Montare Alarma Pe Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut ,
    am montat modul inchidere centralizata pni 288 si as vrea sa fac si legaturi pt un actuator pt deschidere portbagaj din buton (cel de al 3 lea de pe telecomanda) care ar fii firul din modul , multumesc anticipat si ast un raspuns

    Comment


    • Firul roz din manualul de aici
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • salut ,
        tot cu chestia aia mica de inchidere ce am montoato de curand; ar mai fii si firul pt avarii (cel albastru) unde leg si pe cablajul masini (fir, conector), si ce se mai poate lega sau activa in acest modul de inchidere. multumesc anticipat

        Comment


        • Salut,

          Are cineva o schema de montaj pentru o alarma astra 777 tc (stie careva daca este buna)
          Cei din service cand au montat-o au lasat multe fire neconectate si ma intrebam daca se mai pot aduce imbunatatiri.Ma poate ajuta cineva ?

          Multumesc anticipat

          Comment


          • Alama si manualul cu schema
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              Ma asteptam la o schema mai detaliata si anume legaturile cu UCH ca manualul repectiv il am si eu. Apreciez efortul

              Comment


              • Nu putem stii ce iti trece prin cap. Ce vrei sa mai faca alarma? Teoretic mai ai 3 iesiri , din care 2 programabile.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Salut,


                  Am atasat un document cu o imagine in care este prezentata schema de conexiune a alarmei,(cum este ea momentan).Analizand imaginile de pe acest topic si nu am vazut sa aiba cineva alarma astra 777 TC. Cand a fost montata alarma doar firele din imagine au fost legate, celelalte fiind taiate. Ma intrebam celelate fire ce functii pot deservi si cum se pot conecta. Daca stie cineva si poate sa ma lamureasca si pe mine. Alarma este pe un mcv.In legatura cu functiile programabile ma poate indruma cineva . Multumesc
                  Attached Files

                  Comment


                  • Din schema pusa de tine reiese ca alarma foloseste pozitiile pe post de flash si nu exista senzor capota motor.(erau electricieni cum sunt eu popa)

                    Cu celelalte functii poti face Hardware:
                    -alarmare si pe claxon(trebuie releu)
                    -aprindere plafoniera (trebuie releu)
                    -canal dedicat deschidere(nu deblocare) portbagaj
                    -2 canale programabile active( cat tii apasat butonul, temporizat sau pana la a2a apasare) activabile si la armare1 sau dezarmare2
                    -1 canal activ(masa) dupa armare

                    din programare:
                    -pseudo leaving home prin lampile de semnalizare vizuala(in cazul tau pozitii)
                    -claxon intermitent/continuu la alarmare si activare confirmari (chirps) si pe el, nu numai pe sirena
                    -incuiere automata la contact, si descuiere automata sau nu

                    Daca stii ce vrei sa mai faca alarma, scrie aici , si poate gasim un mod de rezolvare
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • alarma h. lucas m73 pe logan

                      As dori o informatie daca cineva stie si este amabil. Am o alarma H.Lucas m73 si se intampla ca atunci cand o deschid sa se armeze automat, se
                      armeaza si cand sunt in masina. Daca stie cineva cum se monteaza poate am gresit ceva.

                      Comment


                      • Daca ai schema pune-o aici, apoi vedem cu te putem ajuta.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Salut. Are cineva ideie daca in locul unui senzor de perimetru, poate fi montat un senzor de soc cu doaua zone? Are tot trei picioruse, dar nu stiu care este ordinea firelor, daca corespund sau nu fara modificare.

                          Mentionez ca are senzor de soc incorporat in emitator. Are trei pozitii; oprit in partea de jos, la mijloc trebuie lovituri ca lumea, iar cea de a treia pozitie, sus este foarte sensibila, daca se tranteste o usa la alta masina, deja declanseaza alarma.
                          As dori sa montez alt semzor care poate fi reglat.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Senzorul de soc suplimentar se poate monta astfel
                            + la rosu din 10P
                            - la galben din 6P(activ la si dupa armare)
                            out(iesirea) prin dioda la albastru din 6P (senzorii de la usi trebuie sa aiba diode spre alarma, practic un circuit logic SAU)
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • OK. Asa sa fie, dar ma intrebam daca nu cumva ar merge la 3P, acolo scrie de fapt; senzor de soc, dar nu poate fi deoarece scrie undeva si asa este ca senzorul de soc este incorporat in 7P unde este emitatorul. Deci asta as vrea sa stiu, daca la 3P ar fi aceleasi contacte.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Se poate si la 3P doar ca va trebui sa identifici pinii (demontezi carcasa alarmei sau cu un multimetru)
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google