Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pentru ecodrive, nu era un buton acolo unde e si cel de avarii?

    Comment


    • #47
      Colegul nu vb de butonul de eco ci de softul care îți arată consumul și stilul de condus,informații ce apar pe ecranul navigației.

      Comment


      • #48
        Frumoasă mașina, Să o stăpânești sănătos. Și eu am comandat un Logan Eco G 100 culoarea gri moonstone. De rodaj ți-au zis ceva?

        Comment


        • #49
          Originally posted by playmaker831 View Post
          Colegul nu vb de butonul de eco ci de softul care îți arată consumul și stilul de condus,informații ce apar pe ecranul navigației.
          Aaa, am inteles acum, greseala mea

          Comment


          • #50
            Lipsa Eco2Drive e compensată de Yandex.Auto concurent (înlocuitor) la Android auto.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #51
              Originally posted by Red_Alin View Post

              Frumoasă mașina, Să o stăpânești sănătos. Și eu am comandat un Logan Eco G 100 culoarea gri moonstone. De rodaj ți-au zis ceva?
              Nu mi-au zis nimic de rodaj dar oricum cu toate masininile noi pe care le-am avut am mers cu grija primii 2000-3000 de km. Tocmai ce am terminat primul plin de GPL, am facut 400 km cu 34 l de GPL, mers preponderent prin oras, mers linistit si destul de liber, fara blocaje.

              Comment


              • #52
                Originally posted by t0rquemada View Post
                Lipsa Eco2Drive e compensată de Yandex.Auto concurent (înlocuitor) la Android auto.
                Se poate activa dupa aceea la dealer sau mai este nevoie de ceva dotare in plus?

                Comment


                • #53
                  Red_Alin
                  ​​​​​​​Unde ai vazut un Logan culoare Gris Moonstone inainte sa faci comanda? Sau ai comandat fara sa vezi in realitate un Logan 3 culoarea asta.
                  Eu am vazut numai Gris Highland la dealer dar si in trafic. Oricum Gris Highland este o culoare folosita si la Logan 2 si la Duster 2, pe cand Gris Moonstone este o culoare noua (sau parca s-a mai folosit la Logan 1 ph2).

                  Comment


                  • #54
                    Am fost sambata trecuta la Pitesti si am luat masina (fara rabla). Logan Essential de TCE90.Am comandat-o pe 4 februarie si pe 25 februarie a ajuns la dealer. Am mers vreo 500 de km. Se comporta foarte bine. Arata bine. Interior si exterior. Rodajul este cam de 1000- 1500 km conform cartii tehnice. Prima revizie dupa 1 an sau 30000 km.

                    Comment


                    • #55
                      Sa o folosești sănătos.
                      Last edited by Red_Alin; 7 March 2021, 14:59.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by abc View Post
                        Red_Alin
                        Unde ai vazut un Logan culoare Gris Moonstone inainte sa faci comanda? Sau ai comandat fara sa vezi in realitate un Logan 3 culoarea asta.
                        Eu am vazut numai Gris Highland la dealer dar si in trafic. Oricum Gris Highland este o culoare folosita si la Logan 2 si la Duster 2, pe cand Gris Moonstone este o culoare noua (sau parca s-a mai folosit la Logan 1 ph2).
                        Chiar mai înainte am luat legătura cu tipa de la dealer și mi-a zis faptul că majoritatea mașinilor de la dealer și mașina de la TV din reclama este culoarea Gris Moonstone, așa că înainte să devii atât de,, lansat " mai documentează-te.

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by adyilie2029 View Post
                          Am fost sambata trecuta la Pitesti si am luat masina (fara rabla). Logan Essential de TCE90.Am comandat-o pe 4 februarie si pe 25 februarie a ajuns la dealer. Am mers vreo 500 de km. Se comporta foarte bine. Arata bine. Interior si exterior. Rodajul este cam de 1000- 1500 km conform cartii tehnice. Prima revizie dupa 1 an sau 30000 km.
                          Cum te împaci cu sistemul audio prin telefon? Ți se pare ceva "peste mana"?
                          Cred că Esential e cea mai echilibrată versiune raportată la preț. Dar 3 lucruri mă fac să dau înapoi: lipsa unui sistem audio cu 4 boxe, lipsa oglinzilor electrice in standard și doar albul ca și culoare nemetalizata. Arată destul de nașpa cu mânerele și carcasele oglinzilor negre!

                          Comment


                          • #58
                            Albul ca singura culoare nemetalizata este valabil pentru toata gama Logan, indiferent de nivelul de echipare. Si la multe alte marci exista o singura culoare nemetalizata in standard.

                            Pentru sofer si pasager nu este mare diferenta intre doua boxe fata si patru boxe (fata + spate). Daca ai ocazia incearca o comparatie intr-o masina cu 4 boxe (le reduci la zero pe cele din spate).
                            Atentie modelul Comfort standard are 4 difuzoare dar toate in fata. Daca vrei difuzoare spate trebuie sa platesti in plus si primesti varianta cu 6 difuzoare (4 fata + doua spate).

                            De curiozitate: de cate ori folosesti intr-un an reglajul (electric) al oglinzilor. De multe ori persoane diferite utilizeaza o pozitie identica a oglinzilor exterioare. Iar degivrarea este utila in primul rand la luneta (nu foarte des), mult mai putin este utila/folosita la oglinzile exterioare (chiar daca functioneaza impreuna cu luneta).

                            Cei drept fiecare cu gusturile lui.

                            Mie Comfort mi se pare bani aruncati aiurea (in general prefer sa dau banii pe masina decat pe optionale - adica prefer sa iau o masina dintr-o clasa superioara, mai scumpa, in echipare standard (cheala), decat o masina dintr-o clasa inferiara, mai ieftina dar cu multe dotari (full).

                            Intr-adevar Essential este cea mai echilibrata versiune din punct de vedere dotari/pret si cu siguranta o sa fie cea mai vanduta, cam cum a fost la Logan 2 SL Plus.

                            Comment


                            • #59
                              La Comfort nu imi place materialul textil de pe plansa de bord si de pe manerele usilor (in zona butoanelor pentru oglinzi la usa sofer). Cu siguranta o sa se murdareasca in timp. Nu stiu cat de bine si usor se va curata, fara sa ramana urme. Eu ma uit inclusiv la intretinerea masinii (cum o sa arate cand nu o sa mai fie noua). Deasemena nu imi mai plac jantele stilizate din echiparea standard (pentru Comfort) iar capace pentru acest tip de jante se gasesc numai la reprezentanta la un pret foarte mare.

                              Comment


                              • #60
                                Pentru cei care erau interesati de programul Rabla, tocmai am citit un articol in care scria ca Ministrul Mediului a declarat ca "la sfr lunii aprilie trebuie sa fim gata cu programul Rabla".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google