Evacuare Inegrita 1.6 16v E5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • alfabit
    replied
    " ... din ciclul asa face toate ... " nu sta in picioare.
    A mea tot 1.6 16v E5 nu afuma de loc, si merg cu ea complet subturat, mers oras preponderent.
    Afumarea esapamentului cu negrelala inseamna amestec combustibil bogat, asa ca ar trebui verificat, daca e in garantie du-te si enerveaza-i pe aia la reprezentanta...

    Leave a comment:


  • 64tzu
    replied
    stai linistit colegul si a mea inegreste finalul la toba dar nici eu nu am reusit sa imi dau seama a mea e E4 si am 100000 km dar ulei nu consuma de loc, e din ciclul asa face toate by dacia renault nu te impacienta da-i talpa si sa ne auzim la 100000 km parcursi de tine cu loganelul tau.

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    ai printre cele mai bune bujii pe masina, lasa-le linistit la locul lor. renault nu fabrica bujii, ci unii producatori trec numele clientului pe ele, recte renault, in cazul nostru.

    Leave a comment:


  • puiuC
    replied
    Tot nu ma-am lasat pagubas, in seara asta am scos bobinele, bujile si am constatat ca bujiile nu sunt renault cu unu sau doi electrozi, sunt champion cu un electrod, sa fie din cauza lor ? cu toate ca nu erau inegrite sau colmatate.

    Leave a comment:


  • ronard
    replied
    Eu cred ca se intimpla cind mergi subturat.dar oricum daca masina merge eu zic ca nu trebuie sa iti faci probleme, eu unul numai evacuarea nu am supravegheat.Pune benzina si bucurate de condus nu iti mai face probleme din toate nimicurile,miine poimine o sa ne facem probleme ca se invirt rotile cind rulam pe drumurile scumpei noastre patrii.Fruntea sus si dai jar ca ii place!

    Leave a comment:


  • puiuC
    replied
    Mersi de rapunsuri, dar tot nu sunt 100% lamurit, acum masina are 9.500km de 2 saptamani i-am facut revizia de 1 an, problema cu negreala a fost si inainte si dupa schimbul de ulei, mentionez si faptul ca weekend-ul trecut loganu a vazut Transalpina, cu turatiile de rigoare (tot traseul 500 km,7.4% consum, viteza medie 44.5 Km/h).

    Leave a comment:


  • PRESTIGE
    replied
    depinde si cat o alergi...varumeo cand merge la 5000 de ture si o calca...si tipsu ii to afumat...daca mergi normla nu cred ca ar trebui...

    Leave a comment:


  • Nytro
    replied
    Cam cati km ai???
    Nu ar cam fi timpul sa schimbi uleiul si filtrul de ulei???
    Eu cel putin asta am patit ma apropiam de 15 000 km si am observat aceeasi negreala pe tzeava de esapament apoi a disparut pur si simplu

    Leave a comment:


  • zeegermans
    replied
    e normal. cele cu 8v isi mentin mai curate evacuarile, din ce-am observat. (masini stock, nu remapate)

    Leave a comment:


  • puiuC
    started a topic Evacuare Inegrita 1.6 16v E5

    Evacuare Inegrita 1.6 16v E5

    Salut, stimati colegi forumisti, am si eu o dilema, la loganu meu am observat ca pe evacuarea finala sunt niste depuneri de culoare inchisa gen funingine, e normal ? mentionez ca am schimbat locul de unde alimentez, am facut si ceva drumuri mai lungi si tot nu a dat semne sa se curete.
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google