Probleme Ralanti Logan II 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    @bolovan, avand in vedere ca e masina de oras, in jur de maxim 10K. Ideea e ca ma costa 150 de lei sa schimb uleiul, de ce sa nu-l schimb ?! Azi a luat prima serie de 6000 RPM, la cat are limitare 0.9 ?!

    Comment


    • #92
      Ah...da..scuze, la masina de oras este alta mancare de peste. Dac cb-ul nu-ti spune mai repede sa schimbi?

      Comment


      • #93
        E OCS nu CB
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #94
          t0rquemada yayayaya...dar de exemplu, la mine, arata ca trebuie sa schimb uleiul in 17.000 km. In conditiile in care am mers aprox 400 km exclusiv in oras. Si masina are 3050 km. Deci...nu trebuia sa arate mai putin de 17.000 km?

          Comment


          • #95
            OCS-ul imi arata exact ccati km am facut de cand e noua masina. Nu a scazut si a mers preponderent in oras, un drum la mare.

            Totusi cat e limitarea la 0.9, sau trebuie sa aflu the hard way.

            Comment


            • #96
              Pai dai o limitare si vezi
              In jurul a 6240 Rot/min


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • #97
                Injecția calculează uzura ulueiului și determină scăderea intervalului de Km până la revizie mai repede sau mai încet funcție de condițiile de funcționare ale motorului:

                stat la ralanti 2h = -100Km (exagerez voit)
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #98
                  Si atunci totusi, mie de ce la 3000 km parcursi din care aprox 4-500 in oras, imi arata ca mai pot mergr 17.000. In conditiile in care viteza mea medie in oras este cu indulgenta 19 km ora?

                  Comment


                  • #99
                    Primi 20.000 asa face
                    Dupa va scadea mai repede


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Am o mare intrebare. Nu mai deschid alt thread, vreau doar raspunsul a cel putin 5 persoane.

                      Voi de cati amperi aveti bateria la 0.9 tce?

                      Am 2 prieteni cu tce si au baterie de 60Ah, a mea e de 40 Ah (ca fostul 1.4 Mpi). Nu ca ar conta, curent tot are masina, dar lor nu le tremura acul de la turometru in momentul reglarii ralanti-ului. De fapt, vreau sa stiu daca mai au si altii de 40 Ah....ca poate le fac o "vizita" prietenasiilor de la reprezentanta.

                      Comment


                      • TCe Laureate baterie nivel 2 (L2) 60Ah 510CCA

                        Tu probabil ai baterie nivel 1 (L1), 40Ah 310CCA și cu aia rămâi.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • 60Ah are si a mea.

                          Comment


                          • nivelul de echipare, nu conteaza?
                            ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                            Comment


                            • Nu, poți avea Prestige cu plafonieră cu 1 bec și baterie de 40Ah.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Si eu tot 60Ah.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google