distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Poi nu sunt , din ce moment o tin la minein camera, 20-25 grade celsius, umiditate mica
    sigpic

    Comment


    • #47
      Deci e bine atunci.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #48
        Oare cat costa kitul ptr distributia de la un Logan Prestige...In magazin desigur si sa fie original...

        Comment


        • #49
          Nimeni nu a zis nimic in topicul asta de distributia la dci, cat costa, despre ce e vorba... Cine a schimbat poate ne impartaseste experienta ...
          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

          Comment


          • #50
            @Zeus: In jur de 500-600 ron.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #51
              Multumesc ptr sfat Andrei.

              Comment


              • #52
                Ce curea e recomandata, originala de reno sau din imort(GATES, etc).

                Comment


                • #53
                  Schimb distributie 1,4MPI

                  Am schimbat distributia la 70.000 la Logan 1,4MPI iar piesele schimbate au fost:
                  - kit distributie original (rola + curea) - 170RON
                  - pompa apa Samex(cea originala scapa foarte putin pe la semering )-120RO
                  - curea accesorii

                  Se poate merge pana la 70 de mii fara nici o problema, am prieten care a schimbat cureaua la 128.000 (s-a rupt).

                  SFAT: Daca masina are mai mult de 3 ani, de verificat fisele de la bujii ( nu trebuie sa aiba mai mult de 20 Kohmi ).

                  Comment


                  • #54
                    Stie cineva sa-mi spuna dimensiuniile la cureaua de distributie cat si la cea de transmisie(adica ?PK ????) ptr 1.4 MPI ?
                    Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                    Comment


                    • #55
                      la dci am dat 385 roni pe curea+rola originale +100 ron manopera

                      Comment


                      • #56
                        salutare!
                        am 58000,si trebuie sa ma pregatesc de revizie!inafara kit distributie (role+curea),ce mai trebuie schikmbat,trebuie si pomapa de apa?
                        motorizare 1.5 dci,laureat?
                        multumesc
                        God is my copilot

                        Comment


                        • #57
                          salut

                          Yo am 39190km parca si ma bate gandul sa schimb distributia...masina e din 2005 si in carte scrie ca distributia se schimba la 60000 km sau 4 ani (oricare din termenii astia doi atinsi)...ce-mi recomandati?as vrea s-o vad cureaua da nush pe unde e situata( nu ca am vreo experienta mecanica) da poate imi dau seama dupa felul cum arata daca mai duce sau nu?

                          Comment


                          • #58
                            la mine e si mai si...am doar 30.000 si chiar zilele astea masina face 4 ani.ce sa fac? sa schimb kitul? sau numai cureaua? sau sa merg pana la 60.000 si atunci sa schimb tot?
                            ce ma sfatuiti? e musai sa schimbi la 4 ani chiar daca nu ai kilometrii?
                            Last edited by cristi41; 13 April 2009, 22:25. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #59
                              In aceeia-si situatie sunt si eu,in noembrie implinesc 4 ani si ma aproprii de 30000 km,cred ca am sa mai merg cu ea

                              Comment


                              • #60
                                Salut, am gasit la un magazin de piese auto kit de distributie fabricat de Continental pentru motor 1.5 dci la pretul de 250 RON.
                                Merita banii ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google