Consum 1,5 DCI 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    3.8 /100 realizat azi la 90 km/h 1.5 dci 85cp, in afara bucurestiului
    http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

    Comment


    • #32
      mdi_pro cam asta e consumul la viteza asta,practic dci-ul de 85CP e cel mai eficient motor ca si consum de pe logan,dar si pe megane are cel mai mic consum posibil atat in oras cat mai ales in afara lui.

      Comment


      • #33
        Am 4100 de km deja, tocmai am facut un drum de 150 km, conditii de iarna, mers cam cu 80-100 km/h. Media am scos-o la 4,4. Dus 3 persoane, intors doar eu.
        Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

        Comment


        • #34
          eu pe vremea asta nu reusesc sa scot sub 6.7 in oras(Iasi) - cred ca e normal. nu?inafara 4.5 (90 - 120 km/h)

          Comment


          • #35
            MCV-ul plin ochi! adica 3 persoane adulte si ~400kg bagaj mi-a consumat pe distanta Bucuresti-Braila 13L motorina. Bravo lui! Daca nu mergeam pe autostrada pana la Drajna scoteam consum si mai bun, dar asa am ajuns mai repede.

            Comment


            • #36
              Originally posted by Sp!ke
              MCV-ul plin ochi! adica 3 persoane adulte si ~400kg bagaj mi-a consumat pe distanta Bucuresti-Braila 13L motorina. Bravo lui! Daca nu mergeam pe autostrada pana la Drajna scoteam consum si mai bun, dar asa am ajuns mai repede.
              deci cit la suta inafara - dar in localitate - iti ia tie (e tot MCV?)

              Comment


              • #37
                ~6% (mai exact 5.9%). In oras cu masina goala 6.5-7%.

                Comment


                • #38
                  Fiind primul meu mesaj pe acest forum vreau sa incep prin a va saluta.
                  Consumul estimat de CB e urmatorul:
                  -in localitate avand o medie de 21Km/h consuma 7l/100km;estimarea facuta pe aproximativ 300km;
                  -afara cu o medie de 73Km/h( 50-60Km/h in localitati si 90-110Km/h in rest, n-am trecut de 110Km/h pentru ca e in rodaj si m-am limitat la 2400rot/min) am obtinut 4,8l/100km
                  Logan MCV Laureate 1.5dci 85Hp

                  Comment


                  • #39
                    Am uitat sa spun ca e vorba despre un Logan MCV Laureate 1.5 dCI 85Hp fara a fi incarcat.
                    Logan MCV Laureate 1.5dci 85Hp

                    Comment


                    • #40
                      Consumurile care leati spus sint mult mai credibile de cit a dl.profesor din Buc care in oras(buc) scoate 5.1 - eu in loc 6.1- 6.9 -- in afara4.5km/h iasi (motorina sprint de la OMV)recomanda cineva ceva mai bun nu am pus alpin diesel ca nu a fost asa de frig

                      Comment


                      • #41
                        Sarbatori Fericite !!!! Am si eu loganul de cateva zile. Consum in oras 6,4 % mers aproape bara la bara (motorina sprint OMV). Nu am decat 200km parcursi. Toate cele bune. LA MULTI ANI !!!
                        Logan Prestige, gri comete (berlina).

                        Comment


                        • #42
                          SARBATORI FERICITE!!! SI LA CATI MAI MULTI KM PARCURSI FARA INCIDENTE
                          Eu am alimentat doar de la Lukoil si consumul minim pe care am reusit sa-l obtin in mediul urban a fost 5.9l/100km asta seara cand nu mai era aglomeratie si cu schimbatul treptelor in jur de 2000-2100rot/min, dar la o asemenea turatie cand treceam in treapta urmatoare aveam arox 1500rot/min lucru care nu deranjeaza pana la treapta a 3-a cand motorul face urat e cam subturat se simte ca nu-i place mai ales cand vrei a accelerezi...
                          Logan MCV Laureate 1.5dci 85Hp

                          Comment


                          • #43
                            Craciun Fericit !
                            440 km facuti ieri pe traseul Bucuresti - Cota 1400 - Predeal - Rasnov - Bran - Rucar - Pitesti - Bucuresti , cu viteze intre 20 ( pe unele serpentine) si 130 (pe A1), cu motorina Alpine de la OMV.
                            Consum 23 de litri, adica 5,3 l/ 100 km. Eu zic ca e bine.

                            Comment


                            • #44
                              Hai mă ca era cineva care spunea ca consuma 5,1 in Bucuresti fiti seriosi glumeam. La multi ani si sa ne auzim de bine oriunde ati fi !

                              Comment


                              • #45
                                Surpriza?!?! sau doar o eroare? Dupa 527 km (95% extraurban) pe computerul de bord consum 33L. Pana aici toate bune si frumoase, chiar ma asteptam la consumul asta (6.2%) pentru ca am parcurs distanta asta in conditii de incarcare mare (bagaje ~400kg si 3 persoane adulte), dar surpriza a fost maxima la benzinarie am alimentat 25.6L de motorina si ar rezulta un consum de 4.8%. Mi-e greu sa gred ca numai atat a consumat masinuta mea, mai ales ca am si calcat acceleratia pe cateva portiuni de drum (max 150km/h). De unde ar putea sa apara diferenta asta de consum? Mentionez ca am folosit aceeasi motorina Petrom Euro 4 si am alimentat (intamplator!) de la aceeasi pompa.
                                Multumesc anticipat!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google