Martor Luminos Antipoluare Aprins Intermitent

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Martor Luminos Antipoluare Aprins Intermitent

    Salut!

    Sa va dau cateva detalii si simptome:

    - Logan 1.4 MPI din 2006, 88300 km
    - martorul se aprinde doar intermitent si cel mai des (90% din timp) cu motorul rece (0 sau 2 liniute la temperatura) la turatii mici, in special la relanti
    - cat timp motorul este rece (dupa ce trece perioada de soc automat si pana se aprind primele 2 liniute la temperatura) daca o turez mai tare (undeva pe la 2500-3000) iar apoi o las brusc la relanti, motorul se opreste
    - un alt simptom in plaja de temperatura de mai sus este acela ca pana in 2500 rot/min cand accelerez parca i se reduce drastic alimentrea si n-are putere; imediat ce trec de 2500 isi da drumul
    - pe masina am instalatie GPL, dar simptomele de mai sus au loc pe benzina, pana sa se incalzeasca si sa treaca pe gaz
    - cu motorul cald nu mai am aproape nici o problema; doar foarte rar se mai aprinde intermitent martorul, iar la anumite turatii se simt niste trepidatii care sigur nu sunt normale, ca si cum motorul nu ar lucra corect

    V-as ruga sa-mi spuneti cam care ar fi problema. Stiu, trebuie sa ma duc la service, dar din anumite motive imi este foarte greu sa fac asta, mai ales in perioada asta. Si oricum as vrea sa stiu la ce sa ma astept.

    Multumesc!

  • #2
    Mai sunt cateva topicuri cu acelasi subiect; uite aici unul dintre ele.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google