Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu multumesc, prefer sa "dotez" masina cu botosi de unica folosinta ca la spital.

    Comment


    • Uite asta am pus eu... un fel de roti de cauciuc le avea un prieten aruncate intr-un colt, le-am vazu si s-a aprins beculetul.

      Acum covorasele stau la locul lor. :-)
      Attached Files
      Last edited by 77sky; 13 September 2018, 18:46. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Cred că merg lipite de covorul central ....cine are
        Logan 0.9 TCe 2018

        Comment


        • Acolo am pus trusa de prim ajutor si in parte cealalta triunghiul reflectorizant si nu mai pleaca covorasul
          sigpic

          Comment


          • stoicanu, jos palaria, probat si confirm, trusa merge la fix, triunghiurile sa zicem, merg si ele. Deci problema rezolvata si pe deasupra si utilizare eficienta a spatiului.

            Comment


            • Dacă ai conducte aer pasageri le poți obtura involuntar cu astfel de rezolvări
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Da, in cazul conductelor se schimba datele problemei. Eu unul nu sunt fan conducte spate si nici nu am avut reclamatii cum ca ar fi nevoie. Fiecare cum considera, utile sau fara rost.

                Comment


                • Pe bune, punem diverse obiecte in dreptul covoraselor ca sa nu plece? Alta varianta nu ati gasit? Pai va zic eu una: banda velcro de la Hornbach cu partea opusa adeziva. Taiati 2-3 patrate mici, le lipiti pe spatele covoraselor si gata. Iar cand vreti sa dati covorasele jos pt curatare/spalare, mocheta nu va fi deranjata de velcro datorita faptului ca bucatile taiate sunt mici, cat sa ajute covorasul sa nu "fuge".
                  Spor!

                  Comment


                  • la o adica poti chiar sa-l bati in cuie direct in podea si ai si scurgerea catre exterior asigurata

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      Dacă ai avea presuri potrivite ca dimensiune (adică fixe) nu ai avea astfel de probleme.
                      ...
                      Asa am zis si eu. Ca mine mai zice si:
                      Originally posted by meganel View Post
                      Presuri logan luate din reprezentanta, se plimba in voie cele din spate. ....
                      Din reprezentanta le-am luat. Presuri dedicate. "Verze".

                      Originally posted by danut.benghiu View Post
                      ... Are si T0rquemada dreptate, vine iarna si zapada de pe pres se va topi iar gaurile date pt fixarea lor va lasa apa sa patrunda sub pres....
                      Si daca se misca presul si pune pasagerul bocancul pe mocheta? Sau apa acumulata se varsa pe mocheta cand se misca presul? La gaurile alea poti pune silicon daca e necesar dar oricum se scurge mai putina apa pe acolo decat daca se misca presurile.

                      Originally posted by Crs. Sandel View Post
                      ... banda velcro de la Hornbach cu partea opusa adeziva. ...
                      O idee buna.

                      Comment


                      • Eu m-am folosit de acel spatiu
                        Trusa nu optureaza gurile de ventilatie si nici triunghiul reflectorizant
                        Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        Pe bune, punem diverse obiecte in dreptul covoraselor ca sa nu plece? Alta varianta nu ati gasit? Pai va zic eu una: banda velcro de la Hornbach cu partea opusa adeziva. Taiati 2-3 patrate mici, le lipiti pe spatele covoraselor si gata. Iar cand vreti sa dati covorasele jos pt curatare/spalare, mocheta nu va fi deranjata de velcro datorita faptului ca bucatile taiate sunt mici, cat sa ajute covorasul sa nu "fuge".
                        Spor!
                        sigpic

                        Comment


                        • Banda velcro "scamoseaza" mocheta. O spun din experienta, am folosit metoda la cealalta masina. Oricat de mici ar fi bucatile o sa ramana urme pe mocheta. Mie personal metoda lui stoicanu mi se pare ok. Impusti 2 iepuri dintr-o lovitura. Dar ma rog, fiecare este liber sa faca cum crede de cuvinta.

                          Comment


                          • Dar o banda de cauciuc mai moale nu ajuta ?

                            Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Dacă are cineva o bucată de material de cauciuc care se aplică sub covoare pentru a le opri alunecarea pe parchet, poate încerca cu ea.

                              Comment


                              • Azi am reusit sa termin un proiect pe care de mult voiam sa il pun in aplicare, am gasit un loc bun pentru a pune extinctorul, atasez cateva poze ca poate cineva este interesat.
                                Attached Files
                                Last edited by 77sky; 16 September 2018, 12:26.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google