se pot produce accidente sau evenimente neplăcute, credeți-mă, folia face toți banii!
            Se folosește tetiera din mijloc care se ridică la maxim, ca și celelate, și nu te mai orbește nimeni
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Corect, doar că SL Plus NU ARE tetieră pe mijloc.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Sau folositi acel buton al oglinzii....

                Comment


                • Sper ca nu isi pune nimeni folie DOAR pentru "Pentru luminile care te orbesc pe timp de noapte sau care crează disconfort de moment". De aia ai oglinda cu protectie..
                  In alta ordine de idei, mi-am achizitionat cotiera originala Dacia (dar cea mai lata cu cusaturi). Am sa o montez la Meridian luna viitoare cand ma duc sa fac si revizia de an. Am sa pun poze atunci. Intre timp daca are cineva nevoie de lamuriri de genul cum arata cum se prinde cat e de mare etc pot sa ofer poze.

                  Comment


                  • Intreb pt un prieten , cat costa operatiunea?
                    Chiar asa frica va este sa montati o cotiera ?

                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by sadicu View Post
                      Sper ca nu isi pune nimeni folie DOAR pentru "Pentru luminile care te orbesc pe timp de noapte sau care crează disconfort de moment".
                      Evident că nu. Deși mulți nu recunosc, unii-și mai pun folie și pentru design sau figurile din cap luminile acelea pe timp de noapte fiind un fel de "bonus" observat ulterior.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Originally posted by sadicu View Post
                        Sper ca nu isi pune nimeni folie DOAR pentru "Pentru luminile care te orbesc pe timp de noapte sau care crează disconfort de moment". De aia ai oglinda cu protectie..
                        In alta ordine de idei, mi-am achizitionat cotiera originala Dacia (dar cea mai lata cu cusaturi). Am sa o montez la Meridian luna viitoare cand ma duc sa fac si revizia de an. Am sa pun poze atunci. Intre timp daca are cineva nevoie de lamuriri de genul cum arata cum se prinde cat e de mare etc pot sa ofer poze.

                        Eu sunt interesat de poze Deci sunt 2 tipuri? La reprezentanta imi arata doar 1 in calculator. Vazusem si eu pe situl cu accesorii ca sunt 2 dar acolo am inteles ca doar 1.




                        Despre alarmele de pe situl Dacia ce stiti? Mi se par un pic cam scumpe insa mi-a zis mecanicul de la dealer ca ar fi foarte bune. Asa este sau doar ca sa le vanda? Din pacate mi-au spus ca nu monteaza alte modele de la alti producatori daca le aduc eu.

                        Fă-ți viața mai ușoară la volan cu gama de accesorii Dacia: selectează modelul sau introdu numărul VIN pentru a găsi toate accesoriile compatibile.


                        Fă-ți viața mai ușoară la volan cu gama de accesorii Dacia: selectează modelul sau introdu numărul VIN pentru a găsi toate accesoriile compatibile.

                        Torquemada, as aprecia un raspuns de la tine mai ales pt ca te pricepi Initial am vrut sa iti trimit pm dar ai casuta plina asa ca am postat public. Oricine e binevenit cu o parere.
                        Last edited by iatagan; 17 May 2018, 14:59.

                        Comment


                        • Aia nu o poți folosi asta merge https://accesorii.dacia.ro/#!/detail...c-7e730d7ee2c5

                          sau orice pe can de la viper
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by dl_dr25 View Post
                            Intreb pt un prieten , cat costa operatiunea?
                            La dealerul meu din localitate, au cerut 700 lei piesa plus manopera (era cea fara spatiu de depozitare).
                            Daca cumpar eu cotiera (cea cu spatiu de depozitare) si o montez eu, o sa am ceva probeme cu garantia? Intreb tot pentru un prieten

                            Comment


                            • Interesant cand o cotiera cu depozitare si de origine o gasesti pe olx cu 300lei, iar manopera poate sa insemne putina munca din partea proprietarului.


                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Nu prea cred ca poti avea probleme cu scaunul pt a ajunge sa apelezi la garantie ( asta daca nu depasesti 100kg ) [emoji39]

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                              Last edited by dl_dr25; 17 May 2018, 18:22. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • @dl_dr25: poate m-am exprimat gresit: 700 lei cu totul (inclus manopera)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google