Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• jr65
    replied
    E suficient. Topicul e pentru motorizare 1.0.
    Daca totusi gasiti un sistem de fixare pt scaunul respectiv la motorul de 1 litru, va urmarim cu interes.

Leave a comment:

• anduvirgil
    replied
    https://www.youtube.com/watch?v=IA6uWbNR0cU
    Unele scaune nu au nevoie de acel picior,se fixeaza cu centrura.

Leave a comment:

• LauCalin
    replied
    Parctic e vorba de ce este in poza. E vreo posibilitate sa pot sa folosesc scaunul asta intr-un Logan 1? Este un scaun care are baza cu prindere in carligele dintre bancheta si spatar + picior de fixare in podea.

Leave a comment:

• augustus8186
    replied
    Tot cu centura îl prind si eu. Am sistem isofix pe mașină dar scăunelul copilului nu are acest sistem

Leave a comment:

• constantin_stan78
    replied
    Vezi daca scaunul permite sa fie prins cu centura (al meu asa are)
    Last edited by 77sky; 5th May 2019, 11:44.

Leave a comment:

• LauCalin
    replied
    Va mulțumesc mult pt lamuriri. Nu prea înțeleg cum se poate monta un scaun pentru un copil de nici un an. Deja am cumpărat scaunul (cu prindere isofix + baza), mașina mea are isofix, dar singurul dezavantaj este spațiul destul de mic. Mi s-a propus un Logan din 2005 și nu prea știu cum pot să-l folosesc in acest scop.

Leave a comment:

• augustus8186
    replied
    Confirm ce spun colegii am avut si eu Ambition 2007 si nu avea sistemul isofix, din ce știu începând cu Logan 2 adică din 2012 si după a fost implementat sistemul

Leave a comment:

• Danis702000
    replied
    Salutări LauCalin. Am versiunea “Ambition”, tot din 2005, nu are prindere “isoFIX”.
    Attached Files

Leave a comment:

• vali2008
    replied
    La Logan I, inclusiv la cel cu facelift, NU exista sistem de prindere Isofix.Abia la Logan II (din 2012) a aparut.

Leave a comment:

• LauCalin
    replied
    Va rog sa ma iertati pentru off topic, insa la sectiunea Logan 1 echipare Laureate, "bate vantull". Imi spuneti si mie daca Logan 1 Laureate (2005) are in standard sistemul de prindere Isofix? Vad ca mai sunt pe-aici oameni care au avut si L1.
    Va multumesc mult. Imi cer scuze si moderatorilor.

Leave a comment:

• constantin_stan78
    replied
    Intrarea in BT dinspre Iasi este in panta de 9% (cel putin asa scrie pe indicator) si intrarea se face dupa o curba si un giratoriu, deci nu prea poti avea inertie pt ca trebuie sa te asiguri. Sa stii ca si eu am ramas placut surprins (acelasi lucru s-a intamplat si la iesirea din Copalau catre BT).
    Cat despre CC drumul nu a fost foarte aglomerat doar ca am folosit prima banda (acostamentul de pe E85/E58)
    Last edited by 77sky; 3rd May 2019, 20:45.

Leave a comment:

• valioglu
    replied
    Panta de 9% in treapta a V-a e putin cam mult. Asta inseamna 90 de metri la un kilometru. Poate mergi din inertie dar nu cred ca accelerezi intr-a cincea. Poate cu un diesel potent.
    Cifrele par destul de bune. Daca ai mers cu CC atata timp deduc faptul ca drumul a fost foarte liber.

Leave a comment:

• constantin_stan78
    replied
    Originally posted by panselin4 View Post
    Consumul este foarte ok, chiar este o masina normală pentru oameni normali
    cu masini mai puternice consumul creste in aceleasi conditii de drum si aceeași viteză,
    am facut ceva teste comparative cu diferite masini, însă depinde mult si de generațiile de motoare, cât de noi sau de vechi sunt
    Cu siguranta consuma si asta mai mult daca ii dai peste 4000rpm. Cred ca la 130km/h v-a consuma cca 6,5-7 (acum am 900km...peste 100km o sa aflam )

Leave a comment:

• constantin_stan78
    replied
    Originally posted by mumus View Post
    Consumul este ok, insa acest consum se poate scoate si cu masini mai puternice, ruland in conditii similare. Sunt curios cand o sa incepi sa o turezi, sa si simti ca trage un pic, cat va consuma.

Luminile cum ti se par fata de ph1? Dar stabilitatea?
    Luminile sunt altceva fata de prima varianta. Mult mai bune.
    Si e mai stabila pe viraje fata de vechiul 1.4. Am luat curbe cu 80-90km/h fata de max 70 cat puteam cu 1.4. In plus azi am fost la Iasi si am folisit clima pe automat la 22C si nu se simte aproape deloc AC-ul in mers. Si am scos un consum de 5,4 (pana sa intru in Iasi aveam 4,5, insa in Iasi am prins aglomeratie...asa cand copii vor la Palas ).

Leave a comment:

• panselin4
    replied
    Consumul este foarte ok, chiar este o masina normală pentru oameni normali
    cu masini mai puternice consumul creste in aceleasi conditii de drum si aceeași viteză,
    am facut ceva teste comparative cu diferite masini, însă depinde mult si de generațiile de motoare, cât de noi sau de vechi sunt

Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google