Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A folosit un ferastrau electric micut, folie de plastic peste tapiteria rulata si totul a fost in regula. Fara ciupituri, fara pilitura pe stofa, etc. Am stat acolo pe toata durata operatiunii.

    Comment


    • Deci pt cine are cotiera din fabrica treaba este mai complicata si trebuie mai multa atentie pt a monta modelul cu depozitare. Foarte buna asta de stiut.

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • Ca si design, sincer va spun arata mai bine radio-ul. Si imi place ca are si CD....
        Mda, acecesta ar fi unul din motivele pentru care încă nu am achiziționat MediaNavul, optând, după cum știu unii de pe aici, pentru alte gadgeturi, minunății, unele utile iar altele de design.

        Pe de altă parte, zilele trecute mi se pusese pata puternic de tot pe o navigație găsită la Emag cu Android, CD și cu mulți gigabytes (pe toate planurile), dar am zis că vine concediul din vară, astfel că banii ăia ar putea fi mult mai utili la benzină vs niște mii de km...

        Pe de cu totul și cu totul altă parte, recunosc, stand by is the best, așteptând momentul, dar și vânzătorul "potriviți"... Și dacă o dau din nou în licitații gen "care cere mai puțin pe navigație" precum episodul "bandouri" din februarie risc să-mi sară lumea în cap, puternic deranjată și fals ofuscată de al meu spirit liber și atitudine haioasă dar... corecte.
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • @iatagan dinpacate pozele facute in detaliu sunt mai mari si nu le accepta forumul, da-mi un email pe PM si ti le trimit. Daca nu, la inceputul lui iunie pun poze dupa ce e montata
          Attached Files

          Comment


          • Sunt ok pozele, Sadicu. Mersi frumos! Ce varianta e? Aceea cu spatiu de 1 litru? Pare cam micuta... Sa faci 2 poze si dupa ce o montezi, te rog

            @Sebibv Ce alarma ai?

            Comment


            • Nu știu câți litrii are dar e mare. Sigur am sa pun poze după ce o montez.

              Comment


              • @iatagan viper 3902. Sunt mulțumit.
                @sadicu: implica demontarea scaunului si a tapiteriei, nu?

                Comment


                • @sebibv: Si ai montat-o la reprezentanta? Mie la simpotrans colentina mi-au zis ca nu monteaza alte alarme decat cea de origine de pe site... Ma rog, e normal si de inteles dar sunt curios daca alte reprezentante accepta si alte modele.
                  Last edited by iatagan; 19 May 2018, 18:41.

                  Comment


                  • Referitor la cotiera.
                    Intrati pe my ride/logan berlina/albastrel.


                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • @iatagan: cand am ridicat masina, avea alarma montata.
                      Fata de L1 alarma a fost montata mai bine (nu mi-a cazut pe picioare inca, nu s-a dezlipit niciun fir inca).

                      Nu-mi pasa daca Dacia accepta sau nu alarma. Mi se rupe. Am factura emisa de reprezentanta.

                      Apropo: montaj boxe 300 de lei pentur fata.

                      Comment


                      • @sebibv, da trebuie sa dai tapițeria jos. Vine cu instrucțiuni însă trebuie sa ai scule și îndemânare. Plus că nu vreau sa fac "cârpeala" și mai bine o duc la reprezentanța.

                        Comment


                        • In oferta primita de la dealer timpul de manopera pentru montare cotiera era de 0.8 ore.

                          Comment


                          • @sadicu
                            Normal, nici eu nu m-as baga.

                            0.8 ore ....si ora de manopera este?
                            Ai sa razi, cand am schimbat distributia la L1 m-au taxat 3 ore desi au fost gata intr-o ora si ceva....cica nu pot taxa mai putin ca asa e normata operatia....

                            Drept urmare m-am intors cu ea ca era slaba cureaua de accesorii....

                            Comment


                            • Când o să pun poze cu cotiera montată am sa pun și cu manualul, poate vrea cineva sa monteze singur și are nevoie.

                              Comment


                              • paote dl_dr25 sa se bage ca altii asa curajosi...nu vad....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google