Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post
    http://www.tutorialelogan.ro/2016/04...-reductor.html
    Maine masor si-ti spun cat are gaura/tija, daca nu stie cineva si raspunde pana masor eu.
    S-a mai discutat dar n-am reusit sa gasesc acum unde. La L1 a iesit relativ usor, la L2 si eu am inteles ca e mai greu de scos.
    Am vazut si eu tutorial de pe L1 speram sa fie la fel de simplu, dar se pare ca nu e cazul

    Comment


    • Din păcate la L2 nuca se poate scoate doar cu flexul, secționând-o vertical de jos în sus sau invers. Altfel vă chinuiți degeaba. Au încercat zeci de persoane metoda clasică prin smulgere, însă nimic.

      Deci nu vă cumpărați nuci, pentru că le luați degeaba dacă nu aveți de gând să puneți mâna (și) pe un flex.
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • Ba mie colegul torquemada mi-a scos-o cu mâinile goale în câteva secunde,și am pus în schimb o măciulie de prestige.

        Comment


        • Corect dar ai trecut de la măciulie X52 E1(Ambiance) la cea de X52 E2(Laureate) adică cu același tip de prindere
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Pai difera prinderea intre SL Plus si Laureate? Ca parca la tine am vazut ca SL Plus e practic un Ambiance cu AC si Proiectoare.

            Comment


            • Ce ai scris aici, evident piese Dacia/renault

              Originally posted by raulz0r View Post
              Sincer as fi vrut sa montez o nuca de Passat B5.5 sau de Mercedes A Klass, dar nu stiu dimensiunile si din ce vad la voi s-ar putea sa nu mearga schimbata.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Pai na ma resemnez si montez ce merge acolo visam si eu frumos, nuca trebuie sa fie de Laureate sa poate fi si de Prestige?

                Comment


                • Cred că e la fel,eu am luat cu piele.

                  Comment


                  • Ca tot se (re)discuta despre nuci.
                    Am si eu "damblaua" sa-mi schimb nuca.
                    Am achizitionat nuca (de origine Dacia-Renault) si bucsa aferenta. Problema care ma nedumireste este ca acea bucsa nu intra mai mult decat se vede in poza decat foarte fortat. Mentionez ca am pus-o conform "cătărilor" pe care le are.
                    As vrea sa stiu daca este normal asa si trebuie fortata insistent sau nu e bucsa potrivita. In momentul in care bucsa "se muleaza" pe maneta schimbatorului va fi si mai "umflata", ceea ce ma face sa cred ca nu va mai intra nuca asa cum trebuie.
                    Multumesc pentru lamuriri.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Dacă este Logan 2 nu cred că ai nevoie de bucșă.

                      Comment


                      • .....

                        Deja sunt nervos cu nervii!
                        Deci: vorbim de nuca de origine .ok!
                        1. Incetati cu dezinformarea!
                        ( aviz utilizatorilor care folosesc flexul)
                        Luati nuca de la mine si o schimb gratis.
                        2.Fanez -acea bucsa clar este ceva after market.
                        Totusi nu te speria.Ai scos nuca veche si a acea bucsa de plastic a ramas in nuca veche?
                        Daca da, problema trebuie sa-ti faci ca acea bucsa de plastic trebuie bagata la cald pe tija, nu ca nu intra nuca pe ea.
                        Nuca trebuie sa intre fortat.
                        3. Din 2006 pana in 2018 e fix aceiasi nuca si aceiasi plastic pe care il gasiti pe tija.
                        4. Cei care cumpara aceste nuci si vreti sa le montati singuri, nu incercati sa le miscati stanga dreapta pt ca arunti o sa.le scoateti ci acel plastic sau reductie cum spun altii.

                        Comment


                        • I-a sarit nuca lu' planetara !

                          Comment


                          • Si pe buna dreptate. Imbunatatiri cu flexul...

                            Comment


                            • Originally posted by sadicu View Post
                              I-a sarit nuca lu' planetara !
                              Si ti se pare ca nu am dreptate atata timp cat anumiti indivizi nepriceputi decat sa dea 7 lei sa-i schimbe o nuca mai bine isi taie " bostanul si aluna de padure " cu flexul?

                              Comment


                              • Ba ai dar te lupți cu morile de vânt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google