Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare!
    Deci, se poate gasi o astfel de sita (magnetica) , la ce pret?
    Un cod, daca se poate..
    Multumesc.

    Comment


    • Ni znaiu. Dupa cum scrie pe ambalaj, este în Rusia. Probabil că nu le vinde nimeni pe piața noastră. O fi tot Novline precum carenajele ?

      Comment


      • Vreau sa montez si eu o priza bricheta in portbagaj pentru lada frigorifica, dar as vrea sa o pun pe sigurante, ca sa mearga doar pe contact, prin ceva de genul asta:

        Poate cineva sa-mi spuna la ce siguranta sa ma leg ca sa nu omor UCH (daca exista riscul asta) si sa nici nu solicit vre-un circuit?
        Attached Files
        Last edited by 77sky; 30 October 2018, 20:43.

        Comment


        • Mi-am tras.... nu pot sa spun "am tras" pentru ca mai mult am impins la ele. Mi-am impins si eu tubulatura pentru pasagerii din spate. Super imbunatatire.

          Comment


          • Ai primit laude de la pasagerii transportati ?

            Comment


            • Inca nu dar urmeaza
              Bine ca am reusit inainte sa vina frigul. Imi statea pe scoarta. Asta-iarna am coborat de la volan si m-au urcat in spate cu niste treburi. Era o diferenta de temperatura de ziceai ca am "clima bizonica".

              Comment


              • ca sa faci caldura in spate trebuie sa pui ventilatia sa bata la picioare, nu?

                Comment


                • da, chiar imi povestea un prieten, care nu are tubulatura, ca avea telefonul in "tavita" de sub consola, aerul era directionat spre picioare si i s-a dezlipit folia de la caldura. Tubulatura isi face toti banii, mai ales la mine care am 2 scaune pe bancheta din spate unde stau copii, la iarna le va fi si lor cald.

                  Comment


                  • Originally posted by sebibv View Post
                    ca sa faci caldura in spate trebuie sa pui ventilatia sa bata la picioare, nu?
                    Da. In afara de asta se incalzesc si scaunele din fata ca bate direct sub ele.
                    avea telefonul in "tavita" de sub consola, aerul era directionat spre picioare si i s-a dezlipit folia de la caldura
                    Acolo tineam sticla de suc vara. Ramanea rece pana la destinatie. (ma refer la drumuri lungi)
                    Last edited by Fanez; 31 October 2018, 16:48.

                    Comment


                    • Salutare!
                      Cum pot sa mi montez incalzire in scaune fara sa pierd garantia?( logan 2018 sl prestige plus).
                      In service dacia se face treaba asta?

                      Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                      Comment


                      • De la caz la caz. Am întrebat la EuroCar Alexandria și mi-au spus că n-au montat așa ceva. Cred că dacă găsești un service autorizat Dacia/reprezentanță și un șef de atelier îți acceptă lucrarea, s-ar putea să o facă pe barba lui în speranța că nu vei veni niciodată cu probleme la garanție. Nu văd cum o poate deconta, pe ce capitol de cheltuieli. "Am montat chestii care nu erau parte din echiparea originală".... Iar eu cred că ăștia de la Dacia îi cam țin din scurt pe cei din service-uri. Am primit de câteva ori telefoane de la service care mă rugau să le dau note bune când cei de la Dacia mă vor suna pentru sondaj. Îmi imaginez ce ar zice cei de la Dacia dacă mă laud la telefon că cei din service mi-au montat o anexă la mașina în garanție.
                        Last edited by gecmc94; 1 November 2018, 00:45.

                        Comment


                        • Daca mergi la reprezentanta nu cred ca pierzi nici o garantie. Sau poti pune o husa cu incalzire alimentata la bricheta, iti ia 30 de secunde monajul si o poti scoate daca nu o folosesti. Eu am masini cu incalzire in scaun din 2004 dar nu am folosit de 10 ori chestia asta.

                          Comment


                          • Nu imi plac husele de nici un fel. Daca se poate cum este la Duster. Ma gandesc la incalzire in scaune ca pana la serviciu am 3 km de facut si nu stiu cat poate sa se incalzeasca masina. Daca nu gasesc o solutie convenabila, ma imbrac mai gros [emoji16].

                            Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                            Comment


                            • E ceva care se pune doar pe fata scaunului, nu o husa completa.

                              Comment


                              • Da stiu despre ce vorbesti. Nu imi plac.


                                Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google