Montare Sistem De Aer Conditionat Pe Logan De La Dezmembrari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • caseta directie 4-5 mil
    suport accesorii 100 lei
    alterator 3-4 mil
    curea accesorii 50 lei
    fulie motor ?
    pompa directie-4 mil
    conducte cu vas lichid directie 2 mil
    rola intinzatore o fac cadou
    1 litru lichid directie 30 lei
    4 mil montaj
    sper sa nu fi uitat ceva

    Comment


    • vreau sa-i multumesc lui Razvan pe aceasta cale pentru ajutorul care mi la dat

      Comment


      • oricand cu placere
        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

        Comment


        • pe mine ma interesa candva sa chimb directia servo de pe curea pe electric. se mai poate? ca AC am deja..

          Comment


          • m-am gandit si eu ,dar in locul pompei hidraulice ce pui?da o idee si incercam sa o dezvoltam

            Comment


            • "dar in locul pompei hidraulice ce pui?"
              In ce sens, sa aiba pe ce sta cureaua? Pur si simplu lasi vechea pompa acolo unde este cu f. putin ulei in ea si astupi intrarea/iesiea cu dopuri. La dci pompa electrica este actionata de semnalul care apare pe al doilea pin la releul regulator de pe alternator. Nu stiu daca poate anclansa un releu dar poate fi ajutat cu un tranzistor (la dci semnalul merge in ecu).
              [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

              Comment


              • este doar o idee eu nu incerc asa ceva pe nici o masina

                Comment


                • Originally posted by aurelian68 View Post
                  m-am gandit si eu ,dar in locul pompei hidraulice ce pui?da o idee si incercam sa o dezvoltam
                  La DCI-urile fara servo in locul pompei e o rola care ii tine locul, se poate folosi cu succes si la benzinare.
                  Attached Files
                  INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                  Comment


                  • Originally posted by razvanamza View Post
                    pe mine ma interesa candva sa chimb directia servo de pe curea pe electric. se mai poate? ca AC am deja..
                    lasa bre masina cum a facuto uzina. du-te si plimba nevasta la munte la mare...trece viata pe langa voi in timp ce stricati masini

                    Comment


                    • Din pacate asta e cand iti iei masina de noua si nu esti atent la toate detaliile.

                      Eu am stiut foarte bine ce fac (adica voi transpira )) ) dar am avut o "goanga" in cap la care sunt convins ca majoritatea nu sunt de acord si pe buna dreptate, dar asta a fost "goanga" mea: fie 1.6 mpi daca pot cu AC si toate cele, fie un 1.4 dar sa aibe ABS ca e ok, fara altele pe el ca il omoara cu totul.
                      Culoarea metalizata a fost pt o protectie mai buna si nu am gresit.

                      Comment


                      • Originally posted by razvanamza View Post
                        pe mine ma interesa candva sa chimb directia servo de pe curea pe electric. se mai poate? ca AC am deja..
                        eu nu te-as sfatui pentru ca si cea electrica este foarte scumpa si sa stii ca nu are o viata f lunga.stiu un renault care are probleme cu pompa electrica si a sp ca reparatia il costa 5 mil(tr schimbati carbunii si inca ceva),omul are doar 120000 la bord

                        stiu si eu pe cineva de monteaza ac cu manopera si piese omul cere 500e.daca sunt interesatii pot oferii nr lui pe pm.
                        Last edited by biancamarius5; 15 October 2012, 18:31. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • aceasta modificare cu directie electrica la mpi sare de 10 mil

                          Comment


                          • sincer nu inteleg rostul sa pui directie electrica mai ales ca asa cum am spus si cele electrice au probleme.carer sunt avantajele directiei electrice?
                            Last edited by biancamarius5; 15 October 2012, 18:47. Reason: uitat ?

                            Comment


                            • Aia cu schimbatul carbunilor e interesanta tare
                              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                              Comment


                              • da a sp ca se schimba cu platou parca nu se gasesc carbuni de origine fara platou.asa sp omu.daca el minte mint si eu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google