Montare Alarma Pe Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • hai sa vb pe PM. ca am ami vb cu amplifu ala de audi

    Comment


    • Va salut am si eu o inrebare? poate sa-mi dea cineva schema electrica la alarma cobra model 3998?

      Salut stie cineva cate functii are alarma cobra 3998? deoarece la telecomande am 2 butoane,inchidere/deschidere usi si activare/dezactivare senzor sonor si asi vrea sa imi montez un acuator pt deschiderea portbagajului,nu a ialei ci a butucului.Se poate lega la alarma ca sa functioneze ca si inchiderea din telecomanda chei,adica la o apasare se deschid usile iar la a 2 apasare sa actioneze acel acuator si sa deschida portbagajul nemaifiind necesar sa apesi cu degetul pe acel buton de la portbagaj.
      Last edited by alex cosmin; 31 March 2012, 20:55. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Alarma Cobra3998 (sau seria 39XX) nu are canal auxiliar, deci nu poate comanda alte echipamente / acesorii.
        In plus, fiindca armarea si dezarmarea se face de la acelasi buton, daca apesi de 2 ori consecutiv intai se va dezarma apoi se va arma, ceea ce nu poate duce la deschiderea portbagajului.
        Daca nu vrei sa schimbi alarma cu una ceva mai complexa, atunci optiunea este sa pui un buton in masina de la care sa deschizi portbagajul.
        GL-22-TOF

        Comment


        • salutare un sfat, am butoane impuls si fir la alarma de iesire motor geam blocat, cum ar trebuii sa l leg sa mi ridice geamurile la armare ?

          Comment


          • Cu un modul de ridicare geamuri.
            Sau modifici instalatia electrica si legi geamurile pe plus permanent.
            GL-22-TOF

            Comment


            • vad ca a mai scris cineva. se poate pune alarma pe masina si sa se foloseasca telecomanda masinii din fabrica pt. armare/dezarmare?

              Comment


              • Da, un exemplu este alarma Viper 330.
                GL-22-TOF

                Comment


                • salut am si eu o alarma E Masters car alarm system ma ajuta cineva cu o schita sa o montez la logan 1.5

                  Comment


                  • uita te mai sus ca sunt postate niste scheme cum se leaga alarma la logan, dar mare atentie sa nu sectionezi firele, le dezizolezi pur si simplu si asa te legi cu alarma la ele. sau pune o poza cu schema din cartea alarmei si te ajutam .

                    Comment


                    • ai face bine sa scrii denumirea corecta a alarmei in a carui posesie esti

                      Comment


                      • salutare am si eu o intrebare pt cei care se pricep! am golan ambiance cu inchidere din fabrica din cheie ! as vrea sa-mi pun inchidere din telecomanda si alarma! ce ma sfatuiti? in paginile anterioare am citit ca merge decat alarma montata si ca telecomanda alarmei va reusi sa inchida si sa deschida usile este adevarat?

                        Comment


                        • da, e adevarat. Orice alarma auto are si functia de incuiat si descuiat usile odata cu armarea alarmei.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • Am achizitionat si eu o alarma pilot AA1018/YT-A400 dar are alta configuratie la mufe si nu stiu sa o leg pe firele de la uch.
                            Poate ma ajuta cineva.
                            Attached Files

                            Comment


                            • este postata o schema de legare la uch mai in spate

                              Comment


                              • Am vazut toate schemele de montaj postate dar nu bate nici una cu ce am eu, alarma este modelul cu senzorul de soc inclus in modulul alarmei.
                                Nici macar culorile nu se potrivesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google