Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la banii aia luai mobil new life si ramaneau si bani de filtre de aer si de ulei



    ai filtru de particule ? atunci inteleg.

    Comment


    • Multumesc, dar pune tu 0w-40 la 1.5 dci,norma Renault nu are,bidonul este de 4 l,deci mai trebuia pentru completare.

      Comment


      • am pus si este cu mult mai bun decat elf evo sxr sau decat ce ai luat tu.
        dae faci cum crezi.

        Comment


        • Depinde ce an este motorul tau si nu mai fi asa convins de ce spui [emoji39].
          Fa o recomandare pe care sa o susti cu argumente [emoji847]

          Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

          Comment


          • din toate punctele de vedere e mai bun. nici eu nu prea credeam pana nu l-a folosit.
            motorul e din 2009. al lui meticulosul cred ca e mai vechi.

            Comment


            • Eu cred ca este mai nou si are si filtru ( la el apare 1.5 dar i ceva cu 2017 ). La unul cu filtru rn 0720 este mai bun decat un C3.
              La un dci vechi poate.
              Eu am un dci 1.5 2007 si unul 2017, cred ca m-am informat destul ca sa port o discutie.

              Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

              Comment


              • Uleiul cumparat va fi folosit pentru a doua oara într-un motor 1.5 dci 90 cp euro 6 din 2017

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  din toate punctele de vedere e mai bun. nici eu nu prea credeam pana nu l-a folosit.
                  motorul e din 2009. al lui meticulosul cred ca e mai vechi.
                  Ai tradat pana la urma Elf? Nu pot sa cred.

                  Comment


                  • da. se apropie revizia si daca nu fac mai repede rost de bani, o sa pun ulei surasul soarelui la litru, fully synthetic de la argus.
                    trebuie sa-i schimb si distributia.

                    Comment


                    • La sfarsitul lunii sunt programat la revizia de un an pt al meu Logan 1.0 sce. Am cerut un deviz si am vazut ca e trecut ulei ELF EXCELLIUM 5W40 4L....

                      Comment


                      • Ia reciteste cu atentie devizul ala...
                        Sigur nu e Evolution?
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Sigur nu... Denumirea am copiat-o de pe deviz...De aceea am si postat, nu am mai vazut tipul acesta de ulei menționat pe aici...

                          Comment


                          • Probabil asa se numeste in baza lor de date (lucreaza cu ceva mai vechi pe sectiunea de lichide) , in realitate este Evolution-ul SXR 5w40, am impresia ca asa se chema Evolution-ul inainte , Excellium.
                            Last edited by prometheus; 1 October 2018, 19:11.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • @ meticulosul
                              Ceva pareri despre Motul ?

                              Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Astazi am facut revizia,este al doilea an cu Motul,eu unul sunt multumit,consum inexistent,dupa 13 k km rulati este acelasi nivel pe joja ca la umplere,motorul "toarce" foarte frumos. Raport pret calitate foarte bun...204 lei am dat pe 5 l

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google